Rama përshëndet me videon për sigurinë ushqimore: Progresi në 45 ditë qeverisje

November 17, 2017 08:42

Rama përshëndet me videon për sigurinë ushqimore: Progresi në 45 ditë qeverisje

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur të gjithë ndjekësit e tij në rrjetin social facebook, për një video ku tregon se cilat kanë qenë arritjet e tij në 45 ditët e para të madatit të dytë qeverisës.

 Rama është fokusuar konkretisht në progresin e bërë për sigurinë ushqimore.

“MIRËMËNGJES dhe me këtë pasqyrim të progresit të bërë për sigurinë ushqimore në 45 ditët e para të mandatit të ri, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan shefi i qeverisë.

November 17, 2017 08:42
Komento

4 Komente

 1. Mark U.K November 17, 09:07

  E vertetet Rama me skuadren e vet ka progres,po vetem ne eksportin e droges ne Europe.

  Reply to this comment
 2. Drejtesia do te behet,doni apo nuke doni ju o mije kenetash dhe mizakali. November 17, 10:38

  Ne moralin e besueshmerise, ramovicet le te nxjerrin dhe vidjot ku fermeret tregojne pa u frik nga qeveria ramovice sperkatjen me kimikate te domateve dhe vidjot ku fermere te bostanit tregojne se sa te rrezikshem jane per qytetaret dhe vecanerisht per femijet konsumimi per ta i bostanit,domates etj zarzavate e frutave bashke te tejngopur me kimikate jasht c’do parametri shkencore dhe llogjikes njerezore.Pastaj te na derdellise si te doje dhe kur te doje neper tv shopet,se mbi te gjitha ajo eshte detyra e qeverise se tije, packa se eshte frut i nje fitoreje, te dhjere, por krenare . Ok. O ramovicer, bashkejetesa dhe perkedhelite ndaj ish pushtetareve dhe pushtetareve te binjakezuar me riciklimin e botes se krim-korrupsionit-imoralo-politik ne te tri pushtetet ne dite e vite, nuke te japin luksin te reklamosh ate qe ju kishit dhe e keni per detyre,apo justifikuar rrogen qe ja ke rrembyer me pa te drejte taksapaguseve shqiptare e nderkombetar. Mjaft me, detyra juaj eshte te vendosesh ne bangen e dretesise te gjithe ata fermere,biznesmene ap politikane qe kane abuzuar ne dem te popullit me pasoja grabitje, terrorr dhe viktima nga pas.

  Reply to this comment
 3. perkthyesi November 17, 12:30

  Zoti kryeminister! Kam respekt per ju, por duhet te jem i drejtperdrejte: Ne se ka sektor ku siguria eshte ZERO, kjo eshte ajo ushqimore! A e mendoni ndonjehere, se pse jane shtuar kaq shume semundjet mes shqiptareve? Qofsha i gabuar, por une mendoj se arsyeja kryesore eshte ajo e konsumit te ushqimeve pa asnje vlere! Shkurt hesapi, po vdesim ngadale ngadale! A ka krim me te madh? Une mendoj se jo! Pas mafies se ilaceve, qe ndoshta eshte me e madhja ne vend, siguria e ushqimeve kerkon emergjence kombetare!

  Reply to this comment
 4. mirel November 17, 22:08

  Ramuti te nxjerre dhe konsumin e miellit serb, meqe eshte i helmuar me toksina te rrezikshme..apo ka hallin e buxhetit tregetar te Serbise.
  Se me qene te ishte kryeminister i Serbise nuk do e kish bere me mire detyren ndaj serbeve.
  Dhe ne Europe e futi, pale qe nuk flasin mediat.
  Kontributi i Ramutit eshte i padiskutueshem. Per shtetin serb e kam llafin..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*