Rama përshëndet paktin Greqi-Maqedoni: Dy liderë progresistë bënë historinë

June 12, 2018 21:02

 Rama përshëndet paktin Greqi-Maqedoni: Dy liderë progresistë bënë historinë

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur në anglisht marrëveshjen e arritur për emrin mes mes Greqisë dhe Maqedonisë .

Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë do të quhet Republika e Maqedonisë së Veriut.

“Dy udhëheqës progresive të vendeve fqinjë shënjuan historinë sot dhe i treguan Bashkimit Europian dhe gjithë botës se vizioni dhe vullneti për të kapërcyer të kaluarën mund të gjejnë hapësirë për të ardhmen edhe kur duket se s’ka të tillë. Respekte për Alexis Tsipras dhe Zoran Zaev. Ballkani sot është një vend më i sigurt”, shkruan Rama në Twitter.

l.h/ dita

June 12, 2018 21:02
Komento

4 Komente

 1. anticensurë25642654 June 13, 07:46

  o legeni i tiranës
  mirë bën që i përshëndet” Dy liderë progresistë bënë historinë”,e PS,po përse nuk flet për “. Kemi zgjidhur tashmë të gjitha problemet, ne duhet të ndihmojmë dhe të mbështesim Shqipërinë në rrugën e saj europiane”, deklaroi Kotzias.”,në një intervistë për televizionin grek Kontra”???
  përse janë këta kaq të gëzuar në të njëjtën kohë që ti ke rënë squk e nuk pipëtin??
  përse nuk mburresh për harritjen tënde të radhës në dipllomaci??
  sa lirë na ke shitur mor qën i ndyrë??
  o spiro milo i vunoit!!

  Reply to this comment
 2. Pilo June 13, 11:36

  Po per Camerine si do behet meqenese greku qenka progresist i bie qe nuk jeni juve progresist.

  Reply to this comment
 3. Lili June 13, 13:52

  Po,ne kurriz te shqiptareve atje…

  Reply to this comment
 4. Pellazgos June 13, 15:13

  Hipokrizia dhe servilizmi jane dy karakteristika te ketij shteti qe quhet Albania!
  Hipokriti Rama thote Ish Republika Jugosllave e Maqedonise kur deri tash shteti shqipetare e ka quajture Maqedonia ashtu sic e kishte marre urdherin nga “miqte” e medhenj.
  Eshte per te ardhur keq,kur dikush thote qe une quhem Vasil dhe jam djali i Sotirit kurse te tjeret te thone qe nuk je djali i filanit,e “dime” ne se kujt je.
  E njejta deklarate ka qene nga Gligorov,bile edhe e transmetuar ne televizion qe thoshte,Ne jemi Sllave dhe nuk kemi lidhje me Aleksandrin e Madh.
  Mirepo pllanet i bejne ata qe hiqen Dhimokrate,per fat te keq.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*