Rama: Plan i përbashkët europian për krizën e emigrantëve

September 25, 2016 14:30

Rama: Plan i përbashkët europian për krizën e emigrantëve

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se nga vizita e një dite më parë në Vienë, ku është takuar me Kancelaren Merkel, Kancelarin austriak Kern, Presidentin e KE, Tusk, si dhe lidere të rajonit, tashmë ka një plan te përbashkët europian për krizën e emigrantëve.

Kryeministri Rama nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook meditën e së dielës shprehet: “Dje në Vienë me Kancelaren Merkel, Kancelarin austriak Kern, Presidentin e KE, Tusk, si dhe me liderët e rajonit në samitin “Migrimi përgjatë rrugës ballkanike” për adresimin e përbashkët të krizës së emigrantëve nga Lindja e Mesme, të mirëorganizuar, të koordinuar dhe të ndershme për të gjitha vendet e prekura”.

Po ashtu, kryeministri Rama ka postuar një set fotosh, pjesë e aktivitetit të Samitit të Vienës.

September 25, 2016 14:30
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*