Rama: Po bëjmë reformat që kanë munguar për 25 vjet

February 27, 2016 11:26

Rama: Po bëjmë reformat që kanë munguar për 25 vjet

Zgjedhjet në Partinë Socialiste janë zhvilluar këtë të shtunë në kryeqytet, për të zgjedhur strukturat e Partisë.

Kreu i saj, Edi Rama ka hedhur votën e tij në njësinë administrative të Dajtit, ku ka bërë ftesë për më shumë anëtarësime në PS.

“Bashkojuni PS-së si e vetmja forcë transformuese. Partia Socialiste është e vetmja parti që bën reforma. Po bëjmë reformat që i kanë munguar këtij shteti për 25 vjet”, është shprehur Rama.

Në të gjithë vendin zhvillohen 5 mijë procese zgjedhore në PS, duke i paraprirë kështu kongresit të marsit.

February 27, 2016 11:26
Komento

6 Komente

 1. socialSSalisti pe Blushi February 27, 11:43

  MIRE QE FJALEN REFORME NUK E KUPTON E SKE PER TA KUPTUAR KURRE PO KUR THUA ‘KANE MUNGUAR 25 VJET’ TI BLUSHAT DHE KARABUSHAT KU KINI QENE ?!Kaq idjot e konsideron popullin ti si Sali Neroni?

  Reply to this comment
 2. arif February 27, 11:56

  arif

  Reply to this comment
 3. arif February 27, 11:58

  …………

  Reply to this comment
 4. sapa February 27, 15:06

  O budalla!Dje ishte ne nje Kanal gjerman nje emisjon mbi Gjeorgjine qe ti besoj se e di ku bie.Kane shkarkuar menjeheer 16000 punonjes policie dhe kane vendosur te rinj. per arsye te korrupsjonit.Qytetari gjeorgjian shkon per te marre pasaporten e re se e vjetra i ka skaduar dhe e merr pas 2,…………oresh.Pa rrushfet pa lutje!!!Pra cfare arritjesh ka bere kjo qeveri kurva deri tani?Te pakten keshtu gjerash per qytetarin!por te korruptuarit duan para prandaj nuk ndodh asgje.Kurre nuk do behet ky vend me kete politike hajnash.As sa Gjeorgjia nuk beheni dot!

  Reply to this comment
 5. Partia e Rames February 27, 22:09

  Degjon kete gjoja kryetar qeverie dhe sigurisht nuk beson dot se jo me Saliu nuk eshte rrezuar, por edhe Busti i Enverit eshte sa malet!
  O Njeri, po a nuk e mendon dot, valle se sa keq tingellon kur ti llap se “PS eshte e VETMJA Parti qe ben reforma?!
  Por, Enveri, tek e fundja kishte te drejte, se PPSH ishte e vetmja parti, s’kishte tjeter ne faqe te dheut, ajo i benta te gjitha, edhe paqen edhe luften, ajo te dekoronte dhe ajo te shpallte armik populli, ajo i jepte shtepi kadarese dhe po ajo ia gjente perkthyersin shkrimtarit, le te ishte edhe prej te burgosurve pulitike ai, ajo ta nxinte biografine sa te mos e njihje veten…!
  Por tani formalisht je ne pluralizem o Edvin Rama, kaq gje nuk e merr vesh? As formalisht nuk e respekton dot a i vrare?!
  Po mire PD-ja qe mori nje milione shuplakat dhe as qe shkohet ndermend se edhe ajo ka bere reforma apo do bej ne te ardhmen, se ne pushtet do te te kemi vetem ty ketej e tutje, sipas logjikes tende, po LSI-ja qe e ke Aleate, as ajo nuk di te bej reforma?! Po partite e tjera Aleate, Nardi psh, apo Bamir Topi, as reforma lokale nuk bejne dot?!
  Kuptohet, ti e ke inatin me Ben Blushin, idel perpara Partise qe do krijoj ai,[pasi Kongresit te 11 qe mund te quhet edhe Festivali i 11-te, ta perjashtoj ate, ose t’i bej shah-Mat, o Me ty, o me Berishen!

  Po ç’i gjeti te shkretet shqiptare qe kane mbetur ne ate truall: sa rrezojne Enverin si statuje, ngrihet Berisha, sa rrezojne Berishen me shpulla dhe ai jep Doreheqjen (e perkoshshme) del i Gjati tjeter dhe thote: Hyni ne Partine Time, se VETEM Une bej reforma!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim