Rama: Po mbillet fara e vetëdijes në administratë

November 7, 2018 10:45

Rama: Po mbillet fara e vetëdijes në administratë

Kryeministri Edi Rama deklaroi paraditen e së mërkurës se po rritet numri i zgjidhjes së problemeve të qytetarëve që i drejtohen platformës së bashkëqeverisjes.

Kreu i qeverisë theksoi se kjo ka ardhur si rezultat i presioneve të ushtruara, që sipas tij, kanë për qëllim rritjen e efikasitetit të shërbimit ndaj qytetarëve:

“Na vjen shumë mirë po ashtu që në tërësinë e tyre, qytetarët shprehen të kënaqur me këtë ndërveprim, por janë të gatshëm për të ardhur këtu dhe shprehur shqetësimin”.

Vihet re një rritje e rasteve të zgjidhura dhe kjo lidhet me presionin e bashkëqeverisjes, por edhe me faktin se ka filluar të mbillet fara e vetëdijes në administratë. Ky presion sjell një përmirësim, sepse i jep qytetarit një fuqi tjetër”, shtoi Rama.

o.j/dita

November 7, 2018 10:45
Komento

3 Komente

 1. Doni apo nuke doni ju o mije kenetashe mizakali,Drjetesia do te BEHET....... November 7, 13:56

  O ramavic,percfare vetedije te administrates e ke fjalen ti,per ate te grabitjes se rradhes me PPP e kompanite aksionere te kaksapguesve,apo….?Mjaft me,me 80 keksit nga i jati tek i biri dhe nje djalle e gjysem pas.Jane mijra nena e gra te veshura me te zeza si dhe mijra femije te mbetur jenim,pa harruar nje pasuri kombetare e private te grabitur e te tjetersuar nga politikat bastarde te Tiranes zrtare ne dite e vite deri me sot q kerkojne Drejtesi,dhe jo lojra fjalesh e lloqe kavasish;thote populli.O ramavic.PPP e kompanite aksionee qe ju po i trumbetoni si zgjidhja e rradhes nuke jane as me pak dhe as me shume,por rrefleks i te mbeturit skllavi i pangpesise me skemat e piramidave te rradhes.Prisni se nuke keni pare gje akoma,kure e djeshmja dhe e sotmja do tu mbetet nje ender dhe e nesrmja e afert nga bange e akuzesne nje fund te turpshem e pakthim.Besoni,binduni e ndaluni ne marrite tuaja te rradhes me dacibaot,e grabitjet e rradhes,qe Populli,USA,BE e Ligji dhe Zoti te meshirojne.

  Reply to this comment
 2. Gege Kosova November 7, 14:36

  Fara e vetedijes, eshte mbjell ne popull, Ajo fare e mire, vetç ka filluar te bije.Vetedija pozitive,dallimin e qeverisjes se shemtuar dhe qeverisjes se mrekullueshme nga populli po lexohet mire e drejte.Populli,mesuesi yne i madh, ka deshmuar me dhenje besimi,kush meriton t’i sherbeje suvranit.Perkunder xhurulltive politike te lakadredhave, suvrani gjykon dhe merr vendim te mrekullise se te vertetes.Sovrani i cakton vendin secilit,ku te ulet e si te rrije.Kush nuk kupton sovranin pamshirshem ndeshkohet e pafalshem denohet nga sovrani dhe historia.Kete do ta perjetojne te gjithe,secili do vedoset ne vendin e vete.

  Reply to this comment
 3. Goni November 7, 21:06

  Zoti Rama!
  Mos bej propagande absurde ne media,se e di mire qe administrata qendrore dhe vendore eshte nxjerre jashte loje nga portali kryeministror!
  Shporre ate portal te mallkuar se ka rrenuar ligjshmerine dhe rritur korrupsionin!
  Te kam shkruar shqip se Bashkia socialiste e Tiranes nepermjet UKT grabit qytetaret me taksa te jashteligjeshme dhe ti hesht?
  Buka prodhohet me miell kanceroz dhe ti hesht!
  Gjakmarrja ne veri ka ngujuar mijra vete dhe ti hesht!
  Asnje zyrtar nuk ben pritje populli fhe ti hesht!
  Per cfare te paguajne ty shqiptaret apo per propagande qe te mbrosh karrigen tende?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim