Rama pohon se ka kryer testin serologjik pas vaksinës: Antitrupat më janë zhvilluar në mënyrë mbresëlënëse

February 22, 2021 19:53

Rama pohon se ka kryer testin serologjik pas vaksinës: Antitrupat më janë zhvilluar në mënyrë mbresëlënëse

Teksa pritet të mbërrijnë 8190 dozat e vaksinës Pfizer, kryeministri Rama po mban një konferencë për mediat, ku ka folur dhe rreth eksperiencës së tij pas marrjes së dy dozave të vaksinës.

“Objektivi i 14 muajve është shumë ambicion në bazë të kushteve që ndodhemi. Lufta për të siguruar vaksinat është shumë e vështirë, por ne nuk hyjmë te ata që ne dorëzohemi. Situata tani është që vazhdojmë furnizimin me vaksinat Pfizer. Jemi ende duke vazhduar me vaksninim e të moshurve në shtëpitë e të moshuarve si dhe kemi filluar vaksinimin me të moshuarit mbi 80-vjeç. Ndërkohë jemi në komunikim me dy shtete për më shumë vaksina dhe shumë shpejt do të kemi lajme. Jemi në përpjekje të vazhdueshme për të mos ulur ritmin dhe tjetër që dua të them është që nga të dhënat e autoriteteve të shëndetësisë nuk kemi pasur asnjë rast apo shqetësim nga personat e vaksinuar. Nga eksperienca ime personale antitrupat zhvillohen në mënyrë shumë mbresëlënëse. Kjo është pasqyra e deri më tanishme”, u shpreh Rama.

j.l./ dita

February 22, 2021 19:53
Komento

6 Komente

 1. Gzim Kulufi February 22, 20:02

  Epo, me mbi 100 mije vaksinimet ne dite qe ben Gjermania, dhe disi me pak qe bejne disa vende te tjera europiane, Shqiperia me 100 vaksinime ne dite perben rekord nga fundi! Por kjo panorame mund te ndryshoje, nese Rama vihet ne sherbim te miletit dhe nga gjaku i tij u transfuzohet te gjithe atyre me grup gjaku te njejte me ‘te.

  Reply to this comment
 2. LEON February 22, 21:17

  Edhe Virusi kinez trembet prej teje.
  As vrusi,as Monacizmja me Ilir skraparin,,as LluLluqi nuk te mposhtin.;

  Reply to this comment
 3. demo February 22, 21:54

  Top e ka Zemren shoku Enver,,top!
  Shefqet Peci

  Reply to this comment
 4. Lili February 23, 07:29

  Kur idiotit ia dorezon drejtimin e shtetit, vetem keso idiotsi do degjojsh! Sigurisht o debil se po te ishte inefikas, kjo nuk do ishte vaksine e nuk do ishte aprovuar ne bote si vzksin!
  Cfare debili edhe me antitrupatvtash do me na u shit si superman e superi fuqishme!!
  Tash mbasi e kemi barometer , te presim analizat e muajt te 3 te 6 te 9 e te 12 qe te na tregoje a eshte vaksina halla eficiente!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim