Rama poston videon dhe jep një premtim për shëndetësinë

November 1, 2017 12:03

Rama poston videon dhe jep një premtim për shëndetësinë

Kryeministri Edi Rama, duke postuar videon e ndryshimit te nje qendre shendetesore pas nderhyrjes shkruan se “Shqipëria që duam në katër vitet që vijnë do të ketë 300 pasqyra të Rilindjes së Shëndetësisë”.

Permes postimit ne faqen e tij ne Facebook, Rama premton se “90 të parat do të financohen nga Buxheti 2018”.

Postimi i Rames 

Shqipëria që duam në katër vitet që vijnë do të ketë 300 pasqyra të Rilindjes së Shëndetësisë si kjo, qendra shëndetësore e ambulanca që do t’u shërbejnë me respekt e dinjitet njerëzve të zakonshëm të këtij vendi, kudo ku prej dekadash nuk është vënë asnjë dorë e aftë dhe e kujdesshme në hartën e sistemit shëndetësor të vendit 90 të parat do të financohen nga Buxheti 2018

November 1, 2017 12:03
Komento

3 Komente

 1. demo November 1, 12:18

  E gjithe shendetsia,me spitale,me ambulanca,me laboratore,edhe personelin brenda,nuk vlen sa CONCESSIONET E BEQES.Kete e ka thene Koco Kokedhima.

  Reply to this comment
 2. Mjeku November 1, 13:32

  “Shqiperia qe do Rama” sot nuk ka ilace neper spitale. Flet e llap gjithe diten ky debil per Shendetesi por kete te vertete te prekshme per kedo ne Shqiperi, nuk e thote. Ajo ministrja e leshit Manastirdhiu flet per ambjentet spitalore dhe nuk do te shohe Farmacite qe rrethojne spitalet qe jane treguesi me i mire se ilacet mungojne.
  Fondin e investimeve keto plehra e perdorin per fond pagash.
  E kane mbushur Shendetesine me militante socialiste, ushtere te fushates, qe i paguajne me fondet e investimeve. Perfundimi?Ilacet mungojne. Asnjehere nuk ka qene Shendetesia me bosh se tani per sa i perket ilaceve. Qytetaret blejne vete gjithcka. Te Farmacite si kepurdha rrotull spitaleve qe nuk ka sy ti shohe Rama me ate ministren e kote te Shendetesise.

  Reply to this comment
 3. sopiqoti November 1, 16:04

  I thone EDI RAMA dhe jo ” lulush.” qe per kater vjet ne Tirane si kryetar bashkie ..” ..nuk vuri nje gozhde.. per te mbetur tek mendja e tironesve si kryetar i sukseseshem.Pa le qe kerkoi te behej kryeminister.Do na kishte mare lumu.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*