Platforma e Metës? Rama: Nuk ma ka dorëzuar, por jam gati të ulem në çdo moment me të dhe t’i vemë pikat mbi i në shqip dhe në anglisht

May 22, 2020 13:34

Platforma e Metës? Rama: Nuk ma ka dorëzuar, por jam gati të ulem në çdo moment me të dhe t’i vemë pikat mbi i në shqip dhe në anglisht

Pasi presidenti Ilir Meta deklaroi sot se në 8 prill i kishte dorëzuar kryeministrit Edi Rama një projekt-platformë, vjen një reagim nga ky i fundit. Përmes një mesazhi në “Twitter’ kreu i qeverisë mohoi faktin se kishte marrë një platformë të tillë.

Ai theksoi se ishte gati të ulej në një tryezë me Metën, opozitën brenda/jashtëparlamentare e me partnerët e Reformës në Drejtësi, që t’i vëmë pikat mbi “i” të gjitha pikave të të gjitha palëve.

Mes të tjerash Rama theksoi se tryezë do të jetë me karta të hapura.

REAGIMI I RAMES

Presidenti nuk më ka dorëzuar asnjë platformë, por jam gati të ulem në çdo moment me të, me opozitën brenda/jashtëparlamentare e me partnerët e Reformës në Drejtësi, që t’i vëmë pikat mbi “i” të gjitha pikave të të gjitha palëve në shqip/anglisht, se teatri ra, iku e na la🎭 Jemi në prag të miratimit të Planit të Veprimit për Negociatat në Këshillin Kombëtar të Integrimit, s’ka rast më të mirë që Presidenti, Opozita, Institucionet e Drejtësisë, Partnerët Ndërkombëtarë për Drejtësinë dhe Integrimin, të mblidhen URGJENT në një tryezë me karta të hapura. Presidenti t’i lerë apelet natën për 20 burra e ditën për 11 pika! Opozita t’i lerë ultimatumet trupore e sharjet fëminore! Të dy bashkë ta lenë teatrin e mbledhjeve të komitetit të shpëtimit, se Shqipëria, parlamenti, qeveria, s’kanë kohë të luajnë “e ka kush e ka” dezhurnin🎭

o.j/dita

May 22, 2020 13:34
Komento

23 Komente

 1. Lili May 22, 13:43

  Tymosni tymosni jo e morra jos’e morra kotsisht per te larguar vemendje nga skandalet e juaja!! Hajt se edhe shtypin e keni qe ju sherben per kete shperqendrim nga teatri e skandalet ligjor me te!!

  Reply to this comment
  • Ilir Floriri May 22, 13:52

   Ah!Sa ti mbledh nja njezet skrardhinj pa e permbys EDIN dhe pastaj do te therras Moniken ti haje veshin..!
   Por edhe keta skrapardhinjte nuk po me pjerdhin fare

   Reply to this comment
   • Sidrit Golemi May 22, 14:48

    Jeni vone o pordhekane te menderosur, postkomuniste te rendomte,
    Eshte ora te dorezoni jo vetem “veshin” ne “terheqjen” juridike qe po u behet nga SHBA e BE, per edhe produktet e grabitjes monetare dhe te besimit qe keni reaizuar ne keto pothuaj 30 vjet.
    Nuk ka platforme elektronike monetare t’ju shpetoje nga Burgu i Recit.
    Perndryshe ka edhe Guantanamo, per te sperdredhurit “terroriste” te post-post modernizmit fetar.

    Reply to this comment
 2. demo May 22, 13:46

  Ngritja e kullave tek teatri,.Ngritja e kulles 21 kate tek Sahati i komplikon gjerwat.
  Shiko Rame se qenit kur i vjen ngordhja shurron ne dere te xhamise.
  Leri kullat ne qender te Tiranes,se popullit i ka ardhur ne maje te hundes.
  Do perfitojne cifti makbeth meta dhe cifti makdaf Basha.

  Reply to this comment
 3. h May 22, 13:47

  Pse duhet të uleni per bisedime me presidentin dhe
  opozitën e lulishteve ??
  Juni bashkëpunëtorë nëse e bën.

  Reply to this comment
  • DinPak May 22, 16:32

   Tamam, ke te drejte “h”!
   Qysh kur u largua nga parlamenti, opozita jashteparlamentare zgjedhi rrugen revolucionare, pra, siç e deklaron vazhdimisht bashke me presidentin, nuk i njohin institucionet e shtetit te zgjedhura me vote. Nqs tani keto institucione i perkasin faktikisht shumices, ajo nuk i ka zaptuar ato me force, por i ngelen ne dore nga braktisja e pakices. Atehere, pse duhet t’i shkoj pas dhe t’i lutet opozites sikur i lutesh nje femije kapriçoz dhe te perkedhelur? Ç’eshte ky leshim qe i behet opozites jashteparlamentare duke e bere pjese te tryezave institucionale siç eshte ajo per Reformen Zgjedhore e te tjera, dhe ata hedhin vickla duke e mbajtur shtetin peng. Ata duhen trajtuar ashtu siç jane, nje apo disa parti jashte sistemit te instituteve demokratike, dhe, nqs duan te hyjne perseri ne sistem, te presin zgjedhjet e radhes, ne te kundert, te vazhdojne rrugen e rruges, t’i gjejne ata 20 burra qe i duhen e le ta bejne ate revolucioni, po u vajti populli pas. Dhe nderkohe, shumica te vazhdoje perpara duke negociuar me ato parti qe jane ne parlament, te plotesoje detyrimet per Reformen ne Drejtesi, ate Zgjedhore dhe te plotesoje kushtet per hapjen e negociatave me BE.

   Reply to this comment
 4. Zigur Qarri May 22, 14:01

  Foli mashtruesi,shqiptari më i pabesë dhe më i lig i te gjitha kohrave!Ne momentin qe opozita u ul me ty o jashtqitje per te bashkpunuar
  per sistetmin zgjedhore,ti shembe Teatrin,i bindur se opozita nuk do te terhiqej nga bashkpunimi,sepse do ti mbetej faji asaj.Ti e
  ekzekutove Teatrin ne mes te Tiranes,ashtu si ekzekutove edhe Artan Santon qe nuk e permend më kush.

  Reply to this comment
  • Zigur Qarri May 23, 23:36

   Te pakten te na kishe vrare Salikriminelin qe te shpetonim ne shqupisat se, me beso, nuk shtyhet me me salisumlepirje, ka shume konkurence dhe ka rene cmimi fare, as ushqimin nuk po perballojme dot, pune tjeter nuk dime te bejme ne. He te rrofsha bolet.

   Zigur Qarri, ai i verteti, kokkari.

   Reply to this comment
 5. Arben May 22, 14:12

  Në litar do përfundoni, si ju të dy dhe ambasada amerikane

  Reply to this comment
 6. Hosteni May 22, 14:23

  Oh te dhjefsha mu ne Teater. Asnjehere Teatri nuk ka qene teme per ty o legen. Jane kullat rreth e rrotull. Teatri eshte thjesht nje justifikim dhe pazar per t’u hedhur hi syve popullit. Por nga ana tjeter mire ua ben. Popull qe rri dhe pret qe t’ja zgjedhe Amerika hallet, popull me 2 ore uje ne dite, popull qe fle dhe pi kafe.

  Reply to this comment
 7. Do ishte me serioze nqs z.KM do ta trajtonte Repliken e tij vs presidentit te tij ,nga kendveshtrimi Juridik Kushtetues jo "s'me ka pru gjo mall ke shpia Likja " May 22, 15:05

  A ja lejon Kushtetuta presidentit te ndermari

  gjith kto inciativa per te rrexuar Shtetit

  qe ju z. Kryeminsiter i anashkaloni duke ja ulur Autoritetin

  ne rruge Shtetit .

  Flitet per Shtet dhe Kushtetute per te ardhmen e jetes se qytetareve shqiptare ,

  te terrorizuar nga intrigat tuaja politike per 30-vjet me radhe z.KM

  qe mesa duket ju sdoni t’ja dini fare ,sepse jeni ber te gjithe Miljonere

  dhe gezoni disa Vila nga Saranda quaranta – e deri ne Pillin e Lalzit .

  Pra hej man ,behet fjale per Shtetin Shqiptare cfar rruge do mari ose ku po e coni ju !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 8. plaku dhe deti May 22, 15:07

  Teatri nuk ra, por u rrezua.

  Reply to this comment
 9. Loni May 22, 15:44

  Pse beni heroin o hajdute e diktatore….populli eshtepa pune e buke…..

  Reply to this comment
 10. ALBAN DEGA May 22, 15:54

  KUVENDI 1 SALIKJA 3 …

  – Ilir Meta shpall platformen e Byrose Politike te partise “ Keshilli Politik per Drejtesine” shqiptare

  – Levizje e re politike apo “ Skuadron Vdekjeje” per ekzekutimin e Reformen ne Drejtesi e Vetingun !

  – Ilir Meta ne pranga per tentative per grusht shteti

  – Cfare pret Kuvendi dhe SPAK-u !?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Kryemafiozi i Ballkanit Ilir Meta, alias Like Floriri heq edhe masken e fundit te varrmihesit perserites te Shqiperise !
  Kuvendi 1 Meta 2 + Avokatja politike “ Popullit “ te pazarlleqeve politike Rama- Basha te 17 majit 2017, pra Kuvendi 1 Meta Berisha 3 eshte tentative per grusht te mirefillte shteti dhe permbysje te rendit kushtetues dhe varrosja e Republikes Parlamentare, eshte kthimi i Shqiperise ne nje Republike Presidenciale, pra ne nje dinasti te ilir Metes dhe Avokates se Popullit , Avokates se Saleh e Argita Berishes.
  Nese drejtesia shqiptare rivihet nen shkopin e dirigjentit politik te SaLikes dhe te politikes se SaLikekracise a kujtdo qofte ky do te ishte guri i varrit jo vetem i Reformes me Drejtesi dhe Vetingut por edhe i demokracise dhe vete Shqiperise !
  Ja pse ambasadorja e aleatit kryesor strategjik dhe mikut me te madh te shqiptareve ne kohet me te veshtira to be or not to be, SHBA-se dha alarmin dhe kushtrimin per vrasjen e Reformes me Drejtesi dhe Vetingut qe ne djep nga pazaret e felliqta te politikes antishqiptare te politikaneve me antishqiptare me historine e Shqiperise !
  Ilir Meta eshte politikani me i degjeneruar dhe me i korruptuar ne keto 107 vjet te shtetit shqiptar.
  14 pikat i komplotit te tij antikushtetues jane 14 plumba ne zemren e Kushtetutes dhe Drejtesise shqiptare vetem e vetem per te shpetuar kokat e Bandes se Gangstereve” dhe “ Mafias qe ka dale krejt jashte kontrollit “!
  14 pikat e “ Keshillit Politik per Drejtesine” shqiptare jane 14 plumbat e levizjes politike qe ai lancoi dje e sot qe automatikisht e shkarkojne ate nga posti i Presidentit per shkelje dhe dhunim flagrant te Kushtetues, cka jo Komisioni i Venecias po as Komisioni i Zotit vet nuk mund ta shpetoje nga shkarkimi dhe as nga burgu vetem e vetem per kete akt pa llogaritur nje mal me krime e korrupsion te hapur me ze e me figuren e tij faqe mbare shqiptareve kudo qe jemi dhe faqe mbare Botes!
  Ilir Meta e Sali Berisha jane jo vetem turpi por edhe fatkeqesia me e madhe e shqiptareve, e mbare Shqiperise dhe kombit shqiptar !
  Shqiptare vigjilente, syceltesi perballe ketyre perbindeshave, ketyre kucedrave te pangime me gjak e me djersen shqiptareve dhe pasurite e tyre e te Shqiperise !
  Cfare pret SPAK-u !?
  Cfare pret Kuvendi i Shqiperise !?

  Reply to this comment
 11. Shqiperia eshte CIRK KOLONIAL May 22, 15:57

  Shqiperia eshte CIRK KOLONIAL.

  Reply to this comment
 12. dardan I May 22, 16:32

  Edi Rama, leri lojrat: Ilir Meta e ka prere me kohe bileten per ne Rec.

  Reply to this comment
 13. Ilir May 22, 16:45

  Edi . Vidh se u rrit Zahoja

  Reply to this comment
 14. Adih May 22, 17:25

  Prap po e dredh o urjaip RAMA.Ti permend vetem reformen ne drejtesi ,ku pa kaluar as edhe 2 ore Zonja Amb KIM ju drejtua te gjitheve qe per integrimin e shqiperise ne BE duhen keto dy gjera

  1…. Reforma ne Drejtesi

  2..Reforma zgjedhore qe ti e anashkalon .Ke lene ate Gjiknurin vemjen e piset tende ,qe po e dredh si kurvat .Nuk ke shance more Rame ta dredhesh ,bjeri shkurt se ka letesira .

  Je bashkepunues i ketij pislliku si me LSI ,e me PD ,por edhe me presidentin .Ne nje kohe qe bere faqen bythe ,si lipsqar neper bote per te kerkuar leke per demet e termetit ,(me gjithe se eshte fai i juaj me Dakon ne krye) ti mer e prish teatrin ne kete kohe ,e kesaj i thone .STAMBOLLI DIGJET E KURVAT KRIHEN .Jeni shume te lexueshem , qe te gjithe ju katovicaret mbare te katovices e pardesy bardheve .Ju ka ardhur fundi .
  Dua te ndihmoj beje , jepi urdher ati vemjes Gjiknuri te beje sistemin MAXHORITAR ME LISTA TE HAPURA .Plus edhe reformen ne drejtesi .Mos u trego idiot o Rame si deri me sot ,e sa me shpejt te veprosh , do te jete denimi me i vogel per ty ,dhe e kunderta do ja beshe vete varrin vehtes tend me duart e tua .Mos ma mer per ters e inat ,por dua te te ndihmoj ,te hap syte .Bile po te jesh i zgjuar dhet tme thuash faleminderit .

  Reply to this comment
 15. edi May 23, 07:55

  Si spjegohet qe te pakten me sa vihet re ketu nga komentuesit te gjithe kerkojne sistemi mazhoritar ndersa ata qe duket sikur po punojne per sistemin [shikoni ke kane vene kryetar] nuk diskutohet fare per ndrrim sistemesh se siç thote gjiknuri ka shume pune .

  Reply to this comment
 16. Tirana May 23, 10:17

  Kujdes, kryeminister! Se mos nuk zgjedh anglishten amerikane per te vene pikat mbi “i”!

  Reply to this comment
 17. KOKEPALARI May 23, 19:51

  KY ESHTE GATI TE ULET NE CDO MOMENT!!
  NE FAKT E MBAN FJALEN ESHTE GOXHA BURRE TJETRI !!
  ATA QE ULEN ME TY O GJIGAND I GENJEN MENDJA
  KE GJET BELANE ME KETE KATUNDARIN E CEPANIT SE LULUSHIN TIM E GENJEN KOLLAJ!!
  HE SE MU KUJTUA DHE NJE GJE..MEQE I KE FADROMAT NE GADISHMERI SHEMBE DHE AKADEMINE E ARTEVE SE ATY BEHEN NJA KATER KULLA TE MIRA.
  DHE PREMTOJI POPULLIT TEND TE DASHUR QE NUK TE HEQ ZVARRE SE TE DO JASHTE MASE SE
  DO TA NDERTOSH TE RI NE RROSKOVEC !!
  BILE TREGOJI DHE PROJEKTIN E MIKUT TEND BJORG.ESHTE KOLLAJ PER TY SI KRYEMASHTRUES QE JE !!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim