Rama prezanton kandidatin në Vlorë: Po u japim mesazh mbeturinave të fashizmit

May 9, 2015 10:40

Rama prezanton kandidatin në Vlorë: Po u japim mesazh mbeturinave të fashizmit

Kryeministri Edi Rama prezantoi sot kandidatin e majtë për Bashkinë e Vlorës Dritan Leli. Gjatë fjalës së tij Rama theksoi se me investimet që qeveria po bën në qytetin bregdetar po i jep një mesazh të mirë mbeturinave të fashizmit dhe se koalicioni i majtë mbetet i vendosur për të ecur në drejtimin duhur.

“Është dita që këtu në Vlorë ti japim një mesazh të qartë mbeturinave të fashizmit që vazhdon të mbetet një kërcënim në potencë për qytetërimin tonë, se ne jemi të vendosur të ecim në drejtimin duhur dhe ata t’ia lemë historisë. Sot pamë kantierin për “By Pass-in” e Vlorës.

Pas kaq shumë vitesh ky kantier është i hapur, 400 vende të reja pune janë krijuar dhe perspektiva është që në vijim të kemi 650 vende pune. Nga ana tjetër kemi kantierin e Trans-Ballkaniken që më në fund do bëhet realitet dhe do lidhë Vlorën me autostradën, se deri dje ishte katandisur si xhep fals. Për të na kujtuar se kush e qeverisi këtë vend për 8 vite të shkuara duke i lan rrugët rrugëve. Projekti i By Passit u pa nga fillimi sepse nuk përmbushte asnjë standard dhe sillte një dëm të konsiderueshëm mjedisor”- u shpreh Rama.

May 9, 2015 10:40
Komento

38 Komente

 1. fjona May 9, 10:47

  Na vjen mire qe tashme ne krye te vlores do te jete nje njeri qe ka respektin e gjithe vlonjateve, qe edhe me profesionin e tij i eshte perkushtuar vlonjateve, jo si ate qe kishim qe e shkaterroi bregdetin e vlores dhe qe nga drejtesia e marre peng nuk arriti te qerohej e te merrte gjykimin qe meritonte.

  Reply to this comment
  • olalaaa May 9, 10:49

   Kandidati i ardhur nga koalicioni i majte, qe ka treguar se po e transformon formen e qeverisjes ne sherbim te qytetarit, do te jete padyshim me i miri, se kemi nje kryeminister dhe kryetar partie qe eshte kerkues dhe instistues qe cdo i zgjedhur te shlyeje besimin e qytetareve.

   Reply to this comment
   • kreuza May 9, 10:52

    Ne keto 2 vjet po shohim ndryshime te dukshme nga qeverisja e majte, qe po e perligj voten plebishitare te 23 qershorit, pervec investimeve te panumerta ne infrastrukture, po hidhen bazat e shtetit ligjor, drejt ndertimit te shtetit te se ardhmes i denje per BE-ne.

    Reply to this comment
   • intelektuali May 9, 11:50

    Po pse komunisti Gjika sternip i Duces ishte?

    Reply to this comment
    • Zogist nga shen naumi May 9, 11:59

     Intelektual .

     fort i Nerumi KUMANDAR NASRTUDIN POETI
     Mos na i kujto kohen
     e merhumit Musoline .
     Ehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

     Ishte i vetmi
     qe na Ngopi me
     Makarona , Vere , Femra e pare .
     EEEEEEEEE ,
     pSE MA KUJTOVE .

     KUMANDAR
     NA PRIT sot tek tajvani
     se do te Hame Hallve
     nga ajo me shume Sheqer .

     RRofte Zogu i pare qe ka Vdekur

     Reply to this comment
     • intelektuali May 9, 12:36

      Edi Rama me mire te kishte shkuar ne Moske tek Putini qe t’u jepte akoma me te plote MESAZHIN fashistave anonime te Partise Socialiste dhe jo te jargavitej nga Vlora me deklarata qe s’i degjon kush. Ftesen ambasada sovjetike ja kishte derguar edhe Rita Markon xhelatin e Enverit e kishte dekoruar me medalje trimerie, njesoj sic beri Mrika e tij per kriminelen Vita Kapo.

      A e shikon se sa e nderlikuar eshte situata, sepse ceshtja eshte:

      CILIN 9 MAJ FASTON SOT SHQYPNIA?

      Ate te krijimit te BE Demokratike dhe Antikomuniste apo ate te implementimit te MURTAJES bolshevike ne gjysmen e vendeve te Evropes nga Perandoria e te KEQES me seli ne Kremlin?

    • shpatar May 9, 17:21

     Jo more zoteri “intelektual” .Asnje ne Vlore nuk eshte sterrnipi i fashizmit .Por na dolen disa si puan e ketije karafili(Gjika ) qe na u mburren me koqet e te tjerve .Beri ate qe nuk do ta bente asnje vlonjat partiot.U perfshi ne skemat e saliut .Nje here ma nipe 3 herer ta hipa dhe parat e i ndasnin si hajdutet .Kete nuk ke kuptuar ti o “intelektual”

     Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi May 9, 11:59

   Kemi nevojë për militantë idesh , jo liderësh z. Rama? VR! @@@ “T’ju japim një mesazh të qartë mbeturinave të fashizmit që vazhdon të mbetet një kërcënim në potencë për qytetërimin tonë…”! Kështu tha, por ku është fashizmi në Vlorë, në Gjermani,në Rusi apo në Azi? Fashizëm pa identitet dhe një frazë e futur si pa lidhje me kontekstin! Megjithatë flitet për mbeturina fashiste imagjinare, për kërcënime imagjinare dhe jo për dukuri e demonstrime reale të potencës fashiste! Ka dashur të korrë duartrokitjet e veteranëve dhe të familjeve të shumta antifashiste të Vlorës por me armik jo konkret. Kërkon gjithashtu të kompensojë mungesat serioze që pati në “70 vjetorin antifashist” të cilin e braktisi fare! Demagogji z. Rama, ju nuk e kini seriozisht antifashizmin, ju kini shkruar kundër lancçl, ju doni vota z. Rama? Por dijeni,- ju nuk e përfaqësoni antifashizmin, ju kini në kabinet njerëz që kanë thënë “sa mirë me qënë kuisling” dhe gazetari i shquar B. Islami ja u ka thënë copë këtë? Ju nuk iu dhatë qoftë dhe një gjë të vogël simbolike luftëtarëve të pakët antifashistë të mbetur gjallë!!? Mere dhe vare vath në vesh (sepse i ke qejf vathët) se ju nuk i përfaqësoni antifashistët,familjet dhe pasardhësit e tyre! Vdekje fashizmit! PS/dhe ju lutem mos na i mbushni forumet me militantë që akoma nuk e kuptojnë se bëhen të këqinjtë e vetvehtes! Di dhe kush i komandon militantët tuaj. E keqja është se “janë militantë liderësh jo militantë idesh”!

   Reply to this comment
   • intelektuali May 9, 12:27

    Para do kohe Edvini Yne tha:

    E DUA SHQYPNINE SI NJE ITALI TE VOGEL.

    kurse kur shkoi te gjermonet ne Berlin tha:

    KRKOJME FALJE PER KRIMET E KOMUNIZMIT.

    sapo erdhi ne Rinas hodhi LEKAT badiava per te festuar 29 nentorin e ZI qe mbolli ne trojet tona fashisti gjakatar Enver Hoxha direkt nga shtepia e kunatit te vet Kryefashist Bahri Omari.

    HE PRA PER CILET FASHISTA E KA FJALEN ARTISTI EDI RAMA?

    Reply to this comment
   • Tartufi May 9, 13:30

    Ky legen eshte mesuar ne laburatorin e faqes tjeter te fashizmit,
    ne faqen e komunizmit,qe eshte faqija e njejte me fashizmin.
    Keto regjime te te njejtes vlere,pa as me te voglin ndryshim,jane
    regjime te shtipjes dhe krimeve te pa moralshme te popullit te vete.
    Per te mashtruar idjoterine e mbeturines komuniste ne kete qytet
    me shumice komuniste te degjeneruar,ben thyrje per revansh kunder fashizmit hije.. te ketij qyteti,, te shtipur e te vrare pa meshire
    nga kreu i krimeve komuniste Enver.Idioti me origjine komuniste
    nuk ka ne plan ti thrasi popullit te vet per liri dhe demokraci,kunder
    komunizmit dhe fashizmit,por i ben thirje komunisteve te marin pushken me gjalme dhe te gjithe te reshtuar drejt bunkerit kunder
    fashizmit hije qe jo nuk egziston sot te ki popull ,por nuk ka qene kurre ne jete te jeteve tek ky popull. Kallami i gjat i kasaj partije
    gjoja te majte,kupton shume sakte,me trute e tredhura nga komunizmi ketij mileti Vlonjat i duhet vetem kjo terapi per ta vene ne
    resht per te votuar ate qe ki ka percaktuar per te vjedhur kete popull
    te pa emancipuar komunist.

    Reply to this comment
    • Zogist nga shen naumi May 9, 14:01

     Tartuf :

     Te kujtohet ne kohen e Duçes ?
     Nuk lame Kotec e Qymez pa
     vizituar .

     E

     Reply to this comment
     • Tartufi May 9, 14:33

      O hajvani i shen naumit… e para meso te
      kuptoshe kur lexon nje koment??? E dyta
      meso me ke replikon,me ke ke te besh ne
      repliken qe ben!!!! E treta po qe se do te mesoshe,kerko per te mesuar,ka shum
      milet qe japin ndihmese falas per te mesuar
      te tjeret qe jane ne shkallen tende te ulet.
      E katerta ja nje ndihmese per ti te sakatuarin
      qe mban vetem mende kotecet e pulave te kohes se Musolinit, Tartufi eshte i lindur ne vitet 1955 nga shume historira te jetes se tij nen komunizem,mban mend dhe kete histori
      qesharake te partise komuniste dhe te lamasheve te saj,kur u leshuan ne kotecet e
      fshatereve per t ju marre pulat per ti kolektivizuar ,se mos keta fshatare bheshin me keto pula kapitaliste. Hajvani shqiptar ,qe
      ne kujtesen tende te ka ngelur fashizmi i Duces…. mos haro se perpara ketij Duceje italiani ke nje histori tragjike 50 vjecare me
      Ducen shqiptar Enver,qe nuk shkoi te pushtonte I taline por pushtoi popullin e tij deri
      ne thelbesoren njerezore. E fundit shkruaj ketu… qe te pa mesuarit qe ngelen nga pushtimi i Duces Enver te mesojne si te luftojne kunder duceve te te gjitha ngjyrave.

     • Zogist nga shen naumi May 9, 15:13

      Tartuf DUKATI .

      Ty bravo qe i man Mende
      Vitet e tua ,
      Une ato te miat i Kam
      Harruar , Nuk mbaj mende
      çfare Moti ish kur Linda
      Dimer a Behar ?

      Nejse :

      Me fal per shqetsimin
      por mendova , se ndanim
      te njetin PASION
      per PULARINE .

      Ky pasion me entuziazmon edhe
      sot Qe jam plakur .

      Nostalgjia Tartuf Nostalgjia .
      per Taljanet e Nemcet
      eshte e madhe ,
      Jo vetem na Paguan Mire
      po mbushem edhe Barkun
      Me PETULLA .
      PULA , Gjela , Sheleg te njome ,
      kecer , e Desher
      Qe Ay Enver komunisti
      i kolektivizoje .

      Nashti U nuk kuptoje pse
      u Murzite Zotrote ?

      Nuk te pelqejne me Pulat ?

     • Shahisti Pichakar Bythamçeftas May 9, 23:47

      Ti paske nevoje per doktor Ulvi Vehbiun, ate qe merresh me te marret….

     • Zbuluesi shqiptar në radhët e udb. May 10, 10:00

      Ndërsa unë mendoj se ti shahist truzbuluari pa kafkë…duhet të çohesh në pavionin e të pakthyeshmëve mendërisht . Nuk ka klinikë mendore për “krymbforumistët” hundefutës në cdo gropë fekalmbledhëse.

   • lili May 9, 20:00

    Halla paskan mbetur nuk? Nuk i ka vra e pushkatuar te gjithe baba juaj!
    Kjo tregon nivelin edhe edukaten e kafshes qe ka:nje njeri qe flet per qytetaret e tij si funderina n’evrope do kishte eliminuar automatikisht, sepse n’evrope edhe parti te me program bas fasciste po lulezojne e po behen cdo dite ma te fuqishme,o edi Rama qe ne t’u ka bâ koka bunker!

    Reply to this comment
 2. sajmir May 9, 10:48

  kandidatet e duhur per nje qyetet me bashkepunues per qytetaret.drejtimi i duhur ne te gjithe shqiperin ,kadidate bashkepunues per qytetaret dhe jo per xhepat e tyre,.ne besojme ne nje qytet ku se bashku mund te ecim me mire dhe mund te jetojme me qete,dhe jo kundravajtje.

  Reply to this comment
  • neli May 9, 10:49

   dritan leli nje nga doktorat me te respektuar te qytetit te vlores,pune reale duke nisur dhe lungomaren,dhe jo vetem duke kryer studime dhe projekte si loli ne tirane.

   Reply to this comment
  • gazi May 9, 10:51

   kandidate te zgjedhur dhe te respektuar per qytete europiane dhe per nje zhvillim te perbashket.bashkepunimi me qytetarin dhe pune reale.drejtimi i duhur per nje qytet europian ku mund te jetohet me mire.

   Reply to this comment
 3. ANDI May 9, 10:49

  Dritan leli eshte njeriu i duhur per te vazhduar rrugen e investimeve, per ta bere vloren nje qytet akoma dhe me te bukur, qeveria e tanishme nuk eshte qeveria e fjaleve si ajo e 2 viteve me pare por qeveri e punes , qe punon per nje shqiperi me te mire #drejtimi i duhur

  Reply to this comment
 4. koli May 9, 10:51

  vazhdoni keshtu zoti kryeminister se jo vetem vlora por edhe shqiperia do behet me shpejt se ce kemi pritur, puna dhe vullneti juaj e ka futur shqiperine ne rrugen e duhur, duke e larguar nga gremina qe e kishte lene saliu me shoke

  Reply to this comment
 5. I pavarur May 9, 11:10

  PS-ja eshte e percare. Gjysma e te majteve te Vlores kane dale me kandidatin e tyre te pavarur. Ndersa ky Dritan Leli ka 30 vjet qe s’ka banuar ne Vlore dhe para 3 ditesh ishte ne zyrat e gjendjes civile te bente pashapartizimin.

  Pse nuk informoni popullin per te verteten, por shkruani vetem per deklaratat e nje kryeministri qe flet percart. Ky na eshte bere me keq se ai i pari.

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi May 9, 11:55

   “T’ju japim një mesazh të qartë mbeturinave të fashizmit që vazhdon të mbetet një kërcënim në potencë për qytetërimin tonë…”! Kështu tha, por ku është fashizmi në Vlorë, në Gjermani,në Rusi apo në Azi? Fashizëm pa identitet dhe një frazë e futur si pa lidhje me kontekstin! Megjithatë flitet për mbeturina fashiste imagjinare, për kërcënime imagjinare dhe jo për dukuri e demonstrime reale të potencës fashiste! Ka dashur të korrë duartrokitjet e veteranëve dhe të familjeve të shumta antifashiste të Vlorës por me armik jo konkret. Kërkon gjithashtu të kompensojë mungesat serioze që pati në “70 vjetorin antifashist” të cilin e braktisi fare! Demagogji z. Rama, ju nuk e kini seriozisht antifashizmin, ju kini shkruar kundër lancçl, ju doni vota z. Rama? Por dijeni,- ju nuk e përfaqësoni antifashizmin, ju kini në kabinet njerëz që kanë thënë “sa mirë me qënë kuisling” dhe gazetari i shquar B. Islami ja u ka thënë copë këtë? Ju nuk iu dhatë qoftë dhe një gjë të vogël simbolike luftëtarëve të pakët antifashistë të mbetur gjallë!!? Mere dhe vare vath në vesh (sepse i ke qejf vathët) se ju nuk i përfaqësoni antifashistët,familjet dhe pasardhësit e tyre! Vdekje fashizmit! PS/dhe ju lutem mos na i mbushni forumet me militantë që akoma nuk e kuptojnë se bëhen të këqinjtë e vetvehtes! Di dhe kush i komandon militantët tuaj. E keqja është se “janë militantë liderësh jo militantë idesh”!

   Reply to this comment
 6. info analitike May 9, 11:23

  “Po u japim mesazh mbeturinave te fashizmit” thote Rama. Cudi se Artan Shkreli, keshilltar i Rames po publicizon rikthimin e Tiranes ne pamjen qe kishte ne kohen e fashizmit.
  Cila qenka kjo “rruga e duhur”? Lungomare qe edhe emrin e ka marre nga “fashistet”.
  Te lavderohesh e te yshtesh investitoret e huaj te vijne ne Shqiperi se nuk kemi sindikata mua me duket nje qendrim tipik fashist.
  Pastaj deri me tani ne Vlore ka qeverisur partia e Rames,apo tashme qe nuk i binden atij meritojne te quhen “mbeturina fashiste” dhe meritojne ndeshkimin e drejtesise tamam si ne kohen e kriminelit Enver.

  Reply to this comment
 7. demo May 9, 11:28

  Perse nuk e zgjidhni kandidatin me vote anetaresie?Te mblidhen te gjithe anetaret e Partise Socialiste Vlore dhe te votojne per personin qe do ti perfaqesoje.

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi May 9, 13:18

   demo? Propozim me mënd ky juaji por zotin Rama nuk e lejon hasanizmi dhe tharja e jetës së brëndëshme të partisë dhe e kushtetutës se saj “statutit të partisë”! Ka frikë mos e kritikojnë për “vijë masash” prandaj bie në pozitat e hasanizmit! Por, të pyesësh partinë,të marësh “ok” e saj nuk është vijë masash por kolegjialitet,transparencë,demokraci e drejtpërdrejtë etj.etj. Me kulte liderësh e me vendime personale partia sklerotizohet. Nderime!

   Reply to this comment
 8. Artur Ca May 9, 11:48

  E meritonte Vlora te qeverisej nga nje djale vlonjat qytetar dhe me nje prejardhje nga nje familje model me baza te forta. Suksese Dritan e befsh me te miren per Vloren ashtu sic e duan vlonjatet.

  Reply to this comment
 9. safi May 9, 11:56

  te gjitha jane mashtrime ekonomia e cdo qytetari nuk ka ku shkon me keq , rilindja e vdiq me keq

  Reply to this comment
 10. intelektuali May 9, 11:58

  PER FASHIZEM E KA FJALEN ENVERISTI EDI RAMA QE PO I PUTH BYTHEN GJERMANEVE PER NDIHMA DHE LEKA?

  Sepse po ta kete fjalen per fashistet gjermane te Hitlerit apo ata me te hershem te Duces duhet te mesoje pak histori se Hitleri me pare se te themelonte Partine Nacional-Socialiste kishte qene antar i Partise Komuniste gjermane, ndersa Ducja e quante veten si BABAI i Partise Socialiste italiane dhe asaj Boterore. Prandaj edhe ne nivele nderkombetare deklarata e Edi Rames eshte e pabesueshme dhe tregon per nivel te ulet te inteligjences se BOSIT, pak a shume sic e vuri ne dukje gazeta greke do kohe me pare.

  Po ta kete pasur fjalen per konsum te brendeshem dhe per fashista te etiketoje Sali Berishen dhe banden e tij vrastare dhe kusare, perseri gabon, se Saliu eshte pjella e Partise se Punes dhe produkt origjinal i Enver Hoxhes, qe Edi Rama e mban akoma si HERO kombetar me gjithe Piramiden e tij Famekeqe ne mes te Tiranes. Prandaj eshte mese llogjike te pyesim kryeministrin tone enigmatik qe ne 9 maj godet ARMIKUN e jashtem dhe te brendeshem me nje gur me referime krejt qesharake per historine kontemporane:

  PER CILET FASHITE E KE FJALEN O EDI RAMA?

  Reply to this comment
 11. intelektuali May 9, 12:00

  PER CILIN FASHIZEM E KE FJALEN O ENVERISTI EDI RAMA QE PO I PUTH BYTHEN GJERMANEVE PER NDIHMA DHE LEKA?

  Sepse po ta kete fjalen per fashistet gjermane te Hitlerit apo ata me te hershem te Duces duhet te mesoje pak histori se Hitleri me pare se te themelonte Partine Nacional-Socialiste kishte qene antar i Partise Komuniste gjermane, ndersa Ducja e quante veten si BABAI i Partise Socialiste italiane dhe asaj Boterore. Prandaj edhe ne nivele nderkombetare deklarata e Edi Rames eshte e pabesueshme dhe tregon per nivel te ulet te inteligjences se BOSIT, pak a shume sic e vuri ne dukje gazeta greke do kohe me pare.

  Po ta kete pasur fjalen per konsum te brendeshem dhe per fashista te etiketoje Sali Berishen dhe banden e tij vrastare dhe kusare, perseri gabon, se Saliu eshte pjella e Partise se Punes dhe produkt origjinal i Enver Hoxhes, qe Edi Rama e mban akoma si HERO kombetar me gjithe Piramiden e tij Famekeqe ne mes te Tiranes. Prandaj eshte mese llogjike te pyesim kryeministrin tone enigmatik qe ne 9 maj godet ARMIKUN e jashtem dhe te brendeshem me nje gur me referime krejt qesharake per historine kontemporane:

  PER CILET FASHISTE E KE FJALEN O ENVERISTI EDI RAMA?

  Reply to this comment
 12. shoku " Shpati " May 9, 15:52

  Fashistet ishin burra me te mire se nazistet se kur kapnin komunistat i mbanin ca ore brenda , u jepnin ndonje gje per te ngrene dhe i perzinin . Nazistet ishin te keqij , kur i kapnin komunistat i rreshtonin , te parin e vrisnin te dytin e …te tretin e vrisnin dhe prap te katertin e …prandaj le ti leme te qete fashistat !

  Reply to this comment
 13. Zogu May 9, 16:12

  Cfare MALLI merr ky mor shoke,se kaq percart nuk ka rob qe flet….

  Reply to this comment
 14. SuloKapedani May 9, 16:43

  Askush nuk flet pèr Dritan Lelin por na tregoni pèrralla pèr njerì tjetrin,komente pèr hiçet dhe asgjete e shkrimit.Mè pèlqen njè gjè se i bieni fyellit me njè bire.

  Reply to this comment
 15. CANI May 9, 16:54

  Qfare kryeminister ka shteti shqiptare vriten shqiptaret ne maqedoni nga qetniket maqedon ky bene fushat turp ,ky eshte per bashkim komtare turp teqofte kryeminister per hater te qati femije 8 vjeqar qe e vrauv shteti maqedon do te denoshe bile me nje deklarate ,pore po e tregon dyftyrsin tuaj se mashum te intereson pushteti se shqiptaret .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*