Rama prezanton Vexhi Muçmatën, kandidat për deputet në Kukës

Redaksia Online February 26, 2013 17:20

Rama prezanton Vexhi Muçmatën, kandidat për deputet në Kukës

Kryesocialisti Rama prezantoi sot pasdite prurjen më të re në PS. Juristi Vexhi Muçmataj do të jetë kandidat për deputet në qarkun e Kukësit. Gjatë prezantimit, Rama tha se Kukësi ka nevojë për njerëz si Muçmataj, për të rilindur shpresën në një qytet ku 70 për qind e familjeve jetojnë me ndihmë ekonomike.

“Sot në Kukës 70% e familjeve jetojnë me ndihmë ekonomike. Sot Kukësi përfaqësohet nga individë që nuk janë në nivel të duhur për t’u përballur me sfidat e Kukësit. Sot jem krenar për PS që do ti japë Kukësit mundësinë si një forcë për rilindjen të votojë për një burrë të urtë dhe fisnik dhe djalë i i atij komuniteti. JuristiVexhi Mucmata do të udhëheqë skuadrën tonë drejt fitores në Kukës. Jam mirënjohjes Vexhiut sepse bashkimi i tij në rrugën tonë flet qartë për nevojën qytetare për Rilindjen që duam të japim vendit”, theksoi Rama.

 

Redaksia Online February 26, 2013 17:20
Komento

5 Komente

 1. Gushi February 26, 17:32

  Drejtuesit e PS ne kukes duhet t’i hedhin tej merite dhe ambiciet vetjake dhe te shikojne, ne radhe te pare, te miren e banoreve te Kukesit. Sot, per te fituar, duhet kohezion, mirekuptim dhe tolerance. Ne te kunderten “uji” do te shkoje ne “mullirin” e intrigantit dhe kriminelit me te madh qe ka pare kjo toke. Arsyetoni me gjak te ftohte e me logjike te shendoshe, vellezer kuksiane!

  Reply to this comment
 2. kokpalari i 21 janarit February 26, 20:24

  kushdo qe te behet sherr do kete.. Sepse e shohin te dobet Ramen. Pse nuk i bejne gek-mek Saliut kur i heq dhe i ve si kukulla prej muti?

  Reply to this comment
 3. leon68 February 26, 21:15

  duhet qetesi ne Kukes dhe jo te kerkojme si te rrime akoma deputete dhe nqs se jo te kercenojme bazen e Partise

  Reply to this comment
 4. xha temja i portokallise February 26, 22:48

  me sa kam informacion ne Kukes problemi ka limdur me emerimin e kryetarit te ps se rrethit me prapavine per ta pasur mbeshtetes per deputetin e ri qe do te caktohej me vone .Pikerisht ketu qendron halli sepse me kryetarin e “vjeter “nuk sigurohej mbeshtetja per deputetin e ri.po qe se ne do te pranojme qe statuti i partise nuk do te zbatohet ps do te katandiset me keq se PD ne qeverisje dhe ky eshte demi me i madh qe ne i bejme PS pse jo shqiperise dhe shqiptareve, do te qeveriset me diktature sepse kryaministri i ardheshem nuk ka detyrim ndaj zgjedhesve jo e jo por as edhe ndaj anetarve te Ps sepse kur nuk i pyet tani qe i duhet deputeti do ti pyese atehere kur e ka deputetin? prandaj mosrespektimi i rregullave qe vete partiua ka do te thote qe ne ate parti nuk ka me demokraci,dhe po qe se nuk ka demokraci ne parti ku sipas kushtetutes vjen e drejta per te qeverisue si do te kemi nje qeveri demokratike dhe qeverisje ku te sundoje ligji nuk ka se si te ndodhe kjo e fundit prandaj ketu nuk behet fjale se z Dogjani do qe te jete deputet dhe n.q.se do eshte nje e drejte legjitime,por zbatim te statutit te partise nga i cili z.Rama eshte bere kryetar partie dhe do qe te behet Kryeminister.
  Por kuksianet do te gjykojne me gjakftohtesi dhe me drejtesi ashtu si dine ata te vendosin drejtesi perderisa kane pranuar te jene anetare te PS me ate statut qe ka PS.

  Reply to this comment
 5. Aranit Pojani February 27, 00:57

  Opo bela e madhe me keta policet qe hyjne ne politike sa shpejte kalojne ylberin
  1)Lefter Maliqi I sh kryepolic i Beratit qe paisi tere kriminelat e kerkuar me pashaporta nga P.s kaloj te L.S.I Kryetar komune tani deputet te P.D
  2)Paulin Sterkaj ish komandant i policise Brisku me 1996 me 26 maj i zhdepi ne hu socialistet nen urdhrat e Agim Shehut,kaloj deputet me P.S ne 2005,ne 2009 me P.D tani me P.S.
  3)Sali Shehu oficer krimesh ne Shkoder,antar i P.P.Sh,deputet i Legalitetit ne 2001,i P.D ne 2009,tani te fryma e re.
  4)Asllan Dogjani ,oficer policie ,e mbajti ne pune P.D ne 92-97,pastaj P.S e beri Drejtor Policie ne Gjirokaster e Shkoder,ku vendosi lidhjet Kakavije-Muriqane e tani sic do malok qe e ka te rende te zbres nga kali hedh shqelma,njeriu qe nuk ka lexuar nje liber shume lehte mund te manipulohet.Pra keta policet shume e dredhin ,pra kane mend sa nje polic.Asnje vend perndimor nuk i fut ish policat ne politike.Ndryshe janeoficerat e Ushtrise,jo keta te Imamit,qe nuk vlejne as sa nje qerre dru,por ne vende me tradite demokratike jane te mirepritur nga politika.Sa per Vexhiun e kam njohur per burre te ndershem,njerzor,korrekt me ligjin e njerzit ,te tjerat per te jane llafe Jozefine.
  Edhe Rama ne do te merret prape me police,gabim e ka.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*