Visho Ajazi propozohet si ambasador i Shqipërisë në NATO

November 13, 2017 17:14

Visho Ajazi propozohet si ambasador i Shqipërisë në NATO

Ish- kreu i SHISH, Visho Ajazi Lika është propozuar për ambasador në selinë e NATO-s.

Propozimi i shefit të qeverisë i është dërguar presidentit Ilir Meta, ndërsa pritet vendimi nëse do të dekretohet ose jo.

Visho Ajazi Lika dha dorëheqjen pak ditë më parë nga posti i kreut të SHISH.

November 13, 2017 17:14
Komento

29 Komente

 1. republika ambasadoriale e SALBANISE November 13, 17:32

  besoj se edhe me ediramisti
  me kete lajm dorzohet perfundimisht

  mbajeni mend

  data 13 nendor 2017 kapitullimi i Rames

  berisha ishte kriminel vertet por krimet i bente hapur duke u zgerdhire biles me ca arvizu qe i thane burre shteti.

  komentshkruesi eshte nje mbrojtes i palekundur kunder makinerise vrastare berishiste…..por nese do te beja nje gjyq sot per masakren e 21 janarit do te denoja Saliun dhe Luliun si vrases por dhe per tolerim kriminal
  arvizune-donaldlune-edi ramen dhe ilir muten

  13 NENDORI 2017 ZYRTARISHT EDI RAMA FALIMENTON DUKE SHURRUAR SE BASHKU ME DONALD LUNE DHE ILIR METEN JETIMET E 21 JANARIT TE VRARE NGA NAZISKINET 2B
  .
  RIP ALBANIA
  ..

  NY …13 NENDOR 2017 12;00
  ..DITE ZIJE KOMBETARE

  .DEAD ALBANIA

  Reply to this comment
  • Feniks November 13, 18:47

   Kjo eshte poshtersia me e madhe qe Edi Rama i ka bere popullit shqiptar!
   Mallkuar qofsh Edi Rama,se une si socialist farefisnisht,kurre nuk kam per te votuar ty sa te jesh ne krye te PS-se!
   Je sjelle njelloj si Esat Pashe Toptani!

   Reply to this comment
  • Robert Cumcakezi November 13, 20:17

   O mileeeeet, nigjoni dhe mani vesh…

   GAZETA DITA SOT E KA DITE ZIE !

   Edramistet e fundit me ne krye multi-llagapistin “unknown soldier”, i njohur ndryshe dhe si perdoruesi me i zellshem i kycit te dores (copy & paste), e kane ulur ne gjysem shtize flamurin e tyre te mavijosur…

   Pas lloj-lloj perpelitjesh dhe tentativash te deshtuara per te marre ne mbrojtje mikun e vjeter pardesybardhe te shokut Sali, sot me 13 nentor 2017 “anti-berishjanet” me te terbuar te forumit kane veteshpallur kapitullimin pa kushte, vetem e vetem se idhulli i tyre shtatlarte ka propozuar shokun Visho per ambasador ne seline e nje pakti ushtarak. Se c’lloj “katastrofe” shohin ne kete mesele nje dreq e merr vesh, po nejse…

   Nuk dihet akoma me siguri nese njoftimi medistik eshte lajm apo thashethem, e megjithate reagimi i indinjuar i edramistave te fundit te forumit le te kuptohet se edhe tek ta duhet te kete kohe qe vlon ne shpirtit pakenaqesia me veprimet e “idhullit” e tyre.

   Politika dhe sporti kane shume gjera te perbashketa. Krahasoni pak se si reagojne “tifozet te cmendur” per skuadren e tyre te zemres kur ajo ndodhet vazhdimisht ne fund te tabeles. Kur skuadra ha vetem gola dhe s’ben asnje, tiozet i fershellejne dhe shajne lojateret. Kur muti bohet kalá, kapitenin s’e do as skuadra e tij, dhe jo me pastaj kundershtari.

   ***

   Shqipetar!

   Shqiperin’ e mori turku,
   i vu zjarr!
   Shqipetar, mos rri, po duku,
   shqipetar!

   Mjaft punove per te tjere,
   o fatkeq!
   Kujto vendin tek ke lere
   dhe tek heq.

   Te ka bere perendia
   luftetar,
   si s’te lodhi roberia,
   shqipetar!

   Erdhi dita te ngresh koke,
   te kerkosh
   lirine, bashke me shoke
   te leftosh!

   Mos beni si keni bere
   gjer me dje,
   por te leftoni te tere
   per Atdhe.

   Peseqind vjet kemi rruar
   me pahir,
   Lidhure me kemn’ e duar
   me zinxhir!…

   Myslyman’ e te krishtere
   jemi keq!
   Te ngrihemi qe te tere,
   djem e pleq!

   Te ngrihemi te deftojme
   trimeri;
   ja te vdesim ja te rrojme
   per liri!

   O moj Shqiperiz’ e dashur,
   memedhe,
   Te shoh me buze te plasur,
   si me sheh.

   U shkretove anembane,
   Shqiperi,
   se shqiptaret s’kane
   dashuri.

   Gjithe djemte qe ke qare
   dhe mban zi,
   per Morene jane vrare,
   per Turqi!

   Zhvish rrobat e roberise,
   memedhe,
   vish armet e trimerise
   se ke ne!

   Reply to this comment
  • * November 13, 20:17

   Duplicate comment detected; it looks as though you’ve already said that!

   Reply to this comment
  • Nero November 14, 03:11

   What the fu-k?
   Eshte ne vete ky Ed Rama?
   Opo dhe kjo kishte mbetur mangut, se te tjerat i kemi ne rregull.

   Reply to this comment
 2. Social Rilindasi November 13, 17:35

  Sa mire ka mendu Kriekari Rama. Tani shoke komuniste qe der dje keni vjellur vrer kunder Visho Liko Ajazos, ne rrjesht per te lepire gjithe vrerin e leshuar kunder tij.
  Ah mor Ed Rama mos vdeksh kurre, i detyrove shoket komuniste te bien permbys tani para Visho Likos. Hallall.

  Reply to this comment
 3. anticensurë25642654 November 13, 17:37

  hahahahahahahahahaha????????
  palloashi i tironës godet dhe njëherë!!
  nuk e di se kë,por goditjen po e shijojnë votuesit e tij!!
  kush vë bast me mua që berisha do të dekorohet ose do ti jepet një vënd nderi diku në ndonjë institucion???
  ky po ja kalon gjyshit të tij!!

  Reply to this comment
 4. NjeQytetarOptimist November 13, 17:49

  Po pse kete malokun verior te krishtere do vendosni te perfaqesoj Shqiperin ne NATO ?!?! Jokeri Basha po lexon propozimin dhe po ben gjen e vetem qe di te bej.. Po qesh!!!

  Reply to this comment
 5. valentina November 13, 17:58

  Doni me per pederastin EDVIN KRISTAQ RAMA?o robt e shtepise.

  Reply to this comment
 6. MH November 13, 18:00

  Po mire mo Edushke.Po parase ta propozoje Like Ajazin,e kalove tek kontrolli shume pompoz i Vetingut.
  Megjase me keto pelivanlleqe mjere populli qe asht i durueshem me kalime sa ne shi e sa ne bresher.Po asnjihere mot te mire.E,jo ma te kendeshem.Shume shpresa me gjase do veniten nga keto lojra politike akrobatike.

  Reply to this comment
 7. hamitiluan November 13, 18:09

  Urime z. Visho Ajazi Likes per kete propozim i Kryeministrit Edi Rama!

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 November 14, 10:25

   lançeeeee
   ???????
   dhe thua nuk ka asnjë interes!!!!!
   je apo kujton se jemi??
   gjuha tënde jo vetëm që është ngjyrë kafe,por ka dhe copa të thata mbi të!!
   më duket se lëpin aq shumë në këtë drejtim sa nuk ke kohë ti kapërdish!!
   të thahen në gjuhë!!
   ps:tu bëfsha unë ty kurban,mos më këthe përjgigje!!

   Reply to this comment
 8. Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan mijte e kenateve dhe avoketerit e ligesise. November 13, 18:13

  Ramovic kristaq Rama me katapultimin e zevendesit te vrasesit serial Gazidedes, Visho Liko Ajazit si ambasador ne NATO,vulosi turpin dhe fundin e shpejt te turpshem dhe pa thim te politikes bastarde te ndjekur nga eterit diktatures komuniste,tek bijte e mostrat e tyre qe nuke kane te ndalur ne ligesi.Drejtesia do te behet duan apo nuke duan ramovicet,berishovicet,metovicet,medijvicet apo bashovicet qe vazhdojne me skenaret e peshtire te ulkonjes komuniste.Ata te marre sebashku nuke ka “rilindje”apo opozite leshi dhe leke te piset e pushtet brenda djallit ti shpetoje nga bange e akuzes si autor e bashkeautore ne mijra kime e superkorrupsione ne dite e vite deri me sot.Jane mijra nena e gra te veshura me te zeza dhe mijra femije jetim,si dhe nje pasuri kombetare e private e grabitur dhe e tjetersuar nga fuqia e riciklimit te botes se krim-korrupsionit-mafjozo-imoralo-politik qe kerkon drejtesi dhe jo emrime ambasadoresh brenda djallit.

  Reply to this comment
 9. fteri November 13, 18:25

  Po ç’far të lidhë ty Edvini me Visho Likën Ajazin ?…! Po si ore nuk të vjen turp emron një spiun të dështuar në atë detyrë të rëndësishme ambasador në nato ?!…Kur ke shumë mundësi të zgjedhësh si ushtarak të devotshëm dhe politikan të spikatur .

  Kjo është një habi dhe zhgënjim i madhë për karakterin tëndë të dyshimtë . Do të dështosh . ?…

  Reply to this comment
 10. Lisi November 13, 18:37

  Edi Rama , je një palaço burrë ,
  qërohu mashtrues i pacipë , demagog e llafazan !
  Që të jeshë fare rehat , gjeji dhe një vend Saliut !

  Reply to this comment
 11. Lisi November 13, 19:19

  Prisni se pas ketaj vjen emerimi i Ministrit te Jashtem dhe zv/kryeminister Lul Berish Bashen!Po Moni ç’fare funksioni do te marre ,apo ate te koordinimit me Bashkimin Europian!Kjo eshte Shqiperia qe ndertuam me idiotizmin e ketij populli qe ha sapunin per djath !Te gjithe jane nomenklature e Ambasadorit Kinez ku per pasoje ky i fundit eshte vartes i Sali Berishes!Edvini n.qse e ka ndermar kete hap tregon se edhe ai si paraadhesit e tij kane firmosur qorrazi ne skutat e erreta ku u nenshtrohen firmave!A s’ndodh keshtu ne te gjitha vendet koloniale!Ndaj heshtja eshte vendimi me i drejte qe duhet te marre ky popull qe fle diten e ri zgjuar naten duke shijuar telenovelat turke .Kjo eshte edhe shprehja e shalegjatit Edvin qe pasi percolli me imponim te gjithe intelektualet pertej kufirrit shqipetar ne rruget e ç’demokratizimit tani bashkepisedon me katunaret ne facebook si rilindas!Ne nje debat me personaitetin qe mbolli krimin ne shqiperi,qe shiti te gjithe arsenalin e armeve(me falni i fali per interesa te perandorise qe e pagezoi “burre shteti”)qe vrau ne mes te dites njerez qe qene kunder kesaj shkerdhatokracie,qe futi ne prag te luftes civile me synim ç’farrosjen e kesa farre te keqe qe si bindet urdherave te nalmadhenise,qe shiti troje e fali teritore nga trualli shqipetar sikur ti kishte prona te tij per interesa te te treteve (miqt qe pasi e shurruan kete vend ne 1990 duke menduar qe tashme kjo shurre u eshte kthyer ne nafte duan te bejne çpime per interes te Greqise qe gjite ka dijtur te tunde flamurin e agjeturave tere jeten e saj!Vishua e meriton se i tille eshte ky vend ndaj urojeni se e merriton!Urojeni edhe Edvinin qe ndermori kete hap tejet vendimtar per rrugen e pakthyeshme te Shqiperise drejt vetvarrosjes!Ne edhe bare do hame e miqte nuk i hedhim poshte !Rrofte miqesia Shqiptaro-Kineze!

  Reply to this comment
 12. Lili November 13, 19:39

  Edi Rama mbaroj ketu..
  Tash do e shtye sa te mundet se ketu tregoj se nuk pyet per shqiptare e per shqiperine.
  Turp per nje mije vjete per te me kete vendim.
  Po prape se prape Drejtesia do kalloj sado te bejne pazar keta horra nderveti.

  Reply to this comment
 13. Po,Po November 13, 20:57

  Me befason dhe po me krijon nje antipati per k.ministrin tone psikopat , qe nuk ja ka idene fare luftes per jete a vdekje qe behet ne fushen e spinazhit ne boten e sotme ! Si nuk u gjend nje keshilltar i sakte , t`i flase per keto marrezi qe po ben ?! Se cili ishte SHIK-u i kriminelit naziskin Bashkim Gazidede , e dine edhe ata qe ishin femije atehere ! Se ke mund te vinte ne ate post (jetik per sigurine e vendit) serbi i terbuar Sali Berisha , shqiptaret e perjetuan mbi shpinen e tyre per disa vite !
  Visho Ajazi ka qene krahu i djathte i B.Gazidedes , te cilin Saliu e solli nga Kanadaja dhe e vuri serisht ne krye te SHISH-it , si pjese te strukturave te spiunazhit serb . Gjithe keto vite ne e pame Vishon si njeriun e zgjedhur e te besuar te Saliut , qe e ushqente me informacione e pergjime te pa ligjeshme ish k/ministrin , kurse E.Ramen nuk e ka perfillur ne keto 5 vjet . Megjithate , ky psikopat shkoi e dekoroi fshehur popullit nje dite te bukur dhe , sikur te mos mjaftonte kjo , tani kerkon t`i jape mundesi te shpalose talentin dhe pervojen e pasur si spiun i serbit , ne strukturat e NATO-s .

  Reply to this comment
 14. Lisi November 13, 21:19

  Ju lutem t’a korigjoni ,
  në dy komentet e Lisi , vetëm ai me tre rreshta është imi .
  Siç duket është një lapsus i moderatorit !

  Reply to this comment
 15. kris 1 November 13, 21:22

  drejtooret ii shkarkooi ne grup.U ankua nga Viishua qe nuk me ka inffoormuar per kanabiisiin tashti e emeron ammbasadori.I ka thene gjyshja siillu miire mme ate qe ta ben.Ky KM e ka. qejf te gjatin

  Reply to this comment
 16. info analitike November 13, 23:40

  Shoke merreni me qetesi dhe dashuri kete tallje paq qe po ben kriepsikopati me delet rilindjote qe i besojne verberisht. Une them se pak ju ka bere sepse meritoni shume me teper.

  Reply to this comment
 17. hamitiluan November 13, 23:44

  Po, po: A punon ne fushen e kunderzbulimit apo ja fut kot?

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 November 14, 10:48

   lançeeeee
   ???????
   dhe thua nuk ka asnjë interes!!!!!
   je apo kujton se jemi??
   gjuha tënde jo vetëm që është ngjyrë kafe,por ka dhe copa të thata mbi të!!
   më duket se lëpin aq shumë në këtë drejtim sa nuk ke kohë ti kapërdish!!
   të thahen në gjuhë!!
   ps:tu bëfsha unë ty kurban,mos më këthe përjgigje!!

   Reply to this comment
 18. Dn November 14, 05:00

  E pra ketu po na tregon edi Rama disa gjera : 1 se visho i paska percjell informationin per ministrin e tij qe merret me drog,po Rama i ka mbyllur syte deri sa te tjeret ia treguan marret
  2 qe Rama eshte shume ma i implikuar vete se cka tregon ,edhe per ta mbyll kete «  shperblen » kryespiunin qe ka materiale per te per t’ia mbyll gojen..
  3 qe nuk kemi shtet,po vetem bossa qe bejne pazar ne kurriz te shqiptareve..
  4 qe ma te poshter se ish komunisti berisha me komunistete e tij e me krimet e tij ,e i kemi ish komunistin Rama me socialistet e tij qe e perkrahin verberisht edhe jo vetem heshtin po behen bashkpunetore me kryekriminelet e ketij stani,se shtet nuk mundesh me me i thane.

  Reply to this comment
  • hamitiluan November 14, 13:20

   Nuk i besoj keto teori konspiracioni Dn!
   Per mendimin tim, z. Visho Ajazi Lika eshte njeri me shume vlera morale e kombetare dhe e meriton ate post.

   Reply to this comment
   • anticensurë25642654 November 22, 08:58

    lançe ka shumë mundësi të jetë e vërtetë kjo që thua,por e vërtetë në mënyrë absolute është kjo që them unë!!
    ti je një koqe legeni që jo vetëm bythë lëpin,dhe këto të lidhura direkt me shërbimine fshehtë,por dhe medner mutin nuk e lë tiu dalë pri vrime nuk jua lë!!
    ti qënke kapur shumë keq në këtë pikë!!
    interesi tëdn duhet të jetë tmerrësisht i madh për të dalë me emër e mbiemër në mbështetje të këtyre idiotësive të ramës!!
    pikpyetja është se përse komneton vetëm për gomarllëqet e ramës në lidhje me shërbimin informativ!!
    askund tjetër nuk të lexohet emri!!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*