Rama publikon foto të mozaikëve në Butrint: Deri kur mund t’i vizitoni

September 4, 2017 09:34

Rama publikon foto të mozaikëve në Butrint: Deri kur mund t’i vizitoni

Mëngjesin e kësaj të hëne, kryeministri Edi Rama e ka uruar me disa foto nga Butrinti në Sarandë.

 

Kreu i qeverisë njoftoi se në Butrint aktualisht janë vendosur Mozaiku i Baptisterit dhe i Termeve Romake.

Ai gjithashtu lajmëron se ato do të jenë të ekspozuara për vizitorët deri më 15 shtator.

“Mirëmëngjes dhe ju uroj një ditë të mbarë me këto foto të Mozaikut të Baptisterit dhe Mozaikut të Termeve Romake në Butrint, që këtë vit do të qendrojnë të ekspozuara për vizitorët deri më 15 shtator,” shkruan Rama në Facebook.

September 4, 2017 09:34
Komento

3 Komente

 1. anticensurë25642654 September 4, 10:27

  faleminderit o çuni i tironës për këtë lajm të jashtëzakonshëm,por a mund të na japësh ndonjë lajm për atë punën e mbulimit të përmendores së skënderbeut??
  jo për gjë po Mozaikun e Pagëzimores dhe Mozaikut të Banjove Romake në Butrint,mund ti vizitojmë dhe vitin tjetër!kurse gjergj kastriotin ka rrezik që ta vizitojmë vetëm në romë,se këtë tonin do tia bësh fli sulltan erdoganit!!

  Reply to this comment
 2. anticensurë25642654 September 4, 11:10

  Duplicate comment detected; it looks as though you’ve already said that!

  « Back

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*