Rama publikon raportin për Vlorën, për çfarë ankohen banorët

August 15, 2017 18:58

Rama publikon raportin për Vlorën,  për çfarë ankohen banorët

Kryeministri i vendit Edi Rama ka publikuar sot raportin nga dëgjesat dhe komunikimi me banorët e qarkut të Vlorës.

Publikimi i këtij raportoi vjen në vazhdën e raporteve të publikuara edhe në ditët e kaluara, në qarqe të tjera ku qytetarët kanë bërë të ditura problemet e tyre në dëgjesat që kanë pasur me deputetët e rinj të zonave të tyre.

Kështu problemi më i madh i qytetarëve të këtij qarku ka të bëjë me mungesën e ujit të pijshëm, i pasur nga problemi i asfaltimit të rrugëve, por edhe papunësia. Ndër problemet e tjera që evidentohej në çdo takim ishte edhe ai i mosekzistencës së hapësirave të gjelbërta mes blloqeve të banimit, problemet me procesin e legalizimit dhe regjistrimin e pronave. Mungesa e ujit të pijshëm, rrugët, papunësia, krijimi i hapësirave të gjelbërta mes blloqeve të banimit, procesi i legalizimit, regjistrimi i pronave etj.

STATUSI I PLOTE

RAPORTI JUAJ
Pasqyra zgjedhore dhe raporti i dëgjesave për Qarkun Vlorë.
Miqtë e këtij rrjeti nga qarku i Vlorës, janë të lutur të bëjnë sugjerime apo ankesa që sipas tyre mund të mungojnë në këtë raport✌🇦🇱
Faleminderit
20769938_10155054017786523_8511967823544194233_n

20800340_10155054017651523_1063891100197280649_n

20882165_10155054017626523_1802001112275145783_n

20840809_10155054017621523_4013641267717779750_n

August 15, 2017 18:58
Komento

1 Koment

  1. Zzzzzz August 15, 19:45

    po ai projekti i ujsjellsit gjerman qe shkoi dem ku shkuan parate dhe pse nuk perfundoi …..

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*