Rama publikon videon dhe jep lajmin e mirë: Përfundon shkolla e parë pas tërmetit

November 4, 2020 10:31

Rama publikon videon dhe jep lajmin e mirë: Përfundon shkolla e parë pas tërmetit

Kryeminstri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me një video në të cilën tregon që ka përfunduar shkolla e parë e rindërtimit “Shaqe Mazreku” në Durrës.

Shkolla u shkaterrua pas tërmetit të 26 nëntorit vitin e kaluar.

Kryeminstri thotë se shkolla ka nisur të ndërtohet nga themelet më datë 1 korrik 2020 dhe tre ditë më parë, në datë 1 nëntor 2020 ka përfunduar.

“MIRËMËNGJES dhe me kënaqësinë e ndarjes me ju të lajmit të përfundimit të punimeve për rilindjen e shkollës së parë të shkatërruar nga tërmeti i vitit të shkuar, ju uroj një javë të bukur si kjo shkollë”, shkruan Rama.

o.j/dita

o.j/dita

November 4, 2020 10:31
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim