Rama publikon videon nga Rruga e Arbërit dhe thumbon opozitën

February 11, 2019 09:06

Rama publikon videon nga Rruga e Arbërit dhe thumbon opozitën

Kryeminstri Edi Rama përmes një postimi në “Facebook”, ka publikuar ditën e sotme pamjet nga kantieri i Rrugës së Arbërit.

Bashkëngjitur videos Rama shkruan se janë të frymëzuar dhe të vendosur për ta bërë Shqipërinë që duam.

‘Mirëmëngjes, dhe me këto pamje që s’kanë nevojë për koment nga kantieri i Rrugës së Arberit, duke ju siguruar të gjithë se sa më shumë të lehin qentë aq më të frymëzuar e të vendosur jemi për ta bërë Shqipërinë që duam, ju uroj një javë të mbarë’, shkruan kryeministri Rama.

l.h/ dita

February 11, 2019 09:06
Komento

13 Komente

 1. demo February 11, 09:49

  Ti je 1 ne bote.E drejton qeverine me postime elektronike.
  Plas maloku,plas.Ku te duhen ministrat ty?Ty te duhen kamariere,garsone,cupa buterfly,qe cojne porosite e tua,,:Bej kete,bej ate! Ti je per te drejtuar Ameriken,por ne fillim duhet te te bejne President,pastaj qytetar amerikan.

  Reply to this comment
 2. Tani February 11, 11:05

  Nuk e kuptoj se sa korsi jane? Tuneli ka vetem nje korsi?

  Reply to this comment
 3. rrem vogli February 11, 13:02

  po perse nuk informoni se paku lexuesit e juaj qe jane te shumte :
  !. Qe idea per te dhe projekti eshte bere gjate viteve te PD…
  2. Qe ndertimi per te eshte filluar nga PD e cila perfundoi kaq kilometra…
  3. Qe per 5 vite PS dhe vet Edveri pezulluan punimet deri sa gjeten si te vjedhi ai.
  4. Sikur 30-40 million eur0 ne vit te ishin
  investuar ne ato 5 vite nuk do ishim kaq te vonuar me kete rruge shume te rendesishme atdhetarie e ekonomike.

  Duhen analiza te qarta per te sqaruar edhe te djathten edhe te majten.

  Reply to this comment
  • tani February 11, 16:07

   Shqiptaret e kane pare me syte e tyre dhe e shikojne akoma se cfare beri dhe ben njeri apo tjetri .Jo me kot i fundosen dy here radhaz bythqiret si puna jote qe vodhet,vrate e shitet atdhe o rre plonci dhe rakia.

   Reply to this comment
  • altini February 11, 19:04

   Ne se kjo veper eshte nje gje e mire per Shqiperine nuk me plas trapi se kush e beri , te majtet apo te djathtet.

   Reply to this comment
 4. lexuesi i DITES February 11, 13:16

  Hallall, Edi Rama!
  Po e bere rrugen e Arberit sipas premtimit dhe Unazen e Re sipas standardeve, pa abuzuar ne tendera e infrastrukture, do mbahesh mend per pune te mira (perjashto ate njollen, qe i shkaktove Heroit te Ceshtjes Shqiptare, Abdyl bej Frasherit) dhe shume nga ata, qe i lehin ”karvanit” ne punen e tij, te nesermen e fakteve te kryer do te gjenden te shushatur, te mpire, te neperkembur, te lodhur, te veteshkaterruar deri ne qelizen e fundit, te shtrire pertoke, ndersa pjesa e mbetur do te levize e çekuilibruar, gati ne renie, duke pare sa majtas e sa djathtas, ku mund te gjeje nje vend sa per te ”mbledhur kockat”, e pastaj te mund te rinise perseri zakonin e te lehurit…
  Populli kerkon te shikoje fakte ne siguri, ne investime, ne punesim, ne edukim, ne drejtesi etj, etj.

  Reply to this comment
 5. A February 11, 15:06

  Ua erdhen zgjelljet ne qershor 2019, prape do te themi dhe do te flasim per rrugen e Arberit.
  Ishallah e hane prape rrugen e Arberit, do t’ja lyej me sapun qe ti rreshkasi!!
  Akoma me kete derdimen qe eshte veshtire kur ta shikojsh jo me te ndigjojsh broçkullat e tij nga mengjezi ne darke.
  O EDO a ke ndonje gje per te vjedh?? Kjo eshte çeshtja!!

  Reply to this comment
 6. antonio February 11, 15:08

  Bravo Rama,se si piktor ,fotografine ke zanat,se per kryeminister pervec korrupsionit dhe harbuterise nuk di gje tjeter!
  As per karrocier komunaleje nuk te caktoja dikur,o sulltan pekmezi!
  Mjere ne cfare bajraktari kemi!
  Sidoqofte me gjithe keto suksese ti ia ke arritur qellimit qe te largosh te gjithe popullin nga Shqiperia!

  Reply to this comment
  • tani February 11, 16:11

   E kush pa.Nje sunit gjaksor si ty me emer katolik.Shyqyr qe hyn ktu dhe ha mut ngaiher se perndryshe do kishe vrare vehten me kohe.Ku Rama ku ti.Ohuuuuuuuha.Shtyje si ta shtysh se mbase ne nje jete tjeter do kesh fatin ti afrohesh ndonje cm.

   Reply to this comment
 7. Bubulllimasi February 11, 16:45

  Edhe kur flet per suksese kryeministri jone degjon lehje qenesh, zhurma kazanesh, zera Kadrinjesh Te folurit e tij nuk i shpeton kurr ironise denigruse bile cdo bisede e tij ka dy aspekte lavderim i vehtes se tij dhe suksesve kolosale te qeverisjes se tij vizionare dhe sharje te rendomta per kundershtaret e tij te cilat ai nuk flliqet ti lepij kur ben me ta aleancen e radhes. Ai eshte modeli i politikanit shqipetar te vertete. Dhe te mos harrojme qe ai deri me sot eshte kryeministri me shakaxhi i kombit tone gjer me sot. Kryeministri ka nje shprehje te dashur “mos i merni shqiptaret per budallenje” dhe keta e ka per kundershtaret i tij, se per vehte ai e di mire, qe, per deri sa ka me teper se gjashte vjete qe po i mashtron dhe po i vjedh kaq haptasi pa asnje kundershtim serioz nga ana e tyre, ata jane me te vertete budallenj. Kjo eshte ideja e vertete e kryeministrit per popullin qe ai qeveris.

  Reply to this comment
 8. mirel February 11, 18:22

  Gjuhen e qenve Ramuti e kupton me mire nga te gjithe. Prandaj komunikon vetem me tendera me PDne..

  Reply to this comment
 9. Dn February 11, 21:39

  Ne nje demokraci,e drejta e fjales eshte elire o kryeqeni.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*