Rama publikon videon për transformimin e shëndetësisë

January 5, 2018 09:37

Rama publikon videon për transformimin e shëndetësisë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të premte nëpërmjet një video ku promovon shërbimin shëndetësor.

Mirëmëngjes dhe ju uroj një ditë të mbarë me këtë tjetër hap përpara në rrugën e vështirë por të drejtë për Shëndetësinë që duam”, shkruan Rama në Facebook.

Në video thuhet se deri dje, qytetarët kalonin një kalvar të tërë ecejakesh për të marrë shërbimin e mjekut specialist, ku mbaheshin radhë dhe kishte një sërë procedurash.

Më tej vijohet duke thënë se sot vizita te mjeku specialist prenotohet online. Për momentin referimi elektronik funksionon vetëm në Tiranë dhe brenda vitit pritet të shtrihet në të gjithë Shqipërinë.

January 5, 2018 09:37
Komento

3 Komente

 1. A January 5, 11:05

  EDI RAMA, nje mashtrues dhe demagog ordiner, po prish dhe shkaterron edhe shendetesine. Po mbyll kete vit, 2018, te gjithe spitalet e qyteteve dhe po lejon qe te jene te hapur vetem siptalet e kryeqendrave te qarqeve, pra 12 spitale rajonale qarqesh.
  Duke filluar nga Qendra Spitalore Universitare “Nene Tereza” qe eshte spitali nr.1 ne Tirane dhe ne Shqiperi qe eshte ku thrret qameti nga sherbimi. Ku duhet te besh rradha dhe nuk ke sherbimin e duhur sepse eshte i gjithe Qarkut i Tiranes dhe Shqiperia. Merret me mend si do te jene spitalet e qarqeve.
  Ka 27 vjet qe shendetesia shqiptare ka degraduar nga qeveritaret mafioz te tipit SALI BERISHA qe eshte edhe mjek, nga FATOS NANO nje kumarxhi dhe ky i fundit EDI RAMA nje maskara, torollak.

  Reply to this comment
 2. Kris 1 January 5, 19:39

  Sa punonjes paguan qeveria qe ky halldupi ti kete gati vidiot cdo mengjes?

  Reply to this comment
 3. E leve fasaden aga? January 6, 07:39

  S.P.: Koran, koran, sa me shume koran…. ✊

  E.R.: Foto, foto, sa me shume foto…✌

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim