Rama qartëson gjithçka, këto janë portalet që do mbyllen

December 18, 2019 12:32

Rama qartëson gjithçka, këto janë portalet që do mbyllen

Kryeministri Edi Rama ka shpërthyer ndaj gazetarëve në fjalën e mbajtur gjatë seancës plenare.

Duke komentuar edhe protestën që po mbahet para Parlamentit, kreu i qeverisë tha se gazetarët që protestojnë janë shkelës së të drejtës së qytetarëve.

Rama bëri me dije se do të mbyllen të gjitha portalet ku ka pedofili, ato që bëjnë thirrje për terrorizëm apo edhe mediat online që cenojnë sigurinë kombëtare.

“Mbyllin portalet ku ka pedofili, terrorizëm dhe kërcënim të sigurisë kombëtarë”, deklaroi ai.

l.h/ dita

December 18, 2019 12:32
Komento

4 Komente

 1. Nje shqiptar December 18, 12:54

  Shume mire, keto portale te hetohen nga prokuroria, te gjykohen e te mbyllen me vendime nga gjykata si dhe te denohen krijuesit. Tere gazetaret me duket se po protestojne kunder krijimit te istitucioneve shteterore paralele me kompetenca te gjykates por jashte gjykates. Ne nje shtet demokratik nuk mund te krijohen institucione ligjore qe varen nga qeveria por qe denojne penalisht dhe administralisht e qe jane jashte e mbi gjykaten. Krijimi i ketyre institucioneve i lejon partise ne pushtet te qeverise me anen e diktatures totale.

  Reply to this comment
 2. Arben December 18, 13:09

  Ore, ka gjykata ky vend, di gje ti???!!!!

  Reply to this comment
 3. anticensurë25642654 December 18, 13:25

  uau
  unë shtroj pyetjen
  si ka mundësi që ti të kesh lënë deri tashti,portale pedofilie e terroriste??
  sa për kërcënimin e sigurisë kombëtare!?
  je ti i pari që duhet të shkosh në burg!!
  ti ke vënë në krye të shikut një hoimogjen grek të deklaruar!ti bo bën bisedime të fshehta,në fillim me bushatin e më pas me kakën e lexuar shumë,me gërkun!!ti po kërcënon sigurinë shtetrore të kosovës gjithashtu!!

  Reply to this comment
 4. Raul December 18, 16:59

  Amon vetëm pseudoportalin e Çim Pekes, apo Çim Pordhes si i thonë ndryshe mos e mbyllni se është një dritare e leshitdhise, leshitlikes, leshimonikes, ku kakaris Sharebajgat e leshitdhise Kejdi dhembcakallja dhe Epshurr Brahimkari dhe Nora Bythderrja gjithollog’ja surratgerdalla.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim