Rama pas dhunës ndaj policisë: Merrni ç’ju jep ligji, ikni nga rruga!

November 22, 2018 12:36

Rama pas dhunës ndaj policisë: Merrni ç’ju jep ligji, ikni nga rruga!

Pas plagosjes së 6 efektivëve të policisë para Kuvendit, kryeministri Edi Rama ka përsëritur apelin e tij në Twitter.

Ndërkohë, shefi i qeverisë ka dënuar dhunën teksa tha se askush nuk do të tolerohet.

“Dhuna ndaj policëve në emër të paligjshmërisë, s’do tolerohet!

U bëj thirrje atyre që kanë dokumenta prone a vetëm strehën pa leje:

Distancohuni nga zaptuesit profesionistë dhe profesionistët e politikës qorre të shpifjeve e të rrëmujës!

Merrni ç’ju jep ligji e largohuni nga rruga” – shkruan Rama duke iu drejtuar protestuesve të ‘Astirit’.

l.h/ dita

November 22, 2018 12:36
Komento

14 Komente

 1. Plaku Xhuxhumaku November 22, 12:55

  Po te vjen dita ta hash edhe ti or delenxhi. Nuk mund te fshihesh me mbas ligjit.

  Reply to this comment
  • lexuesi November 22, 14:04

   Foli dhe hajduti Plak, dembabadem ha ha ha

   Reply to this comment
  • Edi November 22, 14:37

   O Kryeministër qofte, po të vriten punonjësitë e policisë nga bandat e Sali Lushajt. Ti vetëm flet e flet, po tall menderen Monika e Petrit Vasili bashkë me shpellarët e PD-së. Ku është shteti ? Kur goditet Policia po ne të tjerët kush na mbron ? Nëse nuk ke k… për atë punë jep dorëheqjen se ka PS-ja figura 100 herë më të mirë se ty.

   Reply to this comment
  • Plaku Mut Ha shume torrollaku November 22, 19:33

   O plaku kryekurve e vicidolit. Ha, ha mut se te zbut o zgjebs I ndyre.

   Reply to this comment
   • Plaku Xhuxhumaku November 22, 22:16

    Merr ti kurven e vicidolit me gjithe Lul Bashen dhe hajde ma rruaj, pastaj me ha edhe kaken po deshe. O idiot, Vicidoli nuk ehte me i ire se Rama, nqs nuk e ke kuptuar akoma, njerit merrja ne goje me te tjetrit krruaju nga prapa.

    Reply to this comment
 2. Arben November 22, 13:03

  Tu hash mutin.

  Ngrihemi te gjithe si populli ne hidhemi ne fyt.

  Reply to this comment
 3. Astrit shba November 22, 13:43

  E pa pranushme dhuna ndaj policis kush ke vene dur kunder policise e ka cendin ne burg sta qe kane demtuar policet me perdorim te mjeteve te,dhunes te kallzohen penalisht dhe ligji te veproj deri ne denimet me te rrepta.Po te vepronte policija per demtimin e protestuesve cdo te thote opozitaKjo opozite e shkatrruar duhet te distancohet nga dhuna e perdorur kunder policise.Protestat jane paqsore per te zgjigjur problemin e krijuar ne baze te ligjit,.XNuk e di kete opozhita mendon se vhen ne pushtet me dhune turp per kete opozite mjerane qe nuk ka mesuar ende alfen e demokracise qe edhte ,qe eshte zbatimi i ligjit ne nje shtet qe funksionon pet ta mbrojtur ligjin.

  Reply to this comment
 4. Dodona mbi Tomorr November 22, 14:48

  Ata qe qelluan mbi policine , por edhe ata qe nxiten dhunen mbi policine ; nga Noket ,Ballinjte e Salinjte e deri tek ata apo ato Kryemedhenjte e ” kryeboshet”te vihen perpara ligjit e te demshperblejne nji me nji te gjitha demet e shkaktuara gjate ketyre diteve Asnji terheqeie nga ndertimi i rruges qe i duhet popullit dhe asnji demshperblim per paligjeshmerine . ShabanTapia duhet te paguaje per demet qe i ka shkaktuar ekonomise , por edhe katrahuren sociale qe po vazhdon ti shkaktoi vendit prej dy javesh!

  Reply to this comment
 5. info analitike November 22, 15:52

  Qenkan indinjuar shoket nga dhuna ndaj policise. Keta harruan katrahuren qe bene me 21 janar.
  Po mire more shoke keto qendrimet tuaja a vlenin dhe per ate kohe apo meqe ishte saliu nuk quhej, ndersa tani qe ne kre keni nje psikopat tjeter o burra se ka shtet. Jua ka bere mendjen corap partia me keq se plakut Sevo te Tarifajve.

  Reply to this comment
 6. Artemisa November 22, 15:56

  Kete force dhe agresivitet tregoje atje ku duhet, shoku Rama, dhe jo tek te vobegtit.
  Nuk te pame te kishe kaq force per ngjarjen ne Bularat.
  Ata , qe ti i tremb dhe perbuz, jane populli yt qe sot ka nje siklet te madh, brenda nje minute j’u behet shkrumb e hi mundi dhe djersa e nje jete te tere.
  Jam kureshtar se si do te silleshe neser kur ne mes te sarajeve ne Surrel te kalonte aksi i rruges.

  Reply to this comment
 7. Fidel Kastro November 22, 18:57

  Jam kunder çdo akti dhune , nga çfaredo krahu qe vjen.
  Jam kunder çdo lloj legalizimi , demshperblimi apo reabilitimi i padrejtesive.
  POR ne vendin tone paligjshmeria , hajduteria padrejtesia ka zene vend, kjo e ndihmuar dhe perkrahur nga politikane maskarenj te etur per pushtet.
  Ne keto kushte do te ishte e udhes qe qeveria te terhiqesh dhe te pakten te demshperblente te gjithe banoret vetem per shtepite e tyre,te legalizuara ose jo.
  Mendoni se te kesh nje shtepi dhe ate ta shembi qeveria e te dalesh ne rruge te madhe nuk eshte e lehte. Nje kulm mbi krye eshte e drejta me elementare jetesore e çdo personi.

  Reply to this comment
 8. elvis torviolli November 23, 10:36

  Kryeminister qe pergjigjet ne twiter, fb, insa, ertv
  dhe robve u vjen gjynah per policet qe shkojne mish per top kunder turmes qe proteston (me te drejte apo pa ata nuk duhet te gjykohen per menyren si protestojne).

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*