Rama reagon për tragjedinë në Itali

August 15, 2018 14:08

Rama reagon për tragjedinë në Itali

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për tragjedinë në Xhenova të Italisë, ku humbën jetën edhe dy shqiptarë.

“Tragjedia e Xhenovës ka thyer zemrën e Shqipërisë. Ndjekim me frikë orë pas ore bilancin e dhimbshëm të jetëve të humbura, si dhe përpjekjet e grupeve të shpëtimit. Në mesin e rrënojave kishte edhe dy shqiptarë që banonin në Itali, por për ne ishin të gjithë vëllezër e motra”.

Është ky mesazhi ngushëllues në italisht i kreut të qeverisë shqiptare për Kryeministrin italian. Marjus Djerri 22 vjeç dhe Admir Bokrina 31 vjeç janë dy shqiptarët në mesin e 39 viktimave që humbën jetën në ngjarjen tragjike në Xhenova, ku u shemb ura e autostradës A10.

o.j/dita

August 15, 2018 14:08
Komento

17 Komente

 1. Kris 1 August 15, 14:32

  Shume i pikelluar ndjehet shejtani.E ndjen pergjegjesine e qeverise

  Reply to this comment
  • nje pe Korçe August 15, 15:39

   Jo bre Kris , me i pikelluar m’u duk kryetari i babalepartise , bylmezi hollandez , kryegojedhjeri i Shqiperise nga Viçidolli dhe sidomos Ilir floriri , burri i sharabajges te lesh e lise . Kur do t’a mbyllesh valle , ate qenefin gojen tende te felliqur ?

   Reply to this comment
 2. Fidel Kastro August 15, 14:56

  E kam thene perhere, nese do te kishte mbaruar Akademine e Arteve per aktor Rame tepsia do te ishte i shkelqyer, sidomos ne rolin e JAGOS!!!

  Reply to this comment
 3. Ninëshi August 15, 16:20

  Nje prej Korç[email protected] je NJËSH!
  Keshtu si ju do te shkruante çdo SHQIPTAR!
  Fatkeqesia jone eshte se ka disa shqipfoles-llapaqenë e turiqenë, qe nuk lene qenef pa ngrenë. Keta nuk jane tanët, jane trashgimtaret e mërgatës se qyqe zezës, ndryshe quhen antishqiptare. Le të lehin, se kete dine te bejne. Ne nuk merremi me ata, po ua permendim se cilet jane dhe i njohim mire. Manush Kelmendi ne mesin e Mergates u ka punuar qindin ketyre bastardeve.
  Fatkeqesi ne Xhenova! Ngushellime familjeve ne zi per humbjen e njerezve te tyre te dashur. Sherim sa me te shpejte te te lenduareve dhe kurre e askush ne bote mos paste te tille fatkeqesi.
  Faleminderit NJESHI prej Korçe! Faleminderit DITA!

  Reply to this comment
  • Lili August 16, 04:46

   Mos u merzit per qyqet,se ato jane mire kane shtet e shendet aty ku jane,merzitu per shqipet ne shqiperi qe detyrohen me vra veti per nje pule..nineshi kjo duhet te te merzite shqipet qe po vriten e po detyrohen me shku me vdek rrugeve te botes si pastruese te mutit te italianeve grekeve etj..
   qyqet e tua jane mire e rahet qe moti,e po bejne seher per cfare njereze kishte prodhuar manushi me ty. E qe po cuditni boten me bemat e juaja ne cdo aspek prej Km tek debili i fundit.

   Reply to this comment
 4. Vini pe Bääärliiiniiii August 15, 16:34

  Politika eshte arti i te pa mundures, kurse piktura arti i imagjinates. Ne politiken shquptare tabloja nuk perfundon plotesisht se piktoret e saj e braktisin shpejt zanatin.

  Aspak e cuditshme po te shohesh kete gjendje kaq medituese.

  Duhet ndihmuar se s’ben…

  Reply to this comment
 5. ZULLUMI August 15, 18:56

  SHIKO PPP-TE E TUA TI….?????????????!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 6. Zylo August 15, 19:59

  Edvin je deshperuar per ngjarjen apo per kembanat qe po bie.Politika eshte zanat i poshter.

  Reply to this comment
 7. semundje kushtezuar August 15, 20:13

  te lehesh ,
  me vend e pavend ,saher cfaqet nji Figure perpara ,
  eshte nji simptom e nji semundje te kushtezuar,
  e cila sa vjen dhe agravohet ke nji pjes e komentueseve ,
  qe mesiguri dikur ,kan shijuar corben e shijeshme te shpellarit .

  Reply to this comment
 8. Kopshtari August 15, 22:24

  Ju o te Saliut, edhe ne diten e gjemes se gjitonit do shani Edi Ramen ? Ah si su ha nje mortje, atje posht ne llumin e bretkockave ku keni ren.
  Ngushllime familjarve dhe keqardhje pafund per viktimat e katastrofes.

  Reply to this comment
  • DN August 16, 04:40

   Kopshtari per viktimat ne Shqiperi sa kohe ju desht KM me reaguar shume pak pas asaj tragjedi qe vertet prekin gjithe shoqerine shqiptare per ku jemi si komb?
   Apo KM jone reagon vetem kur ka nje vemendje nderkombtare,qe te ´duken’ pak…e te fitojne poena tek nderkombtaret,se per shqipet qe moti s’pyesin.

   Reply to this comment
 9. Lili August 16, 04:35

  Tragjedia e xhenoves ia paka thye zemren ketij,tragjedia e Selenices jo se nuk ka ndodh ne nje vend ku njeri konsiderohet njere…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*