Rama reagon për “Zgjedhoren”: Përgëzoj rikthimin e opozitës në tryezë

January 14, 2020 15:25

Rama reagon për “Zgjedhoren”: Përgëzoj rikthimin e opozitës në tryezë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas arritjes se marreveshjes mes palëve politike për t’u ulur të gjithë bashkë me qëllim dakordësimin për miratimin e reformës zgjedhore. Kreu i qeverisë përshëndet rikthimin e opozitës në tryezën e dialogut, sikur thotë ai, pas një viti të humbur në rrugën e konfliktit, referuar protestave ekstreme.

Përtej më shumë se një viti të humbur në rrugën e konfliktit të çuar deri në ekstremin e mosarsyes, duhet përgëzuar ky rikthim i arsyeshëm në tryezën e dialogut për shkallën e parë të Reformës Zgjedhore, ku të gjitha rekomandimet e OSBE/ODHIR-it do integrohen në Ligjin Zgjedhor” shkruan ai.

 

l.h/ dita

January 14, 2020 15:25
Komento

6 Komente

 1. Fati January 14, 15:35

  Ik o legen bej listat e hapura ti. Se e ke mbushur parlamentin me kaqole dhe hajduter.

  Lere pastaj me vendoret/bashkite… vetem perla po dalin perdite me ata te perzgjedhurit e tu, ata funderrina jane pasqyra jote o mashtrues!

  Reply to this comment
 2. mirel January 14, 16:34

  E gjeten dhe nje fjale tjeter te pershtatshme per “Pisoret”- “Zgjedhore”

  Reply to this comment
 3. Adih January 14, 17:28

  Leri teatrot me majmune o Rame..Ti ne 2008 fshehrazi bashke me Berishen ,formuat zhulin ,pisllekun ,diktaturen ,nga duart e juja dolen gjithe te inkriminuarit ne parlament ,sklleverit tuaj te bindeshem deputete ,qe i ben rrjeshtore ,kur te duash dhe sa here te duash ,bile po te jete nevoja edhe ne gjume .
  Prandaj o Rame ,leri teatrot me kokpalaret por vrej SPAK se gojet e liga thone se SPAK do fillloje me maxhorancen ne fillim , e pastaj do shkoj nga opozita ,motra e jote , qe ty te ndihmon aq shume ,o kacurrel i pardesyve te bardha ,te Katovices .

  Reply to this comment
 4. H January 14, 18:08

  Opozita është në parlament , o bajgë. Kush është jashtë parlamentit quhet shoqatë apo forum. Nuk bëhen marrveshje me grupet ekstra parlamentare. Mashtrues. Apo shpikje gjytrymash të prapambetur.

  Reply to this comment
 5. Klasa juaj Politike ishte nji Apokalips per Shqiperine dhe si e tille duhet te zhduket ! January 14, 19:08

  Pergezimet tuaja ,
  njeri -.tjetrit
  s’i interesojn me asnji Shqiptari .
  Ato jane pjes e Lojes se ndyre Politike qe ju te gjithe beni
  ne kurriz te jetes se shqiptareve ,te ati populli fatkeq ,
  qe ju ne menyren me te ndyre i shkaterruat jeten dhe i shndruat ne skllever te te gjitheve ,duke i zhveshur

  nudo para te gjitheve ,me i shkerdhy Bota po ashtu me Shqiperine e keni qit ne Rruge ke Semaforet
  o plehra .

  Kjo klase Politike eshte Gangrena e Shqiperise eshte nji bande shkerdhatash ,
  qe s’i ka interesuar kurre Shqiperia
  apo Drejtesia e jeta e shqiptareve .

  Nqs do pranoim perseri kte Klase Shkerdhatash -kriminelesh bastarde -tradhetare te cdo natyre ,
  akoma ne Politike

  me tipa si ilyer muta (presidenti dal nga dallaveret tuaja politike ne kurriz te Shqiperise dhe te ardhmes Shqiptare )

  me shkerdhata kriminale kufoma mesjetare si sali berisha ,
  e mutrat qe e pasojne basha & Co
  bashkangjitur kazanit toxik qe helmon cdo dite kte popull ,
  ##
  kjo do te thoshte Vetvrasje per Popullin Shqiptare !

  STOP BARBARISE POLITIKE

  DHE MASHTRUESEVE MAFIOZE E KRIMINELAVE

  E POLITIKE

  SHQIPTARET DUHET TE BOJKOTOJNE TE GJITHA

  ZHGJEDHJET DHE FILLOJ TE PAKETOJE KUTITE

  E TRITOLIT PER SECILIN NGA KTA POLITIKANE !

  Ajo qe ju jeni duke i ber atij vendi dhe atij Populli

  eshte e patolerushme e papare ne historin e ksaj Bote .

  Reply to this comment
 6. Miku January 15, 12:50

  Ky ja fut kot fare.Per cfare lesh opozite na thua ore gjatosh.Keta qe ti i quan opozite, jane dora e zgjatur e PPSH, cfare opozite jane?Opozitare quhet ai qe nga regjimi i baballarebe tuaj, jane vrare, jane prere, jane burgosur dhe internuar, jane bijte e tyre qe ju i late pa varre.Keta opozitare jane disa zagare, djem e vajza komunistash, jane njerez te familjeve te nomeklatures kuqe, jane femije niper e mbesa te nomeklature se larte te sigurimit shtetit.Shokoni ne gjeni ndonje opozitare me kete kodosh opozite.Opozotarja me e mire eshte zj.Hajdari, me gjyshin komunist i devoteshem, me babane kriminel e spium i Ramizit dhe me nenen hajne profesuoniste.Kjo eshye me e mira po te tjeret? Opozitare eshte Lul qurrashi, komunist 99 karate, kush tjeter, Alibeja, Ruli, Nardua,Mona apo Likja e shume te tjere.Gjatosh ti lum miku, qeveris si te doje bytha, se keta nuk kane bythe te largojne ty!Ti more mike beji te 99 ketij populli se me shume te duan me shume te respektojne.Mos bej gabim tju rrisesh rrogat e pensionet se e hengre pastaj! Ketij populli q…u nenen te te thone baba.Ky popull tani ra ne usta, ky ustaj e kuptoje qe ka opozite leshi, dhe e fundit qendro ne pushtet sa jete te ka dhene i madhi zot.Lulit here pas here hidhi ndonje kocke se pushon se lehuri, Likes e Mones dergoje Lali Erin se ai ua din telat.Kujdes po ta fyti lopthi eshte vetem Lali Eri, per te tjeret mos e rruaj trapin URIME ME OPZITEN E PRASIT

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim