Rama reagon sërish, pas deklaratës për mediat

March 31, 2018 21:15

Rama reagon sërish, pas deklaratës për mediat

Kryeministri Edi Rama pas deklaratës për mediat, ka reaguar sërish, por këtë herë me një postim në Facebook.

Nëpërmjet postimit të tij, Rama ka sqaruar se frymëmarrja jo shumë e mirë gjatë leximit të deklaratës ka qenë për arsyen se ai ka gjak shqiptari.

Më tej, Rama shkruan se është plotësisht i përkushtuar në detyrën e tij.

Postimi i plotë

“Kam nje lajm për ata që merren me frymëmarrjen time në komunikimin e sotëm: Kam gjak shqiptari, jo llum kazani në vena. Zemrën e kam në vend jo në zorrë. Mish e shpirt i kam në dispozicion të detyrës dhe të atyre që e duan këtë vend megjithë mend e këtë popull megjithë zemër!”

s.a/dita

March 31, 2018 21:15
Komento

14 Komente

 1. kirasi March 31, 21:25

  Na ke ne krah gjithmone, po se pate me te futme!!Rrofte Shqiperia dhe shqiptaret me zemer!!!! robt tradhetarve!!

  Reply to this comment
  • korçari March 31, 21:47

   Tolerance zero dhe pa meshire duhen goditur ata qe punojne kunder interesave te Shqiperise dhe po mundohen te sjellin nje ’97 te re Pergjigja duhet te jete ekzemplare per banden e Salehut&Bashes&Metes,nuk munden Nokat,Lushajt,Paloqet te fitojne kunder shqiptareve te ndershem.

   Reply to this comment
   • ELIOT April 1, 10:52

    KA gjak SHQIPTARI SI ENVERI … PER TE VRARE DHE FUTUR NE BURG SHQIPTARET .. SKA GJAK SHQIPTARI SI NAIM FRASHERI SI ISA BOLETINI QE BENIN CDO GJE PER POPULIN … KY RAMA ESHTE ME IDIOTI NE EUROPE …E JUSTIFIKON DHUNEN ME GJAK SHQIPTARI … EDHE MACRON KA GJAK GOULLOIS … POR NUK I DHUNON FRANCEZET … SHOKU RAMA … EDHE NE ITALIE KANE GJAK ROMAKESH ..POR NUK E DHUNOJNE POPULLIN E VET … PRANDAJ KJO METODE DIKTATORESH NUK FUNKSIONON ME NE SHQIPERI ..TREGOJA COBANEVE KOMUNISTA PERRALLAT E JUAJA ….. KAM GJAK SHQIPTARI …HA HA HA HA HA OH ZOT ..DEGJOJ IDIOTIZMA CDO DITE POR NJE PREMIER MINISTER …QE E MBAN VETEN PER TE ZGJUAR …. KY ESHTE TURPI I SHQIPTAREVE …. SKA GJAK SHQIPTARI PER TI NGRITUR TAKSAT ..PER TE VJEDHUR POPULLIN .PER TI NGRITU RROGAT ….jo KA GJAK SHQIPTARI VETEM PER TE FUTUR NE BURGJE SHQIPTARET …..////

    Reply to this comment
 2. Shkodra March 31, 21:31

  Na ke ne krahe gjithmone, po se pate me te futme. Zbato ligjin futi ne burg ato qe dojne me djege e me shkatrrue kete e don shumica e shqiptareve qe e dojne kete Vend!!!
  Rrofte Shqipria me shqiptaret me zemer!!!! Rob tradhetare e zjarrnxitsave!!!!

  Reply to this comment
 3. Padrino March 31, 21:59

  Shqiperise, se sotme, i mungon nje Kryeminister si Mehmet Shehu. Burre Shteti.Kryeministeri me i Zote qe ka nxjere Shqiperia, nga dita e Panvarsise, deri sot. LEGJENDE.

  Reply to this comment
 4. BLACK SWAN March 31, 22:12

  obobobo
  me zuri diabeti, me gjithe kete embelsi prej dikatatori
  o shoku EDver, te na rroç sa malet , se dhe ai babai jot keshtu fillonte “jeni ju pastaj jam un”
  po mir mar shoku EDver, u bene 8 vjet ne qeverisje dhe veç bojatisje e konçesione pame ne nga kjo parie jote
  po pse mar shoku EDveri , nuk vete ti marresh leket e rruges nga ata qe i vodhen ti ???

  po ate taksen e qarkullimit qe e çove ne stratosfere zoteria jote, me arsyen se do paguaje rruget , çi bere ato para ti shoku EDver ??
  shoku EDver, te gjeti si ata majmunet ne dege nga foltorja e pallamentit, duke u gajasur u ngrihet apo jo shqiptareve
  e pra shoku EDver , me duket se ju ngrit shqiptareve , e kushedi se ku po te futet ……njeher ke ik me çorae neper kembe ti e Mozi me fustan … po kujdes Xhafen tani …

  Reply to this comment
 5. alphade March 31, 22:21

  “black swam”- moj “mjelma e zeze” je nje koqekandari
  dhe asgje me teper. Krshasohet Edi me Enverin apo me
  te gjithe pasardhesit e tij.?! Eshte komplet absurditet ky
  krahasimi yt. Edi megjithese eshte zdap i gjate perseri
  nuk i arrine as te bolet Enver Hoxhes. Ti,moj mjelma e zeze gjej ndonje element tjeter krahasues por jo me En-
  verin. Any way !!!

  Reply to this comment
 6. lalai March 31, 22:35

  Rrofte populli Shqiptar
  Rrofte Partia Popullore Pd Ps Lsi
  Populli ne Kembe PARIA ne BYTHE….NE BALLE

  O EDO o toc kuklle,pervec ca qorrave qe te mbajne ison dhe ne webe qenie 2 thundrake qe jane……jemi ne 2018 o Plera.

  Ti ke….jo ti…po te gjithe JU POLITIQENET keni gjak MUTI.
  Kur ne BURG te perfundoje
  Saliu Meta Nano Rama Basha….ateher Shqiperia ka mundesi qe Albanistani te behet….kjo ishte per ata Toc Kukllat e webeve qe i mbajne ison POLITIQENEVE

  Reply to this comment
 7. Zeri Aresyes March 31, 23:00

  Duhej ti kishe marre mendimin atyre qe te dhane voten qe most te ndodhesh ku je. Gjithkush eshte ne nje pozicion te mire ate keq bazuar ne vendimet qe ka marre.Ne na duhet nje kryeminister qe te mos lejoje me 97-eten.Te tregoje forcen e ligjit se nuk duhet te lehohen segmentet shkaterruese mjaft jemi bere gazi botes per dekada. Timonin e ke jepi perpara pse nuk ja merrni Lulit leket qe eshte i akuzuar per vjedje ,po Sali serbi e Monika cizmes pse i le te livadhisin. Kur do kemi nje qeveri qe te punoje per ne dhe te denoje dhunen korrupsionin nga maja jo nga bishti. Pse kjo frike kundrejt ketyre politikaneve qe ferkojne duart duke shkaktuar rremuje djegje dhe shkaterrim.Mjaft me se jemi te lodhur ,drobitur e te varfer ndersa elita politikane lundron ne mirqenie e sben asgje vec na zhvat cdo minute ….deri kur me….

  Reply to this comment
 8. Kris 1 April 1, 01:37

  Kishe 5 vjet kohe ne pushtet qe tu befe dosjet gati hajduteve te rruges se kombit por na kenaqe me barsoleta e taksa.Ke qekur mbaroi rruga e kombit qe i tregon hajdutet me emer dhe ulesh e ben pazare me ta.Po tu kishe sekuestruar pasurine hajduteve cdo shqiptar i ndershem do te paguante me qejf natyrisht me dhimbje per xhepat e shpuar.
  Koncensioni eshte nje kapak floriri qe mbyll vjedhjen e mepareshme.
  Ka rritje ekonomike por pagat e pensionet ngelen ne vend ndersa rriten taksat e pagesat.
  Popullsia e shqiperise eshte ne renie ndersa parlamenti eshte plot me zuzare te mirepaguar.
  Qeveria me gjithe stafin kalon me taksat e popullit ramazan pune duke fjetur neper hotele nje ore larg bashkeshorteve
  Neqoftese e do shqiperine sic thua largo hajdutet nga rrethi jot dhe shkurto shpenzimet.
  Jam kunder djegies por mendoj se dhe ty si Saliu nuk ha pyke se vesht te jane mbyllur dhe syte te jane kenaqur nga peruljet e obortareve.Nuk degjon popullin shpejt do te hapesh rruge

  Reply to this comment
 9. rudi April 1, 05:26

  Bravo trimat e bac saliut!Jo po ta mare vesh Edvini nip kamunisti se jena ne trimat e bac kamunistit bio sali qe na edukoi na mesoi qysh ne firmat piramidale 97__98 ten gerdec e21janar te djegem bunkjerat dhe te ckulim pllakat kamuniste prisni o kamunista qeveritare se dhe tunelin do ta hedhim ne ere ndaj mendohuni mire se po preket bacat na ketu na keni pervojen e kena me arme dhe dinamit na ka furnizu baca boll

  Reply to this comment
 10. Arben April 1, 08:34

  E morem vesh qe ke shkare.

  Heres tjeter do dalim me litar per ty.

  Reply to this comment
 11. Lili April 1, 10:53

  Nuk behet shteti duke ritur ne FB o exi,Ty te duket se je modern me ate komunikim,ne po te tregojme se jashte tiranes nuk deporton interneti i yt se njerezet nuk kane pare per buke e lere me per intefnet.E kupton se propaganda e juaj nuk deporton jashte Tiranes?
  Pra mos humb kohe kot.merrenu pak ma shume me punet e hallet e njerezeve jashte Tiranes,se sado te jeni munduar nuk eshte gjithe Shqiperi ne Tirane.

  Reply to this comment
 12. Dhimbia e madhe Popull April 1, 21:03

  Me “Zerin e Arresues” sa “Kriz”po jo me kanosien e “rudit”ne mbrojtie te “bacave” etj.
  Me popullin per POPULLIN ;Rruge te mesme s’ka!.
  Dhimbia e madhe POPULL.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim