Kryeministri mëshiron kritikët, nga ‘hienat’ zbret te ‘keqardhja’

February 11, 2019 11:48

Kryeministri mëshiron kritikët, nga ‘hienat’ zbret te ‘keqardhja’

 

Duke përfituar nga rasti i një zotërie që kishte një problem me makinën e tij por që mundi ta zgjidhë falë një ankese në portalin e bashkëqeverisjes, kryeministri Rama i dha sot përgjigje shterruese edhe ankesës së tregtarëve të makinave, të cilët nuk lejohen më të importojnë asnjë autoveturë me moshë më të madhe se 10 vite, e që nuk përmbush së paku normën e motorit “Euro 4”.

Rama tha se do t’i presë ata në një takim dhe se është i gatshëm të dëgjojë sugjerimet e tyre.

 “Javën e fundit më ka ardhur një mori mesazhesh nga subjekte të tregtisë së makinave që shprehin shqetësim lidhur me efektet e normës së re të përcaktimit të një kohe për tregtimin e makinave në Shqipëri. I kam ndjekur me vëmendje këto ankesa dhe ju kam kërkuar të realizojnë një dëgjesë me të gjitha subjektet, që përveç shqetësimit shprehën edhe sugjerime mjaft racionale. Ne kemi praktikë dëgjimin e njerëzve, komuniteteve dhe grupet e interesit. Nisemi nga parimi që ne nuk i dimë të gjitha”,- tha ai.

Kryeministri Rama përfitojë nga zgjidhjet e qytetarëve për t’i treguar edhe njëherë kritikëve se akuzat e tyre janë të kota: “Ata meritojnë vetëm keqardhje dhe mëshirë” – tha kryeministri.

“Platforma e bashkëqeverisjes shqiperiaqeduam është transformimi përmes inovacionit përmes zyrave të kudondodhura. Ajo zëvendëson letrat e drejtuara ministrive. Janë me mijëra raste që nuk janë zgjidhur historikisht, asnjë qeveri e mëparshme nuk ua ka dhënë njerëzve këtë mundësi dhe nuk ka qenë e hapur për njerëzit. Qeveria jonë i jep fuqi njerëzve”,- tha Rama.

l.h/ dita

February 11, 2019 11:48
Komento

6 Komente

 1. anticensurë25642654 February 11, 12:42

  do ketë marrë trefish dozë ilaçesh,jo për gjë tjetër!!

  Reply to this comment
 2. mirel February 11, 13:43

  Ik er plere, nisemi nga parimi qe nuk i dime te gjitha, per horrlleqet ju punon mendja me shpejt nga syri. Cfare nirma percaktimi keni shpikur per te xhvatur.
  Qelbesira

  Reply to this comment
 3. Adih February 11, 14:47

  Vazhdon propoganda e ndyre .Do bej nje takim thote ky ,per te degjuar per makinat e vjetra???:::Ne te gjithe boten perendimore qarkullojne makin edhe 50 vjecare ,dhe hajde te shikosh se cfare cmimi katrastofik te madh kane ,Nuk ta kane fain dhe nuk ta prishin ambjentin makinat me shume se 10 vjet ,por regullo kolaudimin ,te punoje me transparence ,dhe jo sic e kini ” MONOPOLIZUAR” ju ,si cdo gje tjeter.Mer o kontrollo ate Kastratin tend ,si dhe ne cfare menyre perzien karburantin , per te kollofitur para ne kurriz te mjeraneve . E pastaj flasim per makinat mbi 10vite .Se per vehten tuaj, te byrose politike te te gjithe partive ,pjelle e PPSH , ju vjen karburanti akullore nga Wiena ,kurse popullit noc rrokun ,qe i prishet makinat dhe beni derr derr ,per prishjen e “AMBJENTIT ” Mer mundimin te pergjigjesh ,ku i keni ju ato pika ketu ne Shqiperi ,qe furnizoheni te gjithe me tollona..Ah moj kasole, ku na mblodhe .

  Reply to this comment
 4. Ky nuk haka pyka mer lal... February 11, 19:04

  Nga njera ane nuk ka ligj qe e ndalon konsumin apo perdorimin e mallit te blere vite me pare, ehe nga ana tiefer edhe nese eshte menduar te nxirret nga fundi i kazanit rilindjot nje ligj ala-ramush, ky duhet vleje per malllin ende te pashitur dhe te perfshije toleranca te tilla kohore qe mos te preken interesat e konsumatorit. Perndryshe, cdo orvatje per “penalizim fukarenjsh” (makina te vjetra vetem ata perdorin) do te trajtohet prej mediave me te njejten ashpersi sic u trajtua ndeshkimi me burg i konsumatoreve fukarenh te energjise elektrike.

  Reply to this comment
 5. Lili February 11, 22:12

  Qe i bene punet bytheprape,nuk te kane fajin shqiptaret o edi Rama,po truri yt i mbrapshtse ne cdo vend te botes para se te merret nje vendim analizohen benefiti e pasojet e atij vendimi ,pos tek qeveria Rama qe vendos sot e neser prish ate qe vendos sot…

  Reply to this comment
 6. shumica demokratike February 11, 23:40

  Une mendoj qe ju komentuesit e mesiperm ti rruani k.rin Edi Rames ne fakt …. dhe ky eshte mendimi shumices ne kete vend qe doni apo zdoni ju motershkerdhyera ….do te behet vend europian per te ardhmen e njerezve qe jetojne ketu..!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim