Rama: Respekt për Policinë e Shtetit, ndëshkim për dhunuesit

May 11, 2019 22:47

Rama: Respekt për Policinë e Shtetit, ndëshkim për dhunuesit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish përmes një postimi në rrjetin social, duke shprehur respekt për Policinë e Shtetit.

“Respekt për trupat e Policisë së Shtetit që me profesionalizmin e tyre nderuan uniformën e shtetit përballë një turm të udhëhequr nga dëshpërimi i politikës qorre Shërim të shpejtë për policët e plagosur dhe ndëshkim për dhunuesit e tyre e për zjarrvënësit e institucioneve” , shkruan Rama.

 

b.b/dita

May 11, 2019 22:47
Komento

21 Komente

 1. Do bejme shtet de more de May 11, 22:56

  Ndeshkim per dhunusit,por ata kane 30 vjet qe shkatrrojne e dhunojne dhe ligji hesht.
  Ti premtove per shtet por bere nje mut te madh dhe saliu me monen po tall menderen me ty edhe me popullin

  Reply to this comment
 2. Pirdhu je i paafte te Drejtosh Shtet May 11, 22:58

  u mbush kupa

  nuk te beson me njeri .
  ti injorove besimin e shqiptareve

  injoron shtetin kaq kohe para ca shkerdhatave

  ti i nderuar Rama je punetor

  i do te miren Shqiperise

  por je i paafte te drejtosh nji Shtet .

  Reply to this comment
 3. Elvira Jakova May 11, 23:31

  Ka mbetur njerez pervec Artur Zheit qe ta denoje kete dhune ,me dhune ky qe mbushi Shqiperine me kanabis,la territorin ne meshire te fatit ,nxorri jasht funksionit radaret,shkaterroi parlamentin,vuri nen kontroll cdo gje qe cenon tekat etj!

  Edi Ramati nuk je me perfaqesuesi i qeverise ,ti nuk je me udheheqesi i vendit tim.
  Edi Rama nuk te them me ik por shporru o shkaterrimtar i vendit tim shporru!

  Reply to this comment
 4. Elvira Jakova May 11, 23:32

  Kane mbetur njerez pervec Artur Zheit qe ta denoje kete dhune ,me dhune ky qe mbushi Shqiperine me kanabis,la territorin ne meshire te fatit ,nxorri jasht funksionit radaret,shkaterroi parlamentin,vuri nen kontroll cdo gje qe cenon tekat e tj!

  Edi Rama ti nuk je me perfaqesuesi i qeverise ,ti nuk je me udheheqesi i vendit tim.
  Edi Rama nuk te them me ik por shporru o shkaterrimtar i vendit tim shporru!

  Reply to this comment
 5. Epiriot me Zemer e me Shpirt May 11, 23:33

  Veteranet e UCK(Ushtrise Clirimtare Kombetare) ,te prire nga oficeret e dale nga shkolla Skenderbeg,nga ata oficere patriote qe shkuan e drejtuan repartet e Uck ne luften e fundit kombetare ne Kosove ,duhet te mobilizohen e dhe te mbrojne Instutucionet e Shteti Shqiptar nga forcat e erreta antishqiptare qe po djegin e shkaterrojne,Simbolet e shteti shqiptar.Te shpallet gjendja e jashtezakonshme edhe te gjithene mbrojtje te Shtetit Shqiptar.Tendalen dhunuesit edhe te burgosen urgjentisht krerete levizjes antishqiptare.Te veprohet njejte si ne Turqi ,populli te dale e tu hidhet ne gryke bandave antishqiptare.
  Urgjentisht duhet te mobilizohen veteranet e UCK.Luftetaret e vertete te ketij kombi e qe i kemi ende gjalle.

  Reply to this comment
 6. Elvira Jakova May 11, 23:33

  Kane mbetur njerez pervec Artur Zheit qe ta denoje kete dhune ,me dhune ky qe mbushi Shqiperine me kanabis,la territorin ne meshire te fatit ,nxorri jasht funksionit radaret,shkaterroi parlamentin,vuri nen kontroll cdo gje qe cenon tekat e tij!

  Edi Rama ti nuk je me perfaqesuesi i qeverise ,ti nuk je me udheheqesi i vendit tim.
  Edi Rama nuk te them me ik por shporru o shkaterrimtar i vendit tim shporru!

  Reply to this comment
 7. Zagora May 11, 23:54

  Ti nuk ke respekt per policine se i nxorre ata si mish per top para egersirave te Bashes,pa skafandra,pa helmeta etj!
  Po pengesat prej hekuri perse i vendoset o dallkauk,qe t’ia hidhin policeve mbi koke?

  Reply to this comment
  • Hahaha . May 12, 00:02

   pse cfar esht Rama Minister i Brendeshem ?

   un ka degju qe MB eshte njifar Gjeneral Lleshi
   e drejtor policie nji fshatar nga delvina

   ore ,
   dijn ti veshin helmetat ata katunaret e vesh kapterra ?

   Reply to this comment
 8. Dash May 12, 06:56

  Ke faj o Loni qe smban qen …i tha ai…nuk ka faj hajduti….sidoqofte shteti duhet te tregoje forcen e tij kete rradhe..

  Reply to this comment
 9. intelektuali May 12, 07:48

  EDI SI I ATI, KRISTAQ RAMA QE NDESHKON NJEREZIT DHE I CON NE LITAR SI T’JA DOJE TOCI I DIKTATORIT ME NJE FIRME NE BYRONE POLITIKE TE PARTISE

  Ndeshkimin nuk e jep ti, por e jep Gjykata o Edi Rama qe kur vjen radha te ndeshkosh Bashkim Ulajt&Lukuni menjehere e perdresh bythen enveriste si “Kurvat ne Bordello” dhe i refererohesh Gjykates se Pavarur dhe Prokurorise se Lokes tende Arta Marku,

  prandaj:

  Me mire mendo per ndeshkimin tend qe po te pret se helmove gjysmen e Tiranes per karriken e pushtetit hajdut dhe vrastar si te Enverit.

  Reply to this comment
 10. Socialisti i Ndershem May 12, 09:10

  Problemi i Rames ( dhe natyrisht edhe i Lleshit si kone e bindur ) eshte se nuk e dine ROLIN e Policise se Shtetit.
  Policia eshte se pari per te Siguruar Rend dhe Qetesi publike, per te Parandaluar ngjarjet kriminale si dhe Evidentimin dhe kapjen e keqberesve duke i shpene para Drejtesise.
  Populli protestues ( kushdoqofte dhe sadoqofte ai) NUK ESHTE ARMIKU.
  Gjeneral Leshi aq sa eshte i afte ne njohurite dhe aftesite ushtarake po aq eshte i paafte te Kuptoje pale me te drejtoje Organizaten e Policise, po t’i shtosh kesaj edhe adhurimin ndaj Udheheqesit te tij shpirteror dhe zbatimin qorrazi te urdhrave dhe udhezimeve qe i vijne me korrier apo me mjete teknologjike , atehere tragjikja ne kete institucion merr permasa epike.
  NUK MUND TE MBAHET AS SHTETI DHE AS PUSHTETI me polici. Gjithmone FORCA E POPULLIT eshte me e madhe.

  Reply to this comment
 11. Gabimet e ktij njeriu te cilit ne shqiptaret i besuam Pushtetin kan me qen katastrofale May 12, 10:13

  KY NJERI NUK DI CDO TE THOTE SHTET DHE PIK

  E LA SHQIPERINE NE DUART E BANDAVE

  MBASI NA PRURI NE PRESIDENCE

  KRYEHAJNIN MBAS PAZAREVE TE NDYRA POLITIKE

  UN NUK KAM ME BESIN NE ATE VEND

  KJO KLASE POLITIKEE DUHET TE ZHDUKET E GJITHA
  PERNDRYSHE SHQIPERIA DO PERFUNDOJE ME KEQ SE AFGANISTANI

  NGA BANDAT E TERRORISTEEVE ISLAMIK PD-LSI

  QE I MBESHTET BOTA E TEFORETEVE AMBASADORET NE SHQIPERI

  VENDIN NUK DUHEN NJEREZ TE MIRE NE PUSHTET QE JANE TE PAAFTE TE MBROJNE INTERESAT E VENDIT E PUPULLIT

  Reply to this comment
 12. Komentuesi pa pagese May 12, 10:28

  E keni gabim ! Nuk eshte pune aftesie apo paaftesie. Jane thjesht pasojat e nje politike pazaresh te ndyra Basha (Berisha) – Rama.

  Reply to this comment
 13. Lili May 12, 10:54

  Rremujetju duhen per membuluar arkat bosh ! Keshtu e kalojne lumin pa dhane kur pergjegjesi se faji eshte i dhunes e jo i paaftesise se tyre e vjedhjeve te tyre

  Reply to this comment
 14. London May 12, 11:15

  E vertete.pazaret e ndyra te Bashes dhe Rames.Shqipria eshte e te gjithe shqiptareve jo keture hajduteve matrapazeve.Respect per ata qe protstojne ne mynyre paqesore dhe per policat qe trajtohen si prone private.Policia duhet te jete e pavarur dhe mbrojtur Si ne Angli dhe gjithe Evropen e cilivizuar.

  Reply to this comment
 15. demo May 12, 12:01

  Po dil e thuaj troc:Nuk do te vjedh me Koncessione,me PPP,ne tendera e forma te tjera.
  Nuk do te grabis trojet publike.
  Nuk do te merrem me Intriga Shitjesjh,falje,dhurime te kufijve kombetare.

  Reply to this comment
 16. demo May 12, 22:19

  Korofillak quhen greket,Robt ku ti kesh.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim