Rama: Rruga Elbasan-Tiranë do të finalizohet brenda vitit

March 13, 2018 13:04

Rama: Rruga Elbasan-Tiranë do të finalizohet brenda vitit

Kryeministri Edi Rama tha nga qyteti i Elbasanit, se dy projektet e rrugëve Tiranë-Elbasan dhe Qukës-Qafë Plloçë janë dy projekte skandaloze.

Ndërkohë kyrministri theksoi se rruga Elbasan-Tiranë do të finalizohet brenda këtij viti.

Më pas do të vijohet me segmentin Qukës-Qafë Plloç.

“Kemi dy probleme, të trashëguara, dy gropa, të cilat kemi bërë përpjekje për t’i mbushur, por ende nuk i kemi mbushur plotësisht.

Qoftë për arsye të marrëzive të së shkuarës së largët, qoftë për arsye të shfaqje të babëzisë të së shkuarës së afërt.

Kam parasysh rrugën Elbasan-Tiranë dhe rrugën Qukës Qafë-Plloçë.

Projekte skandaloze, kontrata skandaloze,  menaxhim skandaloz dhe rritje kostosh skandaloze.

Sidoqoftë ajo çka ne jemi angazhuar dhe jemi të vendosur të realizojmë është që rruga më në fund të finalizohet brenda këtij viti.

Pra të hapet përfundimisht dhe të lidhet Elbasani me Tiranën.

Ndërkohë që të ecet me segmentin Qukës- Qafë Plloçë”, tha Rama.

a.s/dita

March 13, 2018 13:04
Komento

10 Komente

 1. Monika hajdute me cizme March 13, 14:05

  I beri salehu lesh e li rruget,dhe partia e leshelise vodhi sa i desh prapanica,dhe te gjitha i paguajne shqiptaret.

  Reply to this comment
 2. Nji kryeminister i papergjegjshem e pjes e bandes Poltike March 13, 14:05

  Ku jane pergjegjesit kryesore
  qe duhet te pergjigjen per koston ne Miljona
  te Rruges zoti Kryeminister ?

  Cfar po ben zonja Kryeprokurore e re ,
  qe pretuat aq shume dhe deri me sot ,
  asnji kriminel i ktij shtetti nuk eshte ulur
  ne bankon e Drejtesise , po ngron vezet ,
  APO po trash Trapin te ngrohi te gjitha menjiher ?!

  Sa po erdhe ne krye te shtetit zotrote me nji fryme ,
  pa e zulur mir sumen tende mbi ate karrige te kabinentit tend kryeministri ,
  more menjiher borxhin ne 250-Miljon dhe shperbleve
  gjithe investoret e bandes ish pushtetit te pd-lsi
  pikerishte kta kriminele ,qe kann perfituar Miljonat
  nga ky shtet dhe nuk kann bere rruge ose i kann bere
  ato me nji kosto qesharake .Disa nga kto punime tregoojne qarte ,cilesin e rrugeve ,me nji trashesi asfalti ,
  qesharak 10cm .Pothuajse ne gjithe Shqiperine
  ka rreshqitje dheu krah rrugeve e autostradave ,
  ku tregohet qarte ,se eshte punuar pa asnji pergjegjesi
  dhe miljonat jane Futur ne xhepat e politikaneve e
  Ministrave qe sot kakarisin medieve e parlamentit ,
  medieve elektronike ,ku na tregojne ,Foto ,Vilat me pishina;grate e vajzat e tyre sexi ,njilloj si
  Miljoneret e Botes !!!!!!!!!!!!!
  Keto i shikon zoteria juaj ?
  Sigurishte qe po .Por nuk te ben pershtypje fare ,
  sepse ju ,jeni te gjithepjes e te njejtit Klan ,
  atij Politike dhe se ,vjedhja ,perfitimi nga buxheti
  i shtetit ,paguar nga taxapaguesi Shqiptare ,
  te destinuara per zhvillimin e mireqenjen e vendit ,
  sipas Kastes tuaj Poltike eshte dicka “legjitime e politikes Shqiptare ” !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Ngadale edhe ju ,te cilet ju votoj ky popull ,
  po rreshqisni me ose pa dashje ne te njejten kallep
  mashtruesi dhe po mbeshtesni bandat qe shkaterruan
  e po shkaterrojne Shqiperine dhe po bejne qe shqiptaret te largohen cdo dite nga atdheu tyre .
  Kush eshte ai ose ata idiote ,qe mban pas bythe zotrote e te keshillojne , a po te afermit e bandes pd-lsi ,
  gjaku antishqiptare .
  Gjithcka veproni ju , i ngjan nji qorri qe me nji shkop
  ne dore i kalon prane kriminelave te bandes pd-lsi
  dhe ata te orientojne se ku con rruga ose ku duhet
  te shkosh majtas -djathtas e pastaj drejt e ne gremine .Dhe kte ju e benji me vetedije .
  Boll u tallet me fatet e ktij vendi :

  Shqiperia nuk eshte Pron ne duart e djajve Poltikan !

  Reply to this comment
 3. info analitike March 13, 16:20

  Po pse 5 vjet nuk u mjaftuan o kriepsiko?
  Shikoni dhuraten e fundit te lali dhjerit per tiranasit:
  http://www.respublica.al/2018/03/10/projektivarrezat-e-d%C3%ABshmor%C3%ABve-n%C3%AB-tiran%C3%AB-jepen-me-kon%C3%A7esion-tarifa-mblidhet-me-fatur%C3%ABn-e
  Me mire te kishin bere nje kulle dhe aty dhe binin rehat.

  Reply to this comment
 4. Arberi March 13, 18:55

  Turp
  Shprehja qe ne fund te vitit mbaron kjo rruge, tashme eshte tejet e konsumuar, eshte thene disa here…. dhe tani u dashka edhe nje vit tjeter per te perfunduar…..

  Duke thene kete gje vecse bie fare besueshmeria, keshtu thoshte rama psh per avionet per mushkonja ne Divjake, por koha vertetoi qarte doli se ishin per droge, tjeter gje se cfare emri duan t’i vene tani

  Asnje lloj justifikimi nuk mund te nxjerre kryemin per rrugen Tirane – Elbasan dhe mos te pandehe se po ia hedh popullit duke akuzuar te djeshmit apo gjoja prekërka edhe te sotmit, ka pese vjet qe nuk e po mbyllin qe nuk po e mbyllin dot kete rruge, kjo gje verteton pangopshmerine e quverise per tangente dhe njekohesisht paaftesine e saj,

  Kjo rruge eshte fytyra e vertete e quverive shqiptare te majta dhe te djathta, tamem si ne vendin fqinj greqi ku politikanet pandehin se te marresh post ne qeveri do te thote se automatikisht te dhurohet çek me para

  E dime kete gje shoke quveritare, prandaj po deshet te mos krijohen barsaleta per ju, mos u hiqni me te zgjuar se ç’ju ka rene bixha por flisni sa më pak…..

  Dhe…. njerezve ne Shqiperi nuk u ben pershtypje më fare edhe sikur edhe 20 vite te tjera te zgjase, por duan vetem te largohen nga ky vend

  Reply to this comment
 5. Adih March 14, 01:40

  Akoma do paguajme ne populli i varfer me taksat tona vjedhjet e rrugaceve te pa ngopur..Ne mos gaboj ne kohen tende o Rame ,ka filluar kjo tragjeti vjedhese e dhuneshme .dhe si pasoje ,ti je fajtori ,dhe mos komento , si e jema zeqos ne maje te thanes .Apo po vazhdon , sic veprove per pallatin 14 milion Eurove , ku ndihmove , babin e Bashes ne uin e ftohte Vlore .Turp , ndihmove shkelsit e ligjit ,ne ate kohe ,ashtu si dhe sot ,po mbron vjedhjet e rrugeve ..Bravo , .Dihet , ti mban pergjegjesi ,dhe ne raste te tilla kryeministri jep firmen e fundit ,prandaj o Rame ,mos ja posto fain te tjereve ..?? . . ,Nuk ka me budallenj sot ,mos u tallni me me taksat e popullit te mjere ,e te varfer ..

  Reply to this comment
 6. alphade March 14, 11:23

  Adih ! Vjedhjet i mbolli Saliu,Fatosi dhe Sypeshkaqeni e Co…..! Me sa duket zotrote ushqehet ne “gjirizet e Saliut.

  Reply to this comment
 7. Adih March 14, 13:13

  alphade …[email protected]…..Nuk jam gjirizi i Saliut ,more i mjere , sinqerisht me vjen keq per ty ,qe se ke kuptuar, qe jane te dy vellezer siameze me pardesy te bardhe ,dhuruar nga Ramizi .Per drejtorin e PD ,nuk ka faje dhe smban pergjegjesi Rama ,por per drejtorin e LSI qe eshte ne papilonin 313 mban pergjegjesi dhe eshte ne tave ,me vjen keq qe si kupton gjerat ,nuk te ndihmoj dot .Do te them o i mjere , ti ke 27 vite qe voton nje here per kaken dhe heren tjeter per bajgen .Shikoi programin qe e kane te gjithe te njejte ,o fatkeq qe si kupton gjerat .I ka ardhur fundi Edit tend dhe Saliut tim (simbas teje ) o alphate ,me vettingun .Ti duhet te jesh nga ata qe thone ne hame edhe bar ,por mos.. tetin e PPSH .!!

  PS: Po nuk vodhi kryeministri zhuket korrupsioni nje here e pergjithmone ,Ta kesh te qarte ,mesoje nga une .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*