Rama sfidon Bashën: Largohem nëse janë 4 mln euro për mbetjet, po ti?

November 30, 2017 14:59

Rama sfidon Bashën: Largohem nëse janë 4 mln euro për mbetjet, po ti?

 

Pas akuzave të kryedemokratit Lulzim Basha për 400 milionat e projektit për mbetjet, ka reaguar kryeministri Rama.

“Jam nxënës i Konicës dhe Nolit, pjesë e kësaj shkolle është gjuha sarkastike, shkolla më e lartë e oratorisë, as dje as sot dhe as nesër nuk i them kundërshtarit horr dhe klloun ishin dy fjalë që i përdor ti i shpreh keqardhjen të vazhdojë kështu. Këto janë fyerje, sarkazma dhemb më shumë se këto fyerjet e rrugës.

Lulzim ke dy rrugë, ose ktheje dhimbjen ne forcë dhe drejtoju për ndihmë Faikut dhe priftit të madh, ose vazhdo me gjuhën e rrugës, horr, kloun e kriminel që janë pjesë e një fjalori që në atë shkolle quhet fjalor ngelësash në oratori me standardet e shkollës që bëj unë. Unë nuk jam si ata por mësoj çdo ditë dhe e vë në jetë se ju jeni si ishin kundërshtarët e tyre në atë kohë që si i quante im zoti i madh, gdhë, gdhë, gdhë, tani gënjeshtar ti apo unë?

Ok, nëse janë 400 mln euro unë jap dorëheqjen, ti e jep dorëheqjen, çoje kokën, nëse janë aq unë jap dorëheqjen, publikisht le ta marrin ta analizojnë analistët deri të fund të kazanit dhe të nxjerrin në ballë të kazanit dhe po doli kaq unë jap dorëheqjen ti u fut një të qeshme dhe vazhdon me tënden”, tha Rama.

November 30, 2017 14:59
Komento

7 Komente

 1. sopiqoti November 30, 16:26

  Po pse lodhsh o zoti Rama. Lulzim Basha eshte ne politike ? “.,.vrima e fundit e kavallit..” Dhe a e dini pse sherben kjo vrime ? Per te dale nga fyelli peshtyma .dale. Fjalorin e rruges Basha e ka pjese te edukimit te tij te hershem dhe nuk mund te ndahet prej tij.

  Reply to this comment
 2. Lisi November 30, 16:48

  Nuk mjafton që je nxënës i Nolit dhe Konicës . I pari si shtetar dështoi dhe ia mbathi me vrap nga ” gdhëtë ” .
  Në ekzil u kujtua për kamzhikun se , iluminimin duhet t’a kishte nisur nga kurrizi , e jo nga koka .
  I dyti , Konica , s’është shëmbull për t’u marrë kur flitet për ndërtimin e shtetit . Ai vetëm predikonte , shante sa majtas , djathtas dhe jo një herë , kthehej e lëpinte atë që kishte pështyrë .
  Rama !
  Edhe ti , pér llafe të bukura , për oratori , u ngjan këtyre , por , kjo s’mjafton .
  Futu në histori dhe gjejë të tjerë burra shteti , që ti keshë si shëmbull . Po s’gjete në Shqipëri kerko në Perëndim ndonjë de Gol , Theçer etj etj .
  Rama !
  Ti bënë gjëra të mira , por , ato janë komunale . Ti s’ke potencë për të ndëshkuar kokën e krimit dhe , me keqardhje të them , po dështon !

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 December 1, 09:31

   liso
   “Edhe ti , pér llafe të bukura , për oratori , u ngjan këtyre”- a me të vërtetë e ke??
   ky mendon se iu ngjan,por në fakt ky flet vetëm përçart!!
   ky as oratori nuk ka e as mendim!!ky shkruajti nja dy shkrime atëherë,në fillimet e viteve ’90 dhe mesa duket nga druri që hëngri dhe nga të fjeturat rrugëve të parisit,ka pësuar trauma të pariparueshme!!
   ky flet pa pikën e llogjikës!lexoji me vëmëndje ato që ka thënë!!
   vetëm llogjikë dhe fjali të rregullta nuk shikon!

   Reply to this comment
 3. anticensurë25642654 November 30, 17:06

  “Ok, nëse janë 400 mln euro unë jap dorëheqjen, ti e jep dorëheqjen, çoje kokën, nëse janë aq unë jap dorëheqjen, publikisht le ta marrin ta analizojnë analistët deri të fund të kazanit dhe të nxjerrin në ballë të kazanit dhe po doli kaq unë jap dorëheqjen ti u fut një të qeshme dhe vazhdon me tënden”, tha Rama.”
  ore njerëz
  a dini se ka shënja piksimi dhe se si vendosen në një fjali??
  apo vetëm deri tek presja keni mësuar?

  Reply to this comment
 4. Aliu nga Selenic November 30, 17:44

  Ket mjaran politik vetem sa llomatisin kote. Keta nuk kan surrat te perbellen me askende. Shqiperise i ben njemij te zeza dhe teni keta kerkon dhe ken goje te penalzojne te tjeret ne nje kohe qe vet jen te dhjere deri ne fyt.
  Une them me bindje se shqiperia nuk ka opozite te shendoshe.Kjo opozite qe eshte eshte jesht te gjith funksioneve te saje per vet faktin se jen te nbyture ne krime , krime keto qe jan te certifikuera pore duke pasur nje prokurori te pa afte dhe e [perzgjedhur nga an e tyre kan penetruar deri me sote pa u ven para drejtesise. Kjio situate nuk munde te ece me .Keta do te jepin llogari para drejtesise. Shqiperia duhet te nxjerre nje opozite reale dhe jo ket te krimbur deri ne palc.!

  Reply to this comment
 5. fukaraja November 30, 23:51

  Shqiperia ne uje kurvat socialiste po krihen me sterkurvat demokrate

  Reply to this comment
 6. N.VJOSA December 1, 08:18

  O DITA,
  Botojeni te plote debatin Rama-Basha!
  Rama e ka shpartalluar ne menyrë
  s p e k t a k o l a r e
  L U L
  Z I U N….!
  Botojeni te plote se nderoni Vehten tuaj!…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*