Rama shkarkon drejtorë nga Hipoteka dhe ALUIZNI

June 14, 2018 19:21

Rama shkarkon drejtorë nga Hipoteka dhe ALUIZNI

Kryeministri Edi Rama ka organizuar pasditen e së enjtes një mbledhje me drejtorët rajonalë të Hipotekave dhe ALUIZNI-t.

Top Channel raporton se kreu i qeverisë ka shkarkuar 4 drejtorë nga Hipotekat dhe 2 drejtorë të ALUIZNI-t.

Shkarkimi i gjashtë drejtorëve ka ardhur si pasojë e performancës së dobët të tyre.

Ky vendim i Ramës dëshmon vërtetësinë e fjalimeve të mbajtura përgjatë turit të llogaridhënies, ku ka deklaruar se do të shkarkohen nga puna të gjithë ata punonjës të administratës që nuk përmbushin kërkesat e qytetarëve dhe që nuk janë në nivelet e duhura profesionale.

s.a/dita

 

June 14, 2018 19:21
Komento

5 Komente

 1. Fat man June 14, 19:48

  Ed Palloshi para se te shkosh tek Drejtoret, ke plot anetare te Kabinetit Qeveritar, Ministra qe me ty ne krye i keni bere mutin premtimeve, programeve e detyrimeve ndaj qytetareve.
  Shkarko Ministra hajdute e te paafte, pastaj zbrit me poshte, droge e gjalle.

  Reply to this comment
 2. TROPOJANI June 14, 20:41

  me ate çorap qe la Berisha tek ALUIZNI dhe me trikon qe beri beri me pas ARTAN LAME ME kompani duhen dhe
  njezet vjet qe kjo pune te behet, nuk eshte çeshtje drejtoresh por VULLNETI !!!
  JUVE NUK DONI ASHTU SIC NUK DONTE DHE BERISHA PARA JUSH SEPSE E KONSIDERONI KETE TEME SI BURIM VOTASH.
  Per vota ju hiqni edhe poturet.
  LIDERI GLOBAL E SHAN BERISHEN POR NGA VEPRIMET JANE BINJAKE.

  Reply to this comment
 3. Adih June 14, 20:53

  Te degjova tek lajmet ,gju me gju me populin ,para ca ditesh ne lushnje . I fundit ishte burre qe te pyeti per keto tema . z Kryeminister , . Me shokove ,si patishah ,ju pergjigje lushnjarit : ,ja , ne duhet ti japim gaz ligjit 7501 ,dhe duhet ta kryejme sa me mire “,keni te drejte ??!! Duhet tju certifikojme pronat mbi ju dhe ci q..i temen pronareve reale me dekumenta te regullta dhe trojet shteterore . Me habite sinqerisht . Apo doni te justifikoni trojet qe ka zaptuar mafja brutale ne bregdet ,nen emrin e Zamir Manes ,qe ju ja keni vene nofken “BILIARDER ”
  kete nuk e ka bere as Enveri ,Stalini e Ducja ,dhe eshte per te ardhur gjynah per deputetet , te shkretet paskan frike nga ty ,e marin rrogen qyl ,si nuk te kundershton njeri per kete shkelje te te drejtave te njeriut Aq shume i ke vene ne rresht ,dhe i ben zbore ,kur dhe ku te duash .Apo jemi ne diktature? .”Zonja Vlahutin u shpreh para dy muajve ” Mos shkuarja e prones pronarit ,pengon zhvillimin ekonomik shqiptar ,shkelet kushtetuta dhe mbi te gjitha eshte nje padrejtesi brutale ”
  E ke ne nje nga 5 pikat qe te ka lene detyre BE . E kuptojme qe ju nuk e honepsni BE ,ju nuk e doni zhvillimin ,i ruheni diktatit te ligjit dhe transparences se BE .Ju e dini ,por ta marin vesh populli :::
  Me ndihmen e frau Dr Merkelit dhe ish presidenti Hollande ne ate kohe , me lutjen tende ,kerkojme pak kohe ,na ndihmoni , me qe skemi para per momentin ,kane nderhyre ne gjykaten e Strasbourgut,e te kane shtyre gjithe vendimet kundra shtetit shqiptar dhe pro pronareve ,per ceshtjen e pronave . Ku fatkeqesisht jane me qindra vendime qe presin te dalin ,dhe jane miliarda euro per tu paguar pronareve ,konndra shtetit shqiptar .Po sikur te hapi rubinetin gjykata e STRASBOURGUT sot ,cfare behet ,kur do behesh i pergjegjshem o i pa pergjegjshem .Po e falimenton shtetin shqiptar .Nuk dua te ofendoj ,por dua te ndihmoj . Prandaj mos u mer me drejtoret e hipotekave dhe aluizmin ,por hap krahun tend personalisht ,se fai bie komplet mbi ju.E kjo te behet sa me shpejt ,se Strasbourgu ,me te drejte te bllokon cdo gje ,qe nuk ja vlen ketu ne tastjere ti numuroj ,besoj i di me mire se ne ,dhe po nuk i kuptove ,pyet se ke me shumice juriste qe paguhen me taksat tona . Dua te them ,kur hipe ne ate karige kryeministrore , ke bere nje betim ,dhe je shprehur do zbatoje kushtetuten shqiptare shkel nenin 181 te saj ??!!! .Prandaj po ta perseris leri drejtoret e hipotekave per ne fund ,,duhet te fillosh nga vetja ne fillim..

  Reply to this comment
 4. likefloriri June 15, 10:28

  Zoti km, mire sherbimet per popullin sigurisht qe duhen permiresuar dhe mire ben, po sherbimet per shqiperine kur do te merresh, kur ke ndermend te zgjidhesh problemet me presidentin hajdut, te cilin e gjete dhe e vure vete ne ate post. Ai nuk di gje tjeter vetem te kundershtoje qeverine, te shofi ndonje mundesi per te vjedhur dhe ruajtur ato qe ka vjedhur dhe te bredhi ne cdo mbledhje qe behet qofte per varferine ne afrike, apo gjendjen ne bangladesh (sigurisht me parate e taksapaguesve shqiptare). Zoti km zgjidh problemin e marreveshjes me greqine se nuk ka president apo lesh e li qe duhet ta shtyje apo anuloje ate. Km eshte detyra jote, per kete i ke marre votat.

  Reply to this comment
 5. Arben June 15, 11:24

  SHOW PER INJORANTET

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim