Rama shkarkon drejtorin teknik të PD nga detyra. Ja kush e zëvendëson

July 19, 2017 17:24

Rama shkarkon drejtorin teknik të PD nga detyra. Ja kush e zëvendëson

Fadil Shahini, drejtori i Agjencisë për Zhvillim Bujqësor dhe Rural është larguar detyra.

Mësohet se ai është zëvendësuar nga Frida Krifica.

Fadil Shahini u vendos në krye të AZHBR pas marrëveshjes parazgjedhore Rama – Basha, duke zëvendësuar Suela Popën.

Vendimi është marrë nga Kryeministri Edi Rama.

July 19, 2017 17:24
Komento

4 Komente

  • adri July 20, 02:58

   Zyrtari amerikan te mos fute hundet ne punet e mbrendeshme te shtetit shqipetar por ti lere Shqiperine dhe Shqipetaret te qete. Amerika boll e shkaterroi sa mundi shqiperine keto 27 vjete.
   Amerika me politikat e saj te mbrapshta antieuropiane dhe anti shqipetare po e shkaterron shqiperine. Nderhyrjet amerikane ne punet e shtetit shqipetar po bejne qe asnje shqipetar te mos ngelet ne shqiperi si pasoje e mungeses se punes dhe shpreses.

   Te futesh opoziten ne qeveri do te thote te deformosh vullnetin e popullit shqipetar dhe kjo nuk duhet te pranohet as Nga partia Socialiste dhe as nga Shqipetaret.

   Zyrtari Amerikan te mos fute hundet ne punet e mberedeshme te popullit shqipetar.

   Reply to this comment
 1. Novruz Taip Vishanji July 19, 18:23

  SUELEN E SAKRIFIKOI

  sepse ishte qurrshurrja e Millan-it (Suelea Millan Popa), kundershtare e Juventusit te xhybeve te dhuruara me djerse te pa lare e thare, ndersa Krifica-n nuk di ku e ka gjetur sepse me duket nje mbiemer i krijuar rishtas, nga burime sallahanesh me gjak, zorre e planca delesh, lopesh, kapronjshe e derrash te te dy gjinive.

  Me siguri duhet te jete nga ato te SAje qorrit, qe SA-KRIFICA ne nje dite te buker me diell pervelues, gjendet kushdi pse e zgjuar ne shkallet e pallatit te SA-je qorrit, duke KRIFIC-uar zoti e di perse e perke !

  Ky dallkauku i BASHA-RAMA DEAL (marreveshjes se fshehte) eshte nje nga evazoret e shumte qe i fali me nje te rene te lapsit, ai pronari de fakto i Lagunave te Myzeqese, mistreci Braçe.
  Sepse si edhe ky vete, edhe Fadili i Shahineve te Kamzes, ne 2008-ten nuk arrinte te dallonte ngjyren e kuqe te semaforeve, i dukeshin te tera jeshile, kur drejtonte ate rrangallen me targe te brejtur nga minjte tr 3857 (gjobitur me 11.10.2008).

  Reply to this comment
 2. MH July 20, 01:22

  Kjo foto te kujton apo identike me fotot e Duces.
  Rama te kete kujdes kur gjindet ne takime me masat.Veprat po i kryen mjaft mire.Ndaj te kete kujdes me paraqitjet.Gazetat e cfrytezojne.Une nuk jam kenaqur.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

Mendoni se Shqipëria është gati për një organizim të ri përballë gjithë klasës së sotme politike?