Rama shmang protestën e opozitës, ja ku do të jetë në fundjavë

March 15, 2019 09:26

Rama shmang protestën e opozitës, ja ku do të jetë në fundjavë

Këtë të shtunë, 16 mars, opozita e bashkuar ka paralajmëruar protestën e radhës para Kryeministrisë.

Kryeministri Edi Rama ashtu sikurse herët e kaluara ka vendosur të largohet nga Tirana dhe të zhvillojë një takim me banorët e zonës së Beratit në kuadër të turit “Bashkia që duam”.

Njoftimin e ka bërë deputetja socialiste Ermonela Felaj në rrjetet sociale. “E premte ora 14: 30, Berat, në pedonalen e qytetit, takim me kryeministrin Z.Edi Rama, për Bashkia që duam”, shkruan Felaj.

Edhe pse nuk e saktëson se sa ditë do të zgjasë, përvojat e mëparshme kanë treguar se turet e kryeministrit zgjatin gjatë gjithë fundjavës.

Në protestën e kaluar më 16 shkurt Rama ishte në Vlorë.

o.j/dita

March 15, 2019 09:26
Komento

19 Komente

 1. Alu March 15, 09:56

  Qentë le të lehin karavani le të hec përpara

  Reply to this comment
  • Tarasi March 15, 10:47

   Kur ben qen vellezerit e tu te nje gjaku , vete je vellai ose kelyshi i qenit!!!!!!

   Reply to this comment
  • Zagali March 15, 14:03

   Mire e ka,pse te qendroi ne Tirane Kryeministri,qe te degjoi pordhet e Bashes,atij shalngjiturit qe na eshte bere si shtriga qe hedh falle? Ne dhe ai (Rama) i kemi degjuar me qindra here llomotitjet e tija,” do rrezojme Ramen,krimi,krimi,bandat,droga”,etj budalleqe qe kur i degjojm akoma na vjen per te dh..r. Amortja pd-n qe e mban per kryetar.

   Reply to this comment
   • mirel March 15, 17:49

    E shikon, vetem me pordhe e largon Basha Ramutin nga Tirana, dhe ky me vrap si Nano kurva,..sa me larg

    Reply to this comment
    • Beni March 16, 07:49

     Ku pyet luani per miun, o Mirel. Sa me parë braktisni Lul budallane, aq me mire per ty e per zagaret e tij.

     Reply to this comment
   • sopiqoti March 16, 00:07

    Zagali,po ku ele zonjen e pare Kokemadhi ? Ku i pushon goja se brockollituri. Doktore sghkencash eshte por nga mendesite i ka ” sa te nje bibe “.Si Luli ahtu dhe ” zonja e pare “as qe duan tia dijne per miqte ton se cfar vleresime bejne per situaten ketu.Te DY,si cift simpati, “DRUGEN E TYRE.”

    Reply to this comment
  • Mark U.K March 15, 18:49

   Qenet jan ata qe shoqroj Ramen dhe servilat e pa ftyre si puna jote.

   Reply to this comment
 2. labi March 15, 10:46

  Te sjelle dhe familjen Berisha te demonstroje pasurine 30 vjecari.Vrasjet qe ka bere ja fal gjykatesit e plepave qe i solli ne vend per te bere ate tragjedi kombetare ,qe nuk do ja bente asnje armik i huaj

  Reply to this comment
 3. labi March 15, 10:47

  Te sjelle dhe familjen Berisha te demonstroje pasurine 30 vjecari.Vrasjet qe ka bere ja falin gjykatesit e plepave qe i solli ne vend per te bere ate tragjedi kombetare ,qe nuk do ja bente asnje armik i huaj Shqiperise

  Reply to this comment
 4. Ne cfar Bote jetohet aty ?! March 15, 11:09

  Eshte me se normale .

  Rama ka axhenten e tija

  qe nuk kushtozohet nga tubimeet e qenve te rruges .

  pd-ja tashme dhe Opozita ,ka humbur cdo lidhje me

  Politiken ne Shqiperi dhe mbasi ra ne gropen e mutit ,

  tashme kerkon te ngjyej sadopak Qeverrine ,Pushtetin

  duke pasur ktu edhe mbeshtetjen e papergjegjeshme ze
  kontenes se plehrave medie .

  Vleresimi me i mir qe i behet bandes se qenve te rruges eshte injorimi ,
  lenja ne lehjen e tyre , sa ti ngjiret zeri .

  Reply to this comment
 5. Niku Nishku March 15, 11:32

  Iku te fshihet si miu.Atje te gjeje ndanje banke kuti fuse parat e vedhura te tepsise e te kusise Legeni.

  Reply to this comment
 6. bart72 March 15, 12:23

  Ri ne tirane o trimi xha johos ho drogaxhi

  Reply to this comment
 7. Hazeri March 15, 13:41

  Pirdhni,pirdhni se cfryheni o kelyshet e kopilit te karaxhicit…
  Hani se u ben mire..

  Reply to this comment
 8. Insider March 15, 15:47

  Ai me kapuc ne foto, eshte Neti Vjosa.

  Reply to this comment
 9. Jimi March 15, 19:48

  Po shum mire ben! E perse duhet qendruar ne zyre ne nje situater te tille? Edhe nese do te ishte e nevojshme, edhe te duash te punosh, perballe lehjeve te horrave poshte dritares, eshte e pamundur te perqendrohesh.
  Per trimeri ? Per cfare trimerie behet fjale dhe kujt i sherben ajo? Apo mos duhet qe Rama te dali ne arene perballe turmes me breke e kanatjere dhe duke treguar muskujt ta sfidoje ate per te bere mundje? Per cfare duhet te qendrojhe ne zyre? Apo kur te vijne horrat e qoftlargut me deshiren e eger per ta lincua, sipas urdherit te tij, tu thote bujrum, ja ku me keni merreni koken time ne sini dhe cojani qoftlargut!?
  “Trim i till i cartur” ne Shqiperi eshte vetem nje, qoftlargu! I cili ne 21 janar edhe pse nuk kercenohej nga askush nga ata qe protestonin, per t’i futur ne ngasje filloje ti provokoje protestusit duke dale ne penxheri, si per te treguar “trimerine” e tije perballe turmes!? Natyrshem lind pyetja! Cfare ishte kjo “trimeri” dhe perse duhej treguar? Apo per t’u mbushur mendjen horrave qe rrethonin , shikoni se sa trim jam, aq sa une nuk pyes per kete “pis milet”!?
  Mire po c’ndodhi . Ky “trimi i madh”edhe pse askush nuk e kercenoi, ashtu sic ky sot kercenon me jete kundershtarin e vete, kur njerezit ishin duke u larguar, jep urdher dhe hap zjarr ndaj njerezve paqesore, duke lene te vrare ne shesh kater bije nenash te pafajshem!? Kesaj i thote trimeri ky “trimi”, qe kunder kundreshtareve te vete politike e te paarmatosur te ndersej ndaj tyre horrat me dhe pa uniforme dhe duke hapur zjarr me armet qe duhen perdorur per mbrojtjen e popullit, te bej kurban shum prej tyre?
  Keshtu duhet te veproj edhe Edi, nese do te rrinte ne zyre, ndaj atyre qe me urdherin e qoftlargut ka kohe qe e kercenojne me jete? Qoftlarg! E dime qe ke kohe qe e bluan nje skenar te till makaber, megjithese e dime qe nuk eshte i vetmi, Po ta dish qe nje kenaqesi te tille Rama nuk ka per ta dhene kurre!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim