Rama shpjegon “Presidentin e përbashkët”: U shkëput nga konteksti

February 20, 2018 15:51

Rama shpjegon “Presidentin e përbashkët”: U shkëput nga konteksti

 

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar deklaratën e bërë prej tij në ditën e Pavarësisë së Kosovës për një President të përbashkët mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Një deklaratë kjo që ka shkaktuar shumë debate, sidomos në Kosovë.

Rama thotë se fjala e tij u shkëput nga konteksti dhe kthye në një program politik.

Një fjali e lirë u shkëput nga konteksti dhe kthye në një program politik.

“Nuk bëra asnjë deklaratë. Një fjali e lirë u shkëput nga konteksti dhe kthye në një program politik.

Në fjalën e atij rasti, i lejova vetes që të vrapoj me imagjinatë, se si mund të jetë 20-vjetori i Pavarësisë së Kosovës. Është sport kombëtar, por edhe ndërkombëtar, që shkëputet një fjali nga konteksti dhe pastaj bëhet një histori. Por besoj se askush nuk më ndalon të imagjinoj.

Sa i përket pastaj artikulimit, se si kjo mund të ndodhë nga ana legjislative imagjinata ime nuk ka shkuar deri aty”, ka deklaruar kryeministri Rama për Top Channel.

a.s/dita

 

February 20, 2018 15:51
Komento

12 Komente

 1. Anne Frojd February 20, 16:20

  TE THIRRET URGJENCA E SHOQATES SE MJEKEVE PA KUFI TI BEJE TRAJTIM SANITAR TE DETYRUAR KETYRE PSIKOPATEVE QE DUHET TE ISHIN ME KOHE NE BURGUN E REÇIT….
  Ky idjot te nxjer mallin e pacient krriminelit Berisha qe perdhunon 28 vjet shqipetaret edhe kadavera …..Esi like floriri ‘kokepalaret’……

  Reply to this comment
 2. Po zhgjidh njiher Kontekstin e Marrezise Shqiperise z.Kryeminister pastaj perhapni flamurin e rrevolucionit edhe ne shpellen me te larget February 20, 16:21

  Sa kohe ka z:kryeminister ,
  te merret me idiotet e botes Shqiptare !
  Te pretendosh ,
  se do ndertosh komb, me sharlatanet e kosoves ne pushtet dhe
  te trajtosh si Opozite bandat kriminale ne Shqiperi
  eshte jo vetem nji guxim i madhe ,
  por edhe budallallek i pashoqe .

  Reply to this comment
 3. BARDHYL MYFTIU February 20, 16:46

  NUK TE NDALON ASKUSH PER IMAGJINATEN TENDE POR TI MOS HARRO AS NJE HERE QE IMAGJINATEN TENDE TA SHPALOSESH NE EVENIMENTE JUBILARE.DUHET TE JESHE SHUME I KUJDESESHEM SE JE KRYEMINISTER DHE JE NE SYTE E TE GJITHE POPULLIT,NUK TE LEJOHET TE PRALLISESH DOKRRA,NE TE KUNDERT DORZO DETYREN DHE FOL SI TE DUASH SE NUK DO CAJE KOKEN NJERI SE CDO THUASH DHE GAZEKARET TANE MEZI PRESIN QE TE MERREN ME DOKRRA SE TE ATIJ NIVELI JANE.

  Reply to this comment
 4. BARDHYL MYFTIU February 20, 16:49

  NUK TE NDALON ASKUSH PER emTENDE POR TI MOS HARRO AS NJE HERE QE IMAGJINATEN TENDEte mos ta TA SHPALOSESH NE EVENIMENTE JUBILARE apo fjaliDUHET TE JESHE SHUME I KUJDESESHEM SE JE KRYEMINISTER DHE JE NE SYTE E TE GJITHE POPULLIT,NUK TE LEJOHET TE PRALLISESH DOKRRA,NE TE KUNDERT DORZO DETYREN DHE FOL SI TE DUASH SE NUK DO CAJE KOKEN NJERI SE CDO THUASH DHE GAZEKARET TANE MEZI PRESIN QE TE MERREN ME DOKRRA SE TE ATIJ NIVELI JANE.

  Reply to this comment
 5. santiago February 20, 17:13

  per te kuptuar se cfar ka thene Edi Rama ..mund te lexoni Mero Bazen

  Reply to this comment
  • ja pra kto jan mendet e shqiptarit ! February 20, 17:23

   Haaaaaaaahahahahahahahaha
   prandaj ka o budalleps ai popull.
   moro bizga o bakterie kamufluar antishqiptare .
   o imami qy pllet maje mullarit te plehrave te medies shqiptare .
   atje shkojn e lexojne vetem besimtaret idiote
   muzllumat .

   Reply to this comment
 6. vasili February 20, 17:42

  Vrapo me imagjinaten tende brenda studios dhe shtepise tende si te duash,por qe nga pozicioni i kryeministrit shqiptar(eja ne vehte me ne fund dhe ndergjegjesohu,qe ne ate vend te kane ulur qytetaret shqiptare),te na cfaesh si nje palo sulltan tmerresisht keq i coroditur.
  Mbasi Amerika e beri te pavarur Kosoven,Kosova dhe mbas investimeve te shumellojeshme dhe te panumerta,qe ka bere Perendimi,ajo nuk po arrin,dhe per shume vite te dale nga vorbullat vetasgjesuese brenda saj.
  Ja ku del,me tej dhe ky torallak piktor aventurier,per te coroditur dhe shtuar pasigurine,ne territorin shqiptar dhe ne Ballkan.
  Kujtoj dikur kur Rugova,kish ardhur ne Shqiperi,u shpreh:
  Kurre ne histori,Shqiperia ka qene bashke me Kosoven.
  Mirpo ca ronxhobonxho te llojit ngjela te coroditur dhe fare pa vlere,marrin mbas tufen jo te vogel te sankyloteve injorante,qe nuk dine asgje dhe hiqen se i dine te tera,bejne berihajen,per te pushtuar vatanin e madh,qe nuk njohin dhe zoterojne as veten e tyre.
  Dhe merre permasat e nje aventure cmendurie historike,kur ne krye te tyre,vringellon shpaten e ndryshkur,sulltanuci Rame.
  Mbas gjithe ketyre cfaqieve te papergjegjeshme dhe te rrezikeshme,ka ardhur koha,qe duhet kontrolluar ekuilibri i tij psiqik,per hir te se ardhmes se sigurte te Atdheut..

  Reply to this comment
 7. Socialisti i Ndershem February 20, 17:42

  Ketij te “shkretit” ate qe thote j’a nxjerrin nga konteksti, drogen e mbjell dhe e shet Tahiri, lejet per kullat i jep Erin Veliaj, tenderat i firmos Ahmetaj dhe Gjiknuri, PPP i firmos zv/kryeministrja, Toke e Det i shet Bushati, per kater vjet e sabotoi LSI dhe Meta , per aderimin ne Europe e ka fajin BE qe nuk di te na kuptoje,etj.etj.
  Ky nuk gabon kurre.
  Edhe shoku Enver nuk gaboi asnjehere.
  Jemi me fat qe e kemi.
  Marrte nga ditet tona qe te mos vdese kurre

  Reply to this comment
 8. alphade February 21, 01:45

  Po ndjek TV. ” Ora News” ,ne panelin qe drejton Artur
  Zheu,nje zhele gazetaruci . Kishte mbledhur nje bande
  lukunie qe i kishin vene detyre vetes te vinin ne tryezen
  e ketij emisioni tere thashethemet qe atriboheshin Edi
  Rames. Nje derr i ndyre si Kastriot Myftari, i neveritshem
  tejskajmerisht. Ne fare Artur Cani, ne anal-ist. Nje kelysh
  i Salushit me xhakete te bardhe, nje njeri i vrerosur qe
  do te helmoi veten. Gazetari, turpi botes qe merret vetem
  me thashetheme,shpifje, ….te paguar nga Saliu dhe jo
  vetem kaq edhe te kercenuar . Gazetare qe iu ka shpetu-
  ar shurra dhe hiqen trima me Edin. Ne kete kuptim une
  bashkohem me nje shprehje labe qe thote: ” T’a kesh mik
  te prish pune,t’a keshe armik te ha mune” ! Keta gazetare
  e njohin edhe Saliun dhe Edin. Saliu te hedh ne kanal me bandat e tij sepse e ka ne gen ” gjakun” ,do gjak,
  eshte kriminel,edhte hajn,eshte mafioz. Ndersa Edi nuk
  eshte i tille, nuk eshte vrases ,prandaj flasin mbare e
  mbrapsht kunder Edi Rames. Kjo eshte gjuha e keti
  paneli,diarre e lume thashethemesh sepse ky sulm nuk
  tregon trimerine e tyre por frika qe i kane hyre ne palce.
  Fundi i ketyre bandave do te marre fund. Reforma ne
  Drejtesi do t’i qeroje hesapet me kete grupe kriminelesh
  qe si metastaze eshte perhapur ne te gjithe shoqerine
  shqiptare duke perfshire edhe keta gazetaruce qe shpirtin
  ia kane shitur djallit per nje ” grusht dollaresh me shume”!

  Reply to this comment
 9. anticensurë25642654 February 21, 08:55

  po moj bythë po!!
  sa herë i bën mutin,sa herë të vërsulet europa,ti del me kontekse të gabuara!!
  ti je një palaço një kalama i papjkur që e lëshon fjalën si lopa bajgën!!
  e keqja është se era e kësaj bajge ndihet shumë vonë!!në fillim njerzve ju duket parfum!!

  Reply to this comment
 10. K. N. Dezi February 21, 09:59

  Mbreteresha e Anglise eshte Mbretereshe e Australise, Kanadase, Zelandes se Re, etj. – “eshte” nuk thote se “dikush mund te behet ndonjedite”, dhe askush nuk thote se ajo enderron per Angline e Madhe!
  Prandaj mos hani marmalate kot!

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 February 21, 10:26

   o këndez
   këto shtete nuk kanë shqtete fqinjë që të ulërasin për anglinë e madhe,pra të jenë kundër!!
   dhe për më shumë të gjitha këto shtete i kanë bolet katrore or këndez!!
   ne jo vetëm që skemi bole,jo vetëm të kemi shtete shoviniste reth e qark,por dhe i nxjerrim bythës tym pa pikën e interesit!!
   pra flasim si ai ngordhësira që i hakrrohet të fortit se unë të çaj në dysh!vetëm shtriu dhe ti këtu se unë skam takat të ngrihem!!

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*