Rama “shton familjen”: Dy deputete të PDIU-së kalojnë tek PS

June 17, 2018 11:23

Rama “shton familjen”: Dy deputete të PDIU-së kalojnë tek PS

 

Dy deputete të Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet kanë kaluar zyrtarisht tek Partia Socialiste.

Reme Lala dhe Elena Xhina i janë bashkuar kryeministrit Edi Rama në Dibër, aty ku sot ishte njoftuar nisja e punimeve për Rrugën e Arbërit.

“Unë dua të bashkohem me më të mirët, me Olta Xhaçkën dhe Lindita Nikollën. Dua të bashkohem me PS, se nuk jemi më të mirët, por më të mirë nuk kemi parë”, tha Reme Lala.

Ajo nuk u ndal me kaq, por tha se në këtë ceremoni është e pranishme edhe Elena Xhina, deputetja çame e Elbasanit, e cila ka vendosur t’i bashkohet Partisë Socialiste.

Xhina zuri vendin e Bujar Muçës, pasi ky i fundit u detyrua të lërë mandatin.

Në këtë mënyrë, PS ka zyrtarisht 76 deputetë.

Reme Lala

Ndërkohë, gjatë fjalës së saj, deputetja Reme Lala e falënderoi Ramën premtim e mbajtur për Rrugën e Arbrit.

“Gjithmonë zemrën peshë ke për të na e mbajtur me këto surpriza zoti Kryeministër.

Kjo është rruga e ëndrrës së çdo dibrani. Gëzimi i madh sot edhe për Dibrën e Madhe, ne këtej dhe vëllezërit e motrat tona andej kufirit.

Në këtë shesh ku jemi sot, në çdo fushatë të çdo partie rruga e Arbrit ka qenë kryefjala e premtimeve dhe pas çdo zgjedhjeve kryefjala e zhgënjimeve. Faleminderit Edi Rama se ma shpëtove mandatin. Bravo të qoftë se përsa i përket Dibrës, i shpëtove nderin politikës, qeverisë dhe vetes”, tha Reme Lala.

a.s/dita

June 17, 2018 11:23
Komento

16 Komente

 1. Mbi Monumentet June 17, 11:43

  O e ka fajin Idrizi,
  o kthehet ne fuqi pandehma.

  Rama dezerton Camerine.

  Reply to this comment
 2. Fidel Kastro June 17, 11:49

  Deputetja Lala kaq e re dhe kaq servile nuk kam pare, me ngjan me ato antaret e partise punes qe partia i fuste ne gjirin e saj , i edukonte me frymen marksiste leniniste dhe dashurine per udheheqesin. Atehere dhe mund te pranohej nje gje e tille , po sot ne demokraci eshte sa e turpshme dhe e dhimbshme. Me kete deputete te re kaq servile dhe sahanlepirese Shqiperia eshte pa te ardhme.

  Reply to this comment
 3. Arben June 17, 11:58

  I ka kungua personalisation keto ky apo

  Muhabete kot.

  Reply to this comment
 4. Jimi June 17, 12:05

  Shqiperia te ardhme ka vetem me Fidel Kastron!

  Reply to this comment
 5. perkthyesi June 17, 12:22

  Jane levreke dhe pa bosht kurrizor! Rama do te bente gabim shume te madh ne se i pranonte ne PS!

  Reply to this comment
 6. info analitike June 17, 12:24

  Meqenese rilindja po ben kaq shume per ceshtjen came atehere dhe keto perfaqesueset e “cameve te Dibres” u bashkuan me me te miret, me mbesen e Servetit e ish-nusen e Shemsie Kadries. Perpara per fitorje te reja shoke se nuk keni pare gje akoma!

  Reply to this comment
 7. Abdi cami June 17, 13:05

  PDIU qe me para solli deputet Qife injorantin me precedent penal. Keta dy bibat Reme dhe Lene socialiste kane qene qe diten e pare qe kane vene bythen ne parlament. Nderkohe kryetar Timi me Mesilen pas kepuce i ka rene squpi ne mut. Si vete kesaj partise PDIU qe ne fakt ish Qife-parti.

  Reply to this comment
 8. Adih June 17, 13:09

  Nderimi i partise i ketyre kalamajve te pa pergjegjshem ,tregon fytyren e piset e nivelit te deputeteve te dhjere tone . Vetm interesa personale ,per te lepire qenin e ngordhur te ripjelljes .Por populli moj sorra deputete ju ka votuar ,per ceshtjen came ,dhe jo te tradhetise se cameve .Kjo nuk eshte llogjike ,por eshte tradheti ndaj votueseve .,dhe nga ana tjeter ,moj pata deputete ,shqiperia ka nevoje per opozite ne parlament ky eshte interesi i te gjithe shqiptareve sot ,apo do na coni ne diktature tek PPSH .Te bashkuar rreth partise .Mallkimi i votueseve ,ta keni te qarte ,do ju ndeshkoje .Votoini prap o del kokpalare keto ndyresira kalamaj ,pa karakter e pa ideale .

  Reply to this comment
  • xxx June 17, 17:36

   te keqen e mendjes sa bukur kuptoke nga parlamenti me pozite opoxite dhe diktature
   populli i zones ti bente mire llogarit kur votoi adoleshtente per deputete

   Reply to this comment
 9. Socialisti i Ndershem June 17, 13:55

  Nje deputet e merr mandatin nga vota e 20 mije votuesve.
  Neser do te degjojme qe 40 mije anetare te rinj do te anetaresohen ne PS, sepse delet do te ndjekin pas me te mirin qe zgjodhen.
  Bravo Shqiperia ime.

  Reply to this comment
 10. Ëfffff June 17, 15:48

  Me falni, nese zgjidhesh deputet i nje partie, psh i PDIU, pasi elektorati te ka zgjedhur pikerisht si pjestar i ksaj partie, pastaj ti, braktis kete parti. Ti AUTOMATIKISHT duhet te humbasesh te drejten per te qen deputet, pasi nuk esht me ne fuqi arsyea pse je zgjedhur deputet. Elektorati te zgjodhi pse je i nje partie te cakyuar, me nje program te caktuar. Si mumdedh te kalosh ne nje parti tjeter e te mbash akoma titullin deputet kur njerezit, nese fo ishe e PS ndoshta nuk do te votonin fare? Ahhh shqipri e mjera shqipri, ndor tkujt ke ran moj shqipni…ketu duhet nje shfarosje ne mase..qe ky milet te vij ne vete..

  Reply to this comment
 11. [email protected] June 17, 16:54

  kam mesue prej K. Islamit etj ,qi u arratisen per ne stallen e PD.

  Reply to this comment
 12. Dibrani June 17, 17:08

  Reme Lala e ka te atin kriminel

  Rilindja e Rames

  Reply to this comment
 13. Prroi i PAL poces June 17, 19:23

  Edhe keto dy nuse te reja dolen ne mal me ceten dhe u bone patizone.

  Reply to this comment
 14. damam Damashi June 17, 22:39

  tregti deputetesh. C’jane keta deputete qe marrin mandatin ne emer te nje partie dhe ulen pa teklif ne sofren e partise qe ka pushtetin.E c’kuptim kane keshtu zgjedhjet??? Duhet ndryshuar urgjentisht sistemi zgjehor ne mazhoritar.

  uar urgjentisht

  Reply to this comment
 15. Aliu nga Selenic June 18, 02:10

  Eshte mire qe edhe deputete e LSI-se te vershojne drejte origjines se tyre drejte PS-se.
  Eshte e kot LSI te qendroj si kufiri ne mes dy ndarjev, apo si Lavjece.!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*