FOTO: Rama shtrëngon duart me Selamin pas protestës së PD-së

December 8, 2015 20:23

FOTO: Rama shtrëngon duart me Selamin pas protestës së PD-së

Eduart Selami është shfaqur sot pas protestës së PD-së pranë ambasadorit amerikan në Tiranë Donald Lu, gjatë promovimit të librit të Fred Abrahams me titull “Shqipëria e Re”.

Në këtë promovim libri, Selami ka shtrënguar duart me Edi Ramën.

Disa ditë më parë Eduart Selami e kritikoi lidershipin e PD-së nga “Zëri i Amerikës”.

Ndërkaq, sot SHBA-të dhe BE-ja kanë qenë të prera: Protestat e dhunshme janë të papranueshme dhe nuk duhet të përsëriten më si dhe opozita duhet t’i dënojë.

Qëndrimi i tyre kundër krerëve të opozitës ka qenë i qartë./DITA

Kryeministri Edi Rama, guaja e tij Linda Basha, Ambasadori Amerikan ne Tirane, Donald Lu, deputeti i PD, Eduard Selami dhe gruaja e tij Ilva Tare, gjate ceremonise se promovimi te librit me titull “Shqiperia e Re”, e autorit Fred Abrahams, ne hotel Rogner./r/n/r/nPrime Minister Edi Rama, his wife Linda Basha, US Ambassador in Tirana, Donald Lu, lawmaker, Eduard Selami and his wife Ilva Tare, during the promotion ceremony of the book entitled "New Albania", of the author Fred Abrahams.

Kryeministri Edi Rama, guaja e tij Linda Basha, Ambasadori Amerikan ne Tirane, Donald Lu, deputeti i PD, Eduard Selami dhe gruaja e tij Ilva Tare, gjate ceremonise se promovimi te librit me titull “Shqiperia e Re”, e autorit Fred Abrahams, ne hotel Rogner.

Kryeministri Edi Rama, guaja e tij Linda Basha, Ambasadori Amerikan ne Tirane, Donald Lu, deputeti i PD, Eduard Selami dhe gruaja e tij Ilva Tare, gjate ceremonise se promovimi te librit me titull “Shqiperia e Re”, e autorit Fred Abrahams, ne hotel Rogner./r/n/r/nPrime Minister Edi Rama, his wife Linda Basha, US Ambassador in Tirana, Donald Lu, lawmaker, Eduard Selami and his wife Ilva Tare, during the promotion ceremony of the book entitled "New Albania", of the author Fred Abrahams.

Kryeministri Edi Rama, Ambasadori Amerikan ne Tirane, Donald Lu dhe deputeti i PD, Eduard Selami, gjate ceremonise se promovimi te librit me titull “Shqiperia e Re”, e autorit Fred Abrahams, ne hotel Rogner./r/n/r/nPrime Minister Edi Rama, US Ambassador in Tirana, Donald Lu, and lawmaker, Eduard Selami, during the promotion ceremony of the book entitled "New Albania", of the author Fred Abrahams.

Kryeministri Edi Rama, Ambasadori Amerikan ne Tirane, Donald Lu dhe deputeti i PD, Eduard Selami, gjate ceremonise se promovimi te librit me titull “Shqiperia e Re”, e autorit Fred Abrahams, ne hotel Rogner.

 

 

December 8, 2015 20:23
Komento

9 Komente

 1. Tani December 8, 20:34

  Ky Selamiu eshte per kryetar, e hedh tuc Ramen qe neser. I fut mik Ilven, ja merr kalane nga brenda.

  Reply to this comment
 2. Bukur December 8, 20:37

  Nuk eshte vetem Selami, ka ardhur edhe Mimoza Fero, zoti kryeminister….

  Reply to this comment
 3. Arkidi December 8, 20:46

  Per te arritur nje standart me permasa te nje opozite vertet demokratike duhen te pushkatohen Sali Berisha… Lul Bytha..Arben Ristani.. Jozefina Topalli..Mul (Patatja e kukesit) Ndoka…strazemir Zorra…etj jame per kryetar Pd te jete Selami njeri me integritet dhe fleksibel, mazhoranca duhet ta kthej voten ne pune mirqenje e besim per qytetaret qe e votuan.

  Reply to this comment
 4. fteri December 8, 21:03

  ***Dhashte zoti ARKIDI ! Fjala jote ne veshe te perendise u befte ralitet .~~~~~~~~~~#

  Reply to this comment
 5. Myzeqeja e vogel December 8, 22:48

  Sakte Arkidi! Dmth gje arqidhi ( topja) haha Gerqisht?

  Reply to this comment
 6. Socialisti bythpambuk December 9, 04:59

  Ky Kryeministri yne nuk le promovim libri pa vajtur . Me cfare kuptohet , nuk ka me se te meret .
  Turp i madh te kesh nje KM te tille .

  Reply to this comment
 7. Kariz Matik December 9, 10:15

  Do “ZOTI I MADH” dhe e katapulton ne maje te CETES amerikonin ISLAMI…

  Mos po i shtrengohet litari kokloqeve te 21 janarit ???

  Abwarten und Tee trinken !!!

  Sinjali i pare do te jete kur te mesojme se “hollandezi” ja mbathi ne drejtim te paditur…

  FORCA AMBASADOR !!!

  Reply to this comment
 8. T December 9, 17:06

  Stambolli digjet, kurvat krihen. Rama sebashku me teveqelen e tij Linda, qe dy fjale si lidh bashke me strukture, edhe me ate gjysme burrin Erion Brace. Je e kenaqur moj teveqelja Linda Basha, se po te kursej te te quaj KURVE, qe hape kembet qe studente, hengre sa deshe nen mengen e PD-se dhe Sali Berishes, dhe tani ju fute ne shtrat kryekurvarit “gigolo” Edi Rama, qe ska lene femer pa perdhunuar, 5 viktima te deklaruara, dhe ti e 6-ta e zyrtarizuar. Do te te degjojme nje dite, drejt divorcit, kur te te ngjeshe edhe ty Gigolo Rama, por ti blihesh me para dhe do na shpikesh ca historira “te bukura”. Je kaq e trashe, sic e ke surratin, lekuren lebroze, edhe trute. Kenaqesh qe yt shoq ju ka futur thiken ne palce shtreses me te varfer te vendit? Te ardhte fundi o femer e trashe, u pervelofsh e mos i gezofsh parate dhe te mirat qe ke mjelur gjithe keto vite. Ptuuuuuuuuu fare e keqe qe pjell ky vend.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*