Rama e Mustafa darkë për Kombëtaren

June 23, 2016 22:03

Rama e Mustafa darkë për Kombëtaren

Kreu i qeverisë Edi Rama ka shtruar mbrëmjen e së enjtes një darkë për Kombëtaren e Futbollit, ku morën pjesë politikanë të Shqipërisë dhe Kosovës.

Përkrah kapitenit të kombëtares, Lorik Cana vihet re prezenca e kryeministrit kosovar, Isa Mustafa.

Ai përshëndeti të gjithë lojtarët e Kombëtares, duke shprehur respektin e popullit dhe të institucioneve të Kosovës për atë që demonstruan në Francë

“Me dinjitetin e dëshmuar bënë krenar të gjithë shqiptarët” – tha Mustafa, raporton Agjensia Telegrafike Shqiptare.

 

1 2 3

June 23, 2016 22:03
Komento

5 Komente

 1. Taqi June 23, 23:30

  Sebep keta… Po se mos kane pune tjeter vec te vjedhin, hane e pine keta derrat qe kemi ne krye.

  Reply to this comment
 2. lili June 24, 06:55

  sieur federata te kishte bere nje darle me footbalistete e vegjel te klubeve sportiste shqiptaredo t’ishte edhe ma lire edhe ma mire e bile nje investie tek e arhdmja edhe nje kujtim per femijet qe do t’i motivoje gjithe jeten

  Reply to this comment
 3. lili June 24, 06:57

  nje torture e vertes per footbalistet,vetem qe politikanet te duken ne foto!

  Boys ,go and meet your true supporters and kids who love football!

  Reply to this comment
 4. eri..VLORA NE PRITJE TE LUNGOLLUMIT June 24, 08:50

  Na lodhen koken …edhe darken na nxjerrin…deri ne detaj…derrrrraaaat bejn tallava….keq per keto jemi tani….Ai LORIKU me duket sikur eshte ne siklet

  Reply to this comment
 5. I.Troplini June 24, 10:05

  Na ishin njèherè,

  23 futbollistè shqiptarè dhe shtabi drejtues i skuadrès. Ata luajtèn nè Kampionatin Europian dhe ngritèn peshè zemrat e shqipes.
  Ajo qè ndodhi pas kthimit tè tyre nè atdhe,,,,,,,,,, po e lèmè pa e pèrmendur sepse nuk ia vlen ta kujtosh.
  Gojèt e liga thanè se politikanèt u sulèn si mizat nè fekale, pèr tu bèrè “pjesè e suksesit” por kjo nuk èshtè shumè me rèndèsi.
  Nga Kosova, nuk erdhi Isa Boletini. Ishte vetèm ai i Mustafève,,,,,,, ai spiuni i Serbisè. Edhe ai, u bè pjesè e tufès fluturuese. Pèr njè moment tè vetèm,,, iu duk vetja edhe atij si shqiptar. Por vetèm pèr njè moment ama.
  Jepini mizave atè qè meritojnè,,,,,,,,,,,, FEKALET.
  Skuadrès shqiptare, djemve tanè qè na kthyen dinjitetin e humbur nga politikanèt miza,,,,,,,,,,, atyre u jemi mirènjohès,,,,,, deri nè fund.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim