Shumë shpejt fluturime nga Kukësi me çmime të lira

March 31, 2018 15:10

Shumë shpejt fluturime nga Kukësi me çmime të lira

Ndërkohë që në Kukës po përgatitej fillimi i protestës për taksën në Rrugën e Kombit, kryeministri Edi Rama, nga Vlora njoftoi se tashmë kuksianët do të kenë mundësi të fluturojnë lirë.

Kryeministri tha se qeveria po punon për të hapur aeroportin e Kukësit, të cilit do t’i garantohet një fluks i lartë, për shkak të tarifave të ulëta të fluturimit.

Qeveria po vijon negociatat për vënien në punë sa më shpejt të aeroportit të Kukësit. Ky aeroport do t’i shërbejë një hapësire shumë të rëndësishme shqiptare dhe është një aeroport që do të jetë i garantuar me një fluks të lartë, pasi do të mbulojë të gjitha fluturimet me Anglinë, Gjermaninë, Zvicrën dhe zonat ku ka shumë shqiptarë. Pa llogaritur pastaj edhe shqiptarët e Kosovës, që do ta kenë shumë më të lehtë të përdorin aeroportin e Kukësit, si rezultat i çmimeve te ulëta”, deklaroi Rama.

o.j/dita

March 31, 2018 15:10
Komento

9 Komente

 1. Lili March 31, 15:23

  Njerezit nuk kane pare per 5 eurove te rruges e lere me per bilet t’avionit,
  Kryeminister hava,e jo me kemb ne toke!per cilet njereze qeverise ky vetem millioneret e tij?

  Reply to this comment
  • mirel March 31, 16:31

   hahaha, ja paradoksi i Ramutit.
   I ka hyre me top dhe koncesionit te Aeroportit dhe i genjen shqiptaret si me lodra me aeroplane.
   Kur te falimentoje dhe aeroporti si HECi i Vlores do dali nevoja per taksa te reja.
   Shkurt protestuesit duhet te ngrihen dhe kunder aeroporteve.
   Thelbi i koncesioneve qe ato nuk e thone, kur deshtojne dhe nuk japin fitimet, koncesionari paguhet nga taksat e shtetit.
   A thua ka patur ndonje studim te paraqitur dhe te miratuar qe garanton fitimet nga aeroporti i Kukesit dhe Vlores?
   Asnje gje, vec o burra te vjedhim me koncesion. Pretendim absurd per te justifikuar investime te paligjshme.
   Qe ketu Ramuti duhet te hetohet per korrupsion

   Reply to this comment
  • Turi March 31, 22:30

   Ore idioter qe komentonin negativishtv lajmet e mira! Ore Kukesi eshte nje humbetire dhe aty do te kete nje aeroport me cmime te ulta. Po cfare prisni ore komentatore idiote qe tja u paguaj biletat qeveria dhe taksapaguesit? Ore njerez barbare nese ka varferi punoni per tu bere te pasur. Shembullin ja u dha nje nga vajzat tuaja qe ngriti nje tufe me dhi dhe me bujqesi dhe po ben biznes ne fushen e produkteve bio. Produktet e dhive jane shume te pelqyera ne Europe e Amerike. Punoni ore njerez dembela. Jeni mesuar te rrini dhe tja u fusin ne goje. More maskarenj qe morret gjithe Bathoren dhe Kamzen falas akoma doni ti vidhni ketij kombi. Z. Rama q.u nenat sepse jane kriminele. Kane mbushur Europen me trafikante drogash dhe femrash. Ne burg ndyresirat. Beju nenat sepse keta nuk kuptojne gjuhe tjeter. Sigurishtv krimineleve dhe jo atyre qe sillen ne menyre te civilizuar. Ptuuu mbeturina reaksionare. Ja u beri mire Enveri qe ju fuste tritolin ne bythe dhe ju hidhte ne ere!

   Reply to this comment
 2. Milan March 31, 16:53

  Shkoni e gjeni Pune vete o idjoter o druvar o shpellar

  Reply to this comment
  • mirel March 31, 17:40

   jo mor, se po na gjen Ramuti si pastrues.
   Edhe hajdute, edhe moraliste.
   Ik mor plere se nuk pret njeri nga ju kerma koncesioesh,
   I kemi pare si i paguani naftetaret, pa buke jane
   I kemi pare sa i paguajne taxat koncesionet ndaj shtetit. Vjedhin fitimet dhe zhduken.
   Kerma, e shqyet kete vend, dhe kini surrat e premtoni pune kur po ja grabisni gjithe pasurine ne mes te dites me diell.

   Reply to this comment
   • s'kam ç'bej March 31, 19:54

    muti , mirel, te ngelte ne turi ashtu si te ka ngelur se ta kam lexuar me qindra here kete “ndajshtim caktues” te perdorur nga ana jote. Ju kur jeni vete fekale, s’ka se si te bini ere trendafili, vetem ere krimi te sali qenit.

    Reply to this comment
    • mirel April 2, 05:29

     A cfare kafshe. Me eshte qepur si muti pas kepuce.
     Sa me shume me urreni, aq me e hidhur eshte e verteta juaj e plerave te Ramutit.
     Ju ka dale boja o k.va sociapiste.
     Dale, se skeni pare gje akoma

     Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*