Rama: Si do ndihesha nëse do më thoshte shkolla t’i heqim celularin Zahos

September 4, 2018 14:22

Rama: Si do ndihesha nëse do më thoshte shkolla t’i heqim celularin Zahos

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në familjen Karaj për t’i dhuruar librat dy fëmijëve të tyre, Greisit dhe Reit, me rastin e nisjes së vitit të ri shkollor.

I shoqëruar nga ministrja e Arsimit Lindita Nikolla dhe drejtoresha e shkollës “Ali Demi”, Rama ka ndarë disa shqetësime me prindërit e nuk ka munguar dhe një bashkëbisedim me fëmijët.

Një ndër temat e prekura ishte edhe ndalimi i celularëve në shkolla.

“Prindërit kanë hallin kryesor në këtë pikë. Në qoftë se mua shkolla do të më thoshte do ia heqim celularin Zahos, unë do isha njeri më i kënaqur. Sepse është komplet jashtë kontrollit të vetes, jo më të mësuesit dhe tëndit kur është në shkollë. Vetëm keq ka ajo punë, s’ka asnjë të mirë, s’ka asgjë pozitive”, u shpreh Rama.

s.a/dita

September 4, 2018 14:22
Komento

6 Komente

 1. Mesueses qe i doli shpirti duke paketuar librst per shou September 4, 14:56

  Kryeministri e ka mire per kete gje po per veten e tij se ja ruajne çunin para mbrapa po per prinderit qe jane ne pune e femija ju shkon e vjen vete nga shkolla si i behet kane nr fiksi ne shkolle? Kryeministri pastaj mos te bej shou me ndarjen e librave qe i quan falas po qe do ti dorzojne ne fund te pa zhgarravitura te fshira nga lapsi etj etj se i ka futur ne stres e ankth prinder e nxenes po aq me teper mesuesit qe do zhvillojne mesim apo do ruajne librat se mos zhgarraviten.
  Mjaft me metodat komunisto-socialiste nqs ka mundesi shteti ne pagen e çdo prindi le te shtoje nje shume parash sipas nivelit ekonomik te çdo familje dhe rezultatit te çdo nx dhe te shikonim a s do te ishin me te kenaqur?

  Reply to this comment
 2. Futja kot September 4, 15:04

  Po per kumarin, c’mendon politika “shqiptare”?

  Reply to this comment
 3. Mesueses qe i doli shpirti duke paketuar librat per shou September 4, 15:19

  Patjeter do ndihej mire se ka kush ja kontrollon birbon po ata femije qe shkojne e vijne vetem nga shkolla ne rruget pa trotuar? Po ç ëshë ky shou me librat qe ne vend ti kenaqin po i futin ne ankth e stres trinomin mesues prinder e nxënës qe i pari duhet te beje mësim apo të ruaj nxënësin mos i zhgarravisi i dyti në ankthin mos i kërkojnë dyfishin në fund për çka bërë fëmija dhe i treti që nuk di të punojë me lapsin magjik të kryeministrit se ka lindur në kapitalizëm dhe jo në kohen e kooperativës kur tokën dhe ta nepte dhe ta merrte shteti. Mjaft nqs doni te ndiqni politika sociale të vërteta shtoni një shumë në rrogën e prindit për ç do fillim viti shkollor sipas numrit të fëmijëve që ka në shkollë dhe rezultatit te tyre.

  Reply to this comment
 4. Plaku Xhuxhumaku September 4, 15:31

  Qi t’emen ku na u ngjall Enveri, tmam si ne vaktit. Kujt i duhen keto shfaqje koti? Poshte edhe Saliu, se mos ngaterrohet ndonje socialist i ndershem e fillon e shan Saliun kot.

  Reply to this comment
 5. ik p..irdhu . September 4, 18:07

  po kujt i hyne ne pune, se si j’u quhen pjellat juve, mor’ ruspinj . jeni bere neveria e botes, duke na prezantuar jetet tuaja te mbeshtetura ne shfrytezimin e popullit tuaj, te thjeshte . s’ me interesojne emrat e familjareve tuaj, e jo me …tangerlliqet e tyre .

  Reply to this comment
 6. Futja kot September 4, 22:13

  Po tanga te vishen ne gjimnaz???

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim