Rama: S’ka zgjedhje, por referendum

March 19, 2016 20:13

Rama: S’ka zgjedhje, por referendum

Kreu i PS­-së, Edi Rama foli pas miratimit statutit të ri të PS­së. Ai tha se statuti i PS-­së duhej ndryshuar tashmë që PS është në qeveri.

Rama tha se nuk është e nevojshme të shkohet në zgjedhje, duke shuar kështu shpresat e Blushit për një garë brenda PS­së për kryetarin. Ai tha se mund ta vendos referendumi dhe vota e anëtarësisë nëse ka zgjedhje apo jo për kreun e PS-­së.

Bindja ime është që shumica dërrmuese e këtij kongresi nuk duhet të marrë fuqinë e atyre që e bëjnë zgjedhjen e kryetarit, pra anëtarëve të PS. Janë ata që duhet ta ndajnë këtë muhabet të stitsur, s’ka rëndësi. Janë ata që duhet të thonë me votën e tyre, nëse duhet të vazhdojmë duke konfirmuar mandatin mbi bazën e statutit të ri. Nëse ata nuk do ta rikonfirmojnë mandatin mbi statutin e ri, sigurisht hajde të bëjmë zgjedhje në Parti dhe të bëjmë një gjë që nuk është puna jonë. Puna jonë është që të qeverisim. Unë kërkoj që Kongresi të japë miratimin që kjo çështje të mos jetë çështje debati me sebepe që bëjnë mu, por të jetë një çështje që e zgjidhim me votim të gjithë socialistët në të gjithë Shqipërinë”, tha Rama.

March 19, 2016 20:13
Komento

6 Komente

 1. Jaho Lunxheria March 19, 20:25

  Je turpi dhe faqja e zeze e Partise Socialiste o gjatoshi i Rilindur. Excentric dhe delirant, makiavellik dhe i paburre. PS po kalon ditet e saj me te veshtira nen sundimin e ketij tirani, mbytesi te fjales se lire. Mbaje PS me Fugen, Ballen, Erionkat dhe gjithe bythelepiresit e tjere profesioniste. Do te vije shume shpejt ora e shpagimit per ty more sharlatan. Jazek Gramoz Rucit qe duke shitur shpirtin te Ridhjerrja e shnderruan PS ne nje garnizon te LGBT qe i ben fresk Rames nga mengjezi ne darke. Tani PD dhe PS dy bunkere siameze ku sundon intriga, servilizmi, frika dhe bythelepirja.

  Reply to this comment
 2. N. V. March 19, 21:22

  Kot ngaterrohen me eksperienca te te tjereve!
  Shumica e Partive zgjedhin Asamblene ose nje forum te njejte me te…dhe Asambleja zgjedh Kryetarin…!
  Po keto pune i ngaterrojne Nanot, Kicot dhe Salinjt…
  ESHTE NJE LUFTE E EGER PER PUSHTET…!

  Reply to this comment
 3. A.K. March 19, 22:14

  Te shohim se deri ne cfare mase eshte servilizmi,pasi kongresi e menderosi.dhe kjo pritej.Apo dhe referendumi do kontrollohet nga keta “TRIMAT” qe pame sot.Parimet qe shtron Blushi do ishin nje hap i rendesishem drejt cmontimit te servilizmit,i cili eshte semundja me e keqe qe kemi.

  Reply to this comment
 4. demo March 19, 23:27

  Leri Rama palacalluqet me referendum,por nenshtroju zgjedhjeve si gjithe te tjeret.Demokracia eshte zgjedhje me vote te lire,qe nga lashtesia.Shurra na shpetoi nga mallengjimi,kur pikturove 12 portretet e patriarkeve socialiste,sidomos apostull Gramoz Ruci nuk i linte gje Moisiut ne token e premtuar.

  Reply to this comment
 5. ble-ta March 20, 13:08

  Njeriu shihet dhe duket ashtu si vepron Nuk i ka lene gje Duçes, fashist rilindosh.
  Turpi nuk eshte per kete, mbasi dihet mire se cfare perfaqeson po per turmen ne stalle qe nuk ka si te kene respekt per te tjere kur nuk kane per vete

  NV mjeran mos u perpiq ti futesh te gjithe ne nje sahan, lufte per pushte dhe per kariere bejne te gjithe por brenda rregullave te vendosura.Te thyesh rregullat ne mes te lojes eshte imoralitet dhe perversitet politik dhe njerezor.

  Reply to this comment
 6. anticensurë 25642654 March 21, 09:12

  “Bindja ime është që shumica dërrmuese e këtij kongresi nuk duhet të marrë fuqinë e atyre që e bëjnë zgjedhjen e kryetarit, pra anëtarëve të PS. Janë ata që duhet ta ndajnë këtë muhabet të stitsur, s’ka rëndësi.”
  a nuk ju duket në “deja vu”e gati pes viteve më parë??
  anuk ju ngjan me propozimin dhe veprimin e sali berishës për zgjedhjet administrative në maj ’11??
  duhet numëruan çdo votë e popullit!!dhe ato me të cilat ka fshirë bythën!!kështu tha saliu në atë kohë dhe palloshi i tironës shkoi me bisht në shalë në të sëmës!!bile dhe ankesën e bëri një ditë me vonesë!
  sot po shohim se ai ka mësuar nga paraardhësi i tij!!
  bravo pallosh i tironës,përveç një përqindje të superjashtëzakonshme,1497 me tre ti po përdor metodat e saliut në partinë tënde private!!
  ndyrësi shqiptare,hipokrizi shqiptare!!
  DERI KUR KËSHTU!!
  DERI KUR DO TË PRANOJMË TË GJITHË TË VJELLAT E DIKTATORËVE?
  DERI KUR DO TË LËPIJMË BYTHËT E DIKTATORËVE?
  DERI KUR DO TË PRODHOJMË DIKTATORË??

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*