Rama sot në Preshevë, policia serbe ndalon për 40 minuta gazetarët shqiptarë që e shoqëronin

November 11, 2014 09:28

Rama sot në Preshevë, policia serbe ndalon për 40 minuta gazetarët shqiptarë që e shoqëronin

Kryeministri Edi Rama do të jetë sot në Preshevë.

Por, pregatitjet për vizitën e tij janë shoqëruar me disa incidente.

Fillimisht janë arrestuar disa persona që vinin flamuj shqiptarë.

Më pas janë hequr shumë flamuj të vendosur për nder të vizitës së Ramës.

Ndërkohë, grupi i gazetarëve shqiptarë që shoqërojnë Ramën, është bllokuar nga policia.

Ata janë bllokuar në Vranje, rreth 40 minuta larg Preshevës.

Policia nuk u ka dhënë shumë shpjegime gazetarëve dhe i ka lënë të kalojnë vetëm pas 40 minutash ata.

November 11, 2014 09:28
Komento

2 Komente

 1. "Horri i Bulevardit" November 11, 09:50

  Serbet jane terbuar dhe terbimi i tyre, i ka nxjerre jashte cdo realiteti njerezor.
  Bota e sheh, kush jane serbet.
  Eshte nje gabim trashanik i serbeve, qe po harrojne se jane ne syte e te gjithe botes demokratike dhe nuk te lejon asnje vend demokratik, te mos lejosh median, te jete e pranishme.

  Reply to this comment
 2. Orienti November 11, 09:56

  Ky Eshte primitivitet…serbia akoma nuk kupton,qe keto nuk jane hapat e ritmikes..drejt se ardhmes.KEto Jane absurditête te vendosura nga ish sistemi,…qe komandon akoma.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*