Rama sqaron qytetarin pasi i kujtoi “burgun për Metën” : Është po aq e thjeshtë sa…

September 7, 2017 17:20

Rama sqaron qytetarin pasi i kujtoi “burgun për Metën” : Është po aq e thjeshtë sa…

Ndonëse për një periudhë kohe të shkurtër ai u shkëput nga praktika e tij për t’u kthyer përgjigje komentuesve në faqen e ‘Facebook’-ut, kryeministri Edi Rama është treguar aktiv sot.

Në statusin e tij ku paralajmëronte lehtësim shërbimesh për qytetarët, lumë komentesh vërshuan në profilin e tij. Mes tyre spikat ai i një qytetari, i cili me ironi pyeti Ramën se me kë do e niste këtë rrugë të re qeverisëse, ndërsa i kujtoi aleancën e prishur me Ilir Metën, sot president i vendit.

KOMENTUESI: Me ke do e nisesh rrugën e re mor burrë, me Meten President apo me Parlamentin Adoleshent, para zgjedhjeve kishe parrullen,

‘Burg per Ilir Meten’, Reformen qe te bejme Shtet, dua timonin ?!, po tani ??

Mblidhe mendjen o Ed.Rama, nqs nuk ka ndeshkim te krimit e korrupsionit politik ne instancat me te larta nuk behet ky vend, Meta vertet ne burg me Desdemonen dhe konfiskim pasurie, Saliun dhe familjen para drejtesise, ore duhet bere shembull ne kete vend, ketu po lindin ç’do dite tradhetare. Burg per ç’do Min.

Finacash, ish dhe aktual,po si bere keto elementaret nuk ke bere asgje ,do jesh thjesht nje kalimtar qe u perpoq por nuk ja doli, keshtu do shkruhet. Deshira eshte e madhe, dhe une kete dua ashtu si gjithe Shqiptaret, por, vullneti, aftesia, profesionalizmi, atdhedashuria, mos ndikimi i faktorit te jashtem,shtepine time do e komandoj si dua une ”

Eshte shume e thjesht Edi,
o e ben ose s’do ta besh.

RAMA: Enkel, ku e ke degjuar ti kete burgun ne fjale se nga une jo njehere! S’jam as prokuror as gjykates dhe nuk e kam as me ligj e as me zakon demokratik, detyren e burgosjes se dikujt.

Sa per sa e thjeshte eshte Keli ke te drejte, eshte po aq e thjeshte sa te besh trainerin e kombetares nga shkallet e stadiumit😀

September 7, 2017 17:20
Komento

8 Komente

 1. Arben September 7, 18:07

  PO CA BURGU ME.

  KA 500 MILION DOLLAR NE ISHUJT KAJMAN

  OLSI RAMA.

  KETO JANE TALLASH PER POPULLIN.

  KESHTU E DO POPULLI

  FJALEN E MIRE DHE GJISHTIN ATJE POSHTE.

  Reply to this comment
 2. Lisi September 7, 18:19

  Rama sofisti !
  Shumë shpejt po të del boja . Jam pishman që të votova .
  Je një demagog klasik , mashtrues !

  Reply to this comment
 3. Gringo September 7, 18:35

  @Arben,
  Ti Arben me duket gishtin e do mbrapa atij mut objektit qe ke brenda kafkes nese per miresjellje do ta quanim tru.

  Reply to this comment
 4. L.H September 7, 19:21

  PYETJE E PERGJIGJE IDJOTESH……
  Edvini qe qeverrisjen e di loje nuse dajash vertety nuk perfaeson pushtetin gjyqesor e nuk eshte prokuror qe te fusi ne burg daj Meten simbol i korrupsionit e ndjekur penalisht per kofrriupsion me ze e figure POR–Ndersa Sali serbi e shpetoi nga burgu si ish kryeminister(!?)Edvini e emeroi kryeKAR shteti e vetem per kete duhet ti kerkohet doreheqje e menjehereshme sasjhtu si per tere ‘deputetet’ e emeruar e te inkriminuar 99 perqind!?

  Reply to this comment
 5. Adih September 7, 20:12

  Aq shpejt Harrove , O Rame ,kur i premtove ,familjareve te te pushkatuarve te 21 janarit ,perballe zyres tende ,ku me gjakun e ketyre 4 viktimave , fukarenj dhe te ndershem, vure bythet ne karrigen e kryeministrit ,prandaj
  KUR TE BESOJME ;HATEHERE ;APO SOT.
  JE KONDRABEDAL!!!
  Apo theniet e premtimet , nga goja e jote ,per te vene ,e ngrohur bythet ne karrigen e kryem ,aq shpejt i harron ,Mesoje o piktor i deshtuar ..
  Drejtesia eshte e pamvarur nga Politika , , por DREJTESIA ESHTE E VARUR KOKE E KEMBE NGA LIGJI: Bastart ordiner.Te pakten mos genjeh e mos u tall me viktimat,, Prandaj ,eshte me mire te heshtesh se le nam!!!!!!!

  Reply to this comment
 6. N.VJOSA September 7, 22:41

  1000 eshte thene, por ka disa kokederra qe ose nuk e kuptojne ose nuk duane ta kuptojne!
  Ne nje shtet demokratik pushteti gjyqesor eshte tjeter pushtet!…
  Po ti lije politikanet te denonin ,,., rrezik se ata do ta hanin njeritjetrin si K a n i b a l e t !…
  Une e kam degjuar Ramen ne Viene, pra se te vite ne pushtet, po e degjoj edhe sot qe eshte Kryeminister!
  Te njejten gje tha atehere, te njejten gje thote edhe sot!
  Por te jemi korrekt me te Verteten.Rama ka ne dore qe me Ministrine e Financave ti kaloje ne site politikanet, nga i kane dhe si i kane bere pasurite!!!!!!!……
  Denimi i Korrupsionit eshte tjeter gje dhe kete e ben Prokuroria dhe Gjykata, ndersa verifikimin e Pasurive, taksat, fitimet, e ka ne dore Qeveria me sistemin e Kontrollit financiar!…

  Reply to this comment
 7. Crusader September 7, 23:12

  Nuk eshte prokuror e as gjykates i gjati i Surrelit, po vete sa e beri njecik president me votat e tij.

  Reply to this comment
 8. Adih September 8, 00:51

  N.Vjosa . Pse genjen . E para shkruhet Wien , e dyta ,aty kane qene mbi dyqind persona ,private dhe eurodeputete ,. Keto qe shkruan ketu jane genjeshtra me bisht dhe nuk eshte biseduar absolutisht fare ,per kete teme ..Jane ngritur keto tema ,po ti rikujtoj ,Po hipesh ne pushtet z Rama ,duhet patjeter te shkoje prona tek i zoti ,sjell si pasoje vrasjen ,vjedhjen dhe mos investimet nga firmat serjoze, ku deri ne ate kohe e deri me sot , ska investime fare ,pa te permendur ,shkeljet e te drejtave te njeriut dhe shkeljen brutale te KUSHTETUTES e te gjithe kryeministrave deri ne ate kohe.,mos harroj te kujtoj , qe u permend per kete teme te pronave , cfare taksirati kemi ne shqiptaret , qe te pagojme me taksat tona ,shumat katastrofale ne mil EURO nga vendimet e gjyk se STRASBOURGUT kunder shtetit Shqiptar . ka hardhur koha qe burrat e shtetit shqiptar te jene te pergjegjshem ,dhe hapi dosjet e sigurimit te shtetit sidomos politikaneve ,se na mbyten keto vite ish sigurimsat ,ne vende kyce ne politike ,pa harruar ish komunistet ,ku Rama i jot qe i servilosesh sot ,nuk i priti mire dhe u nxi i teri ne surrat ,pa te permendur ,mendjemadhesine e ironine diletante, qe e karakterizon.Ju mund te permendni dhe kapjen e veshit cunit te N CEKES , por ajo histori nuk ka ndodhur ,dhe ishte tjeter person ne fushe te burrave qe u kacafyt me Ramen ,ne ate debat,tamam si nje Patriot ,i denje i nje populli te varfer , trim dhe i ndershem dhe mbi te gjitha jo interesaxhi. .Pa te permendur qe Rama jot la nam ,ku para dhjetrave deputeteve ,i thonte atij burri te ndershem me gjithe se me i moshuar ne moshe se Rama ,ty nuk te jap leje ,dhe mos ti them edhe te tjerat debate se nuk eshte mire ,e kemi kryeminister .Nuk me beri pershtypje ,habia e eurodeputeteve ,por sinqerisht ,ndoshta i pa ftuar ishte dhe amb SERB ne WIENE ,ku me ngerdheshjen e tij, nga sjellja e idhullit temd , nuk me erdhi fare mire . Nejse … .Interesant ,nuk eshte mire ti lepiesh as kerkujt .Me nderime N. VJOSA .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim