Rama: Strategjia e tmerrit nuk e gjunjëzon dot botën

July 15, 2016 10:20

Rama: Strategjia e tmerrit nuk e gjunjëzon dot botën

Kryeministri Edi Rama thotë se “Strategjia e tmerrit nuk do ta gjunjezoje kurre boten e lire! Nazizmi i ri do te mundet njesoj si i vjetri! Franca dhe liria do triumfojne”.

Ai këtë e shkruan në FB dhe i referohet ngjarjes së ndodhur një ditë më parë në Nisë të Francës, ku një maune u fut mes turmës, duke vrarë 80 persona e duke shkaktuar shumë të plagosur.

Ngjarja dyshohet si një atentat terrorist.

July 15, 2016 10:20
Komento

4 Komente

 1. alphade July 15, 11:21

  O zoti Rama , i “rregullove punet tuaja brenda”, tash he
  burre rregullo edhe boten me ato “strategjite tuaja te
  tmerrit” ?! Pika qe s’ju bie legena pushtetaresh, hajna
  mafioze, batakcinj politikane qe ripni popullin fakir !

  Reply to this comment
 2. alphade July 15, 12:41

  I rregulloi detyrst e ”shtepise”, tash le te merret me pro-
  blemet e botes ! Bota eshte aq e afte per te zgjidhur
  problemet e veta dhe as Trampi, as Hollandi nuk kane
  nEvoje per mendjen e K/ministrit te nje vendi rrumpalle
  ku cdo e bejne lesh arapi …!!!

  Reply to this comment
 3. kris 1 July 15, 13:46

  Per sa kohe bota te drejtohet nga lider tringjyresh si Edvini nuk ka strategji qe e mposht.Vetem me konsensus sigurohet jeta,konsensus dhe ngjala kerkon Ilir Meta

  Reply to this comment
 4. tru bolja July 15, 16:28

  jalla re edi,imagjino cdo bente bota po te mos kishte nje mendjendritur,me fal,nje rrote kari si puna jote.po rri or bole,do merresh dhe me boten ti.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*