Rama sulmon drejtorët e LSI-së: Shushunja, njëri më çonte SMS

July 13, 2017 18:38

Rama sulmon drejtorët e LSI-së: Shushunja, njëri më çonte SMS

Kryeministri Rama ka hedhur sulme të forta ditën e sotme ndaj drejtorëve të LSI-së dhe punonjësve që simpatizojnë atë në administratë.

Sipas Ramës, ata hyjnë te ai grupim që ai e ka cilësuar si “policia gri”, që vënë gjoba në çdo institucion apo inspektorat që drejtonin.

“Ishte njëri madje, që më çoi edhe mua SMS. “Voto 1-shin që të jesh i lumtur”.

Këta shushunja do të largohen”, tha Rama.

July 13, 2017 18:38
Komento

15 Komente

 1. As July 13, 19:24

  E drejte

  Reply to this comment
 2. Te ka Lala xhan te do Lala fort July 13, 19:46

  …. dhe je shume i vonuar z. Edi Rama, degjeneroji grabitqaret e partise LSI qe licenson vetem hajdute, nga cifti “Presidencial” Kokemedhenjte lesbikja Mona e Like Floriri vazhdo me qerosin e pangopur Panarit Hajdutin e me rradhe……

  Reply to this comment
 3. specialisti July 13, 20:11

  Po si do ti largosh se ?
  Nje pjese e mire e tyre jane nepunes civil dhe mbrohen me ligj.
  Po u hoqen ne kundershtim me ligjin, atehere buxheti i shtetit, mbi bazen e vendimeve te gjykatave ne favor te nepuneseve civil, do detyrohet te paguaje miliona euro. Do jete dem i madh qe populli do e pagauaje nepermjet taksave. Kujdes .

  Reply to this comment
  • Rajmondi July 14, 10:37

   Nuk eshte veshtire per ti larguar nga puna,pasi ata jane te pa afte dhe neglizhente ne zbatimin e detyrave.Per cdo rast te thyerjes se disiplines ne pune,eprori duhet te mbaje evidentime,te konsumoje te gjitha kopetencat per qortim,verejtje, paralajmerim dhe kur te meret vendimi per shkarkim te mos kete asnje gjykate qe te hedhe poshte vendimin e eprorit.Nga LSI.PD ose parti te tjera ka dhe specialiste e punonjes te thjeshte te afte e te perkushtuar,qe jo vetem nuk duhen larguar,por duhen inkurajuar ne pune se vendi ka nevoje per njerez te afte dhe jo mbeshtetes te partive.Zoti Rama, nuk duhet te shpreheni per fshese te rende,por hapat duhen te hidhen me kujdes,duke zbatuar meritokracine.

   Reply to this comment
 4. alphade July 13, 21:15

  O Manjani ! Ke vjedhur apo jo ,do te shkosh prapa heku-
  rave si qen i ndyre,i etur per pushtet,nje mut muti qe du-
  het vene byzylyqet nje ore e me pare …! Je njeri anti-so-
  cialist….!!!

  Reply to this comment
 5. Arben July 13, 22:14

  VEPRA VEPRA, JO LLAFE.

  Reply to this comment
 6. Kris 1 July 13, 22:43

  Me mire vone se kurre.Banda e likes duhet spostuar dhe hequr si lancer nga administrata pa harruar camet qe kane marre drejtimin e vend eve ku ka pare.Bej ligjet njehere qe mos paguajme Fullane te tjere

  Reply to this comment
 7. Koba July 13, 22:45

  Mor po cfare do te besh me Like Floririn? Po e zgjodhe President ,e ke kot Vetingun.Like Floriri eshte koka e Korrupsionit!!!

  Reply to this comment
 8. Aliu nga Selenic July 14, 01:25

  Keta duhet te hiqen pore me ligj pasi kane ber shkelje nga me te ndryshem.Ne se ka forc politike me antishtat eshte LSI e cila ne te dy krahet e forcave politike ka sabotuar dhe ka thithur elektorat me blere me vende pune ne kurriz te te du forcave politike
  Keta anti shte kan hequs socialiste nga puna ku edhe sote jen te pa pune. Plus gjonat qe Kryeministri duhet ti rishikoi keto gjoba dhe ti suspendoje pasi ato hane ven me tendence te madhe kryesishte nda ature institucioneve dhe biznesev qe nuk u jan bindur urdherit te ture per ti votuar.!
  Presioni i gjithanshem i LSIse me ta ka renduar edhe gjendjen e bizneseve te tyre.!

  Reply to this comment
 9. alphade July 14, 03:15

  Koba thote nje te vertete absolute ! Pas Berishes dhe familjes se tij ,vendin e dyte e ze Ilir Floriri !!

  Reply to this comment
 10. prishta July 14, 08:59

  Mesojme nga fjala e urte popullore:
  “Me mire thesin bosh se shejtanin brenda”.

  Reply to this comment
 11. anticensurë25642654 July 14, 12:38

  se kush janë ata të LSIsë ti e di më mirë se ne!!unë ta besoj kur thua se janë “shushuja”,ne kujtonim se ishin grabitqarë e ngjala rrasës,prandaj të paralajmëruam sa plasëm!!jo vetëm që n uk dëgjove kënd por na quajte të gjithë budallenj e gomerë e ku ta dijë njeriu!!
  POR të sjellësh si arsyetim,ose të jesh i befasuar nga një SMS i dikujt”“Ishte njëri madje, që më çoi edhe mua SMS. “Voto 1-shin që të jesh i lumtur”.?!?!?
  më duket pak si trapllëk nga ana tënde!!ka pasur numrin tënd dhe SMSnë jua ka dërguar tërë listës së memorizuar!!po edhe sikur të të kishte dërguar ty!?çtë keqe ka??
  mos vallë nuk votoi topi për ty për kryetar bashkie,në një kohë që ishte presidenti i PDsë??
  përse atëherë e quajte veprim qytetar dhe një SMS sot e quan pafytyrësi??
  SMS i atij të LSIsë nuk është kobure në kokë dhe detyrim për të votuar për LSI!!
  voto këtë duash o prijës i lavdishëm!!sigla ke pasur sa të duash!!
  për fair play përse nuk votove LIBRA të bushit??
  ah kjo mëndjemadhësia që të është rritur në infinit këto 4 vitet e fundit!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin