Rama, takim me kryeministrin kinez dhe Vuçiç: Mirëkuptim i plotë

December 17, 2014 12:48

Rama, takim me kryeministrin kinez dhe Vuçiç: Mirëkuptim i plotë

Kryeministri Edi Rama ka komentuar përmes postimeve në rrjetet sociale takimet e zhvilluara në Beograd me kryeministrin kinez Li Keqiang dhe homologun serb Vuçiç.

“Mirëkuptim i plotë me kryeministrin Li Keqiang për nevojën që Kina të rrisë mbështetjen financiare ndaj Shqipërisë dhe rajonit.

Takim me kryeministrin Vuçiç për rritjen e ritmit të bashkëpunimit dhe rritjen e kujdesit ndaj shqiptarëve të Luginës së Preshevës”, shkruan Rama në rrjetet sociale.

December 17, 2014 12:48
Komento

5 Komente

 1. Prudentino December 17, 13:00

  Kur te mbarosh hallet e Kines mer Ed, merru dhe me ndonje gje ketej nga Tirana. Ajo rruga per Elbasan eshte e bllokuar.

  Reply to this comment
 2. Iremila December 17, 15:30

  Per kryeminister te tille ka vuajturShqiperia keto 24 vjet.Bravo RAMA!

  Reply to this comment
 3. Une December 17, 16:22

  Te gjithe antaret e delegacionit Serb kan nga nje dosje
  Perpara tyre. Antarent e delegacionit Shqiptar kane telefona celular ne duar e tyre.
  WTF.

  Reply to this comment
 4. SuloKapedani December 17, 18:45

  Po nè xhep i kini pare ç’farè kane more zotrinj,tamam si lojè ta lash ma le.Nga Kinezèt presim investime dhe punè tè mira nè qoftè se janè po ata qè kane qene dikur,por na vjen keq se sala nuk ka mèsuar kinezçen qè tu flasè atyre ne fejzbuk per Ramen i cili i ka zènè vendin e kryeministrit me pa te drejtè si neobllokmen i ri.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim