Rama takohet me drejtorin e KE për të koordinuar samitin e Triestes

May 19, 2017 11:27

Rama takohet me drejtorin e KE për të koordinuar samitin e Triestes

 

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me Drejtorin e Përgjithshëm të Komisionit Europian Christian Danielsson.

Në fokus të takimit mes tyre ka qenë ecuria e vendit tonë drejt integrimit europian.

Gjatë takimit me Ramën mësohet se Danielsson ka riafirmuar vullnetin e BE për të mbështetur perspektiven e Ballkanit Perëndimor në BE.

Në bisedën mes Ramës dhe zyrtarit të KE nuk kanë munguar dhe diskutimet për të koordinuar hapat përgatitor drejt Samitit të vendeve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet në Trieste në kuadër të procesit të Berlinit.

May 19, 2017 11:27
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*