Rama takon Mogerinin: Presim hapjen e negociatave

December 5, 2017 12:01

Rama takon Mogerinin: Presim hapjen e negociatave

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar paraditen e sotme një takim me shefen e Politikës së Jashtme të Bashkimit Europian, Mogerini.

Shefi i qeverisë shqiptare u shpreh se po presim një rezultat pozitiv për hapjen e negociatave, ndërsa premtoi se në muajt e ardhshëm do të ketë më shumë rezultate nga Shqipëria.

Është kënaqësi që vij dhe iu takoj, presim një rezultat pozitiv dhe nisjen e bisedimeve për anëtarësim. Vijmë me më shumë rezultate, do të kemi edhe më shumë muajt e ardhshëm”, deklaroi Rama gjatë takimit me Mogerinin në Bruksel.

Ndërsa shefja e Politikës së Jashtme e BE siguroi kryeministrin për mbështetjen ndaj Shqipërisë në procesin e integrimit.

December 5, 2017 12:01
Komento

3 Komente

 1. Konti Sbalta December 5, 14:27

  Fjale te mira Europa dhe “gure ne traste” u “nginjem” me keto fjale ,qe po behen pa kuptim tashti !

  Reply to this comment
 2. Konti Sbalta December 5, 14:28

  Fjale te mira Europa dhe “gure ne traste”; u “nginjem” me keto fjale , ,qe po behen pa kuptim tashti !

  Reply to this comment
 3. intelektuali December 5, 14:53

  NJE LAJM QESHARAK PER LOQE-KOQE BUDALLAQE

  Pasi e mbushi Shqypnine me kanabis dhe e la miletin te permbytur nga megallomania per ndertime tip BUNKERE te Rilindjes Urbane, Edi Rama pa piken e turpit shkon tek komunistja Mogherini, e cila dergoi ambasadoren Vllahutini te predikonte drejtesi si Papa Piu qe kishte qene pirat me parrullen:

  BENI SI THEM UNE, POR MOS BENI SI BEJ UNE!

  Dhe askush nuk flet per vilen qe bleu nga Zamir Mane albanezi ne nje afere tejet korruptive. Po Vllahutinin ne cilin xhep te Rilindjes enveriste e ka futur Edi Rama?

  sepse:

  PER KANABISIN DHE DROGEN JA KA MBALLOSUR GOJEN PAQ BYROKRATEVE TE BE-SE, NDERKOHE QE SHQYPTAREVE U TREGON VETEM KEQ-QEVERISJEN E SALI BERISHES SI ENVERI KUR KRAHASONTE 1938 E AHMET ZOGUT.

  Po pse me Vllahutinkat e vilave te Mogherinit, me permbytje idiote, kanabis, droge te Habilajve dhe Balilajve dhe bunkere te Rilindjes Megallomane te Edvinit do te hyje Shqypnia ne BE?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*