Rama takon nesër sërish homologun serb Vuçiç

December 16, 2014 18:59

Rama takon nesër sërish homologun serb Vuçiç

Takimi midis Ramës dhe Vuçiç në Beograd do të realizohet nesër në orën 11:00. Në kuadër të Samitit të Tretë të Krerëve të Qeverisë së Republikës Popullore të Kinës dhe vendeve të Evropa Qendrore dhe Lindore në Beograd, kryeministri shqiptar po zhvillon një aktivitete të dendur politik dhe diplomatik me homologët e tij evropianë dhe rajonalë. Aty është i pranishëm edhe kryeministri shqiptar Edi Rama, por duket se ai është i “blinduar” jo vetëm nga një ekip i madh i sigurimit, por edhe nga mediat serbe, raporton Agjencia e Lajmeve “Presheva jonë” .

Marrëdhëniet Serbi-Shqipëri janë tensionuar pas ndeshjes së futbollit mes Shqipërisë dhe Serbisë (14 tetor), por edhe pas fjalimit te Edi Ramës në Beograd ku foli për Pavarësinë e Kosovës dhe për të drejtat e shqiptarëve në Luginën e Preshevës.

 

December 16, 2014 18:59
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*