Rama takon Trudeau: Kanadaja do i bashkohet Konferencës së Donatorëve

February 14, 2020 13:18

Rama takon Trudeau: Kanadaja do i bashkohet Konferencës së Donatorëve

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Mynih të Gjermanisë ku po merr pjesë në punimet e Konferencës së Sigurisë.

Gjatë qëndrimit atje, Rama është takuar me kryeministrin kanadez Justin Trudeau.

Gjatë bisedës është diskutuar edhe për rindërtimin pas tërmetit të 26 nëntorit si dhe për Konferencën e Donatorëve që do të mbahet më 17 shkurt.

Trudeau i shprehu gatishmërinë e tij Ramës për të marrë pjesë në këtë konferencë, dhe ka shprehur ngushëllimet e tij për fatkeqësinë natyrorë.

Gjithashtu kryeministrat kanë folur edhe për marrëdhëniet dypalëshe.

j.l./ dita

February 14, 2020 13:18
Komento

3 Komente

  1. Komunist i Penduar Thellë ne Kanada February 14, 14:36

    KEtu ne Kanada as qe rrujti noi medie qe ta jepte kete lajm te shkelqyer me rendesi te jashtezakonshme per Kanadane.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*