Rama takon Trudeau: Kanadaja do i bashkohet Konferencës së Donatorëve

February 14, 2020 13:18

Rama takon Trudeau: Kanadaja do i bashkohet Konferencës së Donatorëve

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Mynih të Gjermanisë ku po merr pjesë në punimet e Konferencës së Sigurisë.

Gjatë qëndrimit atje, Rama është takuar me kryeministrin kanadez Justin Trudeau.

Gjatë bisedës është diskutuar edhe për rindërtimin pas tërmetit të 26 nëntorit si dhe për Konferencën e Donatorëve që do të mbahet më 17 shkurt.

Trudeau i shprehu gatishmërinë e tij Ramës për të marrë pjesë në këtë konferencë, dhe ka shprehur ngushëllimet e tij për fatkeqësinë natyrorë.

Gjithashtu kryeministrat kanë folur edhe për marrëdhëniet dypalëshe.

j.l./ dita

February 14, 2020 13:18
Komento

3 Komente

  1. Komunist i Penduar Thellë ne Kanada February 14, 14:36

    KEtu ne Kanada as qe rrujti noi medie qe ta jepte kete lajm te shkelqyer me rendesi te jashtezakonshme per Kanadane.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Tirana Bank