Rama të martën drejt Parisit, takim 60 minutësh me Presidentin Macron

May 11, 2018 09:36

Rama të martën drejt Parisit, takim 60 minutësh me Presidentin Macron

 

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama do ta takojë presidentin francez Emmanuel Macron të martën e javës së ardhshme në Pallatin Elysee.

Kreu i shtetit francez i është përgjigjur pozitivisht letrës personale të kryeministrit shqiptar Edi Rama, për sa i takon zhbllokimit të qëndrimit të Francës në lidhje me procesin e integrimit, në pritje të verdiktit të qershorit.

Sipas burimeve të Top Channel të enjten në mbrëmje kryeministri Rama është njoftuar se presidenti Macron e pret të martën e ardhshme në një takim 1 orësh në Pallatin Elysee.

Me këtë vizitë kryeminsitri shqiptar vërteton deklaratat e tij të mëhershme se nuk ka skepticizëm as nga Gjermania as nga Franca për nisjen e këtij procesi

l.h/ dita

May 11, 2018 09:36
Komento

2 Komente

 1. intelektuali May 11, 12:01

  Te shkoje me pare tek ura e Senes, poshte te ciles hante makaronet me nje neps te papare emigranti do kohe me pare, qe te kujtoje se nga ka dale dhe si ka filluar karrieren e tij politike kur e nxorri nga balta e Parisit dhe e beri njeri Fatos Nano

  Reply to this comment
 2. alphade May 11, 17:11

  O zoti K/minister kij pak meshire per Vicidolasin se keto
  ditet e fundit i ka “ikur petulla fare” ,s’di c’ka thote e s’di
  c’ka shkruan ne “dixhitalin” e tij te qytetarit “Visho” ! Ai ka
  te drejte qe eshte hedhur percart ne sulm sepse ngjarjet
  e fundit po precipitojne kaq shpejt sa qe e kane trullosur
  doktorrin dhe jo vetem. Po numuroj vetem dy tre ngjarjet e fundit: Izet Haxhia erdhi nga Turqia. “Baca” s’e kishte
  menduar kurre nje gje te tille ! Ai flinte i ” qete ” mbi malin
  me krime ! Izeti erdhi per t’a ” zgjuar” !
  Se dyti, Hsjdar Mataj,kushuriri i dyte i Baces Sali i la shen
  dene si Prokuror i Krimeve te renda. Sic po vihet re ,fijet
  ne Drejtesi po i,priten nje nga nje Baces Sali qe e kishte
  mberthyer fort si oktapidh kete sistem. Nga dora Hajdar-
  matajt “Dosja e Llalles” kalon ne duart e nje Prokurori
  tjeter. I iku nga duart baces edhe nje ” zog” tjeter.
  Baca Sali shtroi pyetjen: se cfare duhet te bente tani qe
  problemi shtrohet para tij se ” dy duart per nje koke” jane!
  Atehere rremoi si mi gardhi ne te kaluaren dhe gjeti rastin
  e Agron Xhafajt , vellain e MB aktual, Fatmir Xhafes !
  Bertiti me sa fuqi qe kish” EUREKA” dhe dje iu versul
  Xhafes me te gjitha baterite megjithese zeri i ishte yrrur
  plotesisht, por me shpirt neper dhembe leshoi terre llumin
  e “pusetes” se tij kunder Xhafes! E “harruan” pothuajse
  fare Saimirin ?! Pre-ja e fresket tani ishte Xhafa ! Fillim-
  isht e mori fjalen karagjozi numur nje i bandes pedeiste,
  i thencin numur nje sepse de fakto Baca i luan te gjitha fijet jo vetem te bandes mafioze pedeiste por edhe ne te
  gjithe sistemin e drejtesise deri me sot. Kjo nuk perben
  ndonje sekret,te gjithe shqiptaret e dine kete. Tash sapo
  ka vettingu dhe pothuajse te gjithe prokuroret e gjykatesit
  jane te korruptuar me perjashtime te rralla qe jane gjen-
  dur me integritet.
  Baca Sali e di fare mire se pas ballafaqimit me Izetin do te vijne te tjera CESHTJE qe kane lidhje me figuren e tij
  si psh. CEZ- i ku ne kete vorbull eshte perfshire djali i tij,
  ZENI qe kahere qe eshte paraqitur para komisioneve
  parlamentare dhe eshte larguar me shume “ajer” dhe iro-
  nira ndaj ketij komisioni . Nuk e perdora fjalen sfide per
  nje spurdhjak si ky qe nuk e njeh kete terminologji sepse
  tere jeten ka vegjetuar si marsupial nen hijen e babait.
  Zeni duhet te jape llogari tani para drejtesise per 460
  milion Eurot e zhdukura te CEZ-i . Tash ka ardhur mom-
  enti qe per familjen e Berishes te hapet nje here e mire
  ” Kutia e Pandores” ! duke filluar nga 2 Prilli ne Shkoder,
  gjenocidin e 97- tes ku per nje kolltuk, ky monster coi ne
  varr mbi 3 mije bij nenash. Donte hapet defteri i Gerdecit,
  ku drejtpersedrejti implikohet ne kete ngjarje .jo vete Be –
  ridha por edhe djali i tij ZENI,si dhe vskabondi ish- Minis-
  tri i mbrojtjes. Me prova dhe fakte Berisha eshte vrasesi
  direkt i kater te pafajshmeve te 21 Janarit. Ai ka deklaruar
  me gojen e tij se kishte bere “nijet” te vriste edhe K/minis-
  trin aktual. Nje kapitull tjeter i zi berishian eshte edhe zhdukja pa nam e nishan e Remzi Hoxhes,Trebickes,
  Xhindit,Olldashit,Santosit,etj.etj.
  Konkluzioni perfundimtar: nga kallepi i pare i tritolit ne
  Milot, pas rrezimit te Berishes nga kolltuku i kryeminis-
  trit, deri ne sabotimet e vrasjet,vjedhjet, etj.e deri te Kon-
  tenieri me kokaine prej 630 kilogramesh ne Maminas,
  prapa gjithe ketyre ngjarjeve ogurzeza qendron dora e
  zeze e Berishes. Kush mund te me thote se tropjani !
  Kulicaj dhe Lushaj nuk jane te lidhur direkt me Vicidola-
  sin.??? A e beson njeri mbi kete toke se kjo dyshe tropo-
  jane eshte e lidhur me Ramen, sic perpiqet t’i mashtroje
  banda pedeiste shqiptaret duke ditur edhe ludhjet familja-
  re qe keta kriminele kane me Berishen.?!
  Duke iu rikthyer problemit te Xhafes , e gjithe zallamahia
  dhe zhurma qe po ben tani banda mafioze betishiane
  eshte se ata s’kane nga t’ja mbajne. Fijet ne Drejtesi po
  priten nje nga nje. Radha po i vjen tani politikaneve te
  kupolave. Ata do t’i nenshtrohen vettingut dhe kete ata
  nuk kane kurre per ta perballuar. Prandaj ketu tashme nuk ka nje ” Deux ex Maquina” qe t’i shpetoje. Por edhe
  sikur Berisha- Meta-Basha te arrijne ta permbysin Ramen
  sic ben thirrje uluritese Berisha perseri nuk do te shpetoj-
  ne” ! ” Zaret jane hedhur per te kaluar lumin Rubikon ” !!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*