Rama: Teatri “Migjeni” nga gërmadhë, në një godinë të restauruar

August 12, 2016 10:56

Rama: Teatri “Migjeni” nga gërmadhë, në një godinë të restauruar

Kryeministri Edi Rama ka postuar sot në rrjetin social “Facebook disa foto nga teatri “Migjeni” i Shkodrës.

“‪#‎RilindjaUrbane‬ në Shkodër. Pas Muzeut të ri Kombëtar Marubi dhe stadiumit të rilindur me standarde europiane, edhe teatri “Migjeni” i Shkodrës po transformohet nga një gërmadhë e rrezikshme (ku vetëm Zoti e di si nuk ka ndodhur ndonjë aksident tragjik?), në një godinë të sigurtë e të restauruar tërësisht të Trashëgimisë sonë Kulturore. #‎Rilindje‬ ‪#‎ShqipëriaeGjeneratësTjetër‬”, shkruan Kryeminsitri Rama në postimin e tij në “Facebook”.

13902610_10153921219946523_101986329293877275_n.jpg

13932778_10153921228926523_4729229851138362096_n.jpg

13934709_10153921220036523_1930196096225211506_n.jpg

13900254_10153921220061523_4846079921597546538_n.jpg

13925059_10153921220101523_7858269584211775970_n.jpg

13962641_10153921219826523_5437167253189405756_n.jpg

13879399_10153921219851523_3922907337987360969_n.jpg

13921009_10153921219881523_2206675125874543704_n.jpg

13887010_10153921219901523_5761573459598321821_n.jpg

13895041_10153921220141523_4649072416846582485_n.jpg

13939454_10153921220176523_5673746119638173950_n.jpg

13901436_10153921220211523_8591101265201758233_n.jpg

August 12, 2016 10:56
Komento

1 Koment

  1. Koco August 12, 18:09

    Mirnjohje kesaj maxhorance per vizjonin qytetar ndaj vlerave te artit, kultures , sportit e trashegimise te popullit tone, te cilat po i gjen te sintetizuara ne te gjithe projektet e Rilindjes Urbane ne gjithe qytetet e trevat e shqiperise kujtoj :Tiranen ,Shkodren ,Lezhen , Kuksin ,Tropojn ,Burelin , Krujen , Durresin , Shijakun ,Kavajen ,Divjaken , Fierin , Beratin , Vloren , Gjirokastren ,Korcen , Pogradecin , Gramshin , Elbasanin etj ne nje hark kohor prej 3 vjet , Gje qe as nuk mundej te mendohej jo per aq vite sa ishte Sahliu e rregjimi i mbrapesht Piramidal i tij ne pushtet , por apsolutisht jo ,as edhe per 30 vjet te tjera sikur te ishte ai e ajo bande e krimit dhe puneve te pista. Mirnjohje kesaj Maxhorance te udhehequr nga zoti Rama , per Mire qeverisjen e vendit , ne kete mandat te pare dhe ne mandate pa fund te fituara ne vazhdim ,Te vazhdoje te punoje per transformimin e ndryshimin e Shqiperise e permiresimin e begatine e jetes se Popullit .

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*