Rama: Tërhiqemi nga projekti për mbetjet

September 26, 2017 10:08

Rama: Tërhiqemi nga projekti për mbetjet

Kryeministri Rama ka lajmëruar sot se Qeveria do tërheqë ligjin e riciklimit të mbetjeve.

“Sa i përket çështjes së dekreteve ne do mbajmë një qëndrim sic e kemi shprehur në respekt të procedurës së Kuvendit dhe do të tërhiqemi nga projekti si i tillë në këtë fazë pasi besojmë se jo që ata që e kundërshtojnë kanë të drejtë, jo që presidenti i mëparshëm ka të drejtë por që është e drejta e të gjithë qytetarëve të jenë të mirëinformuar për këtë projekt, flas për projektin e riciklimit të mbetjeve që s’ka të bëjë me gjithë spekulimet e opinionit publik për axhenda tërësisht politike apo me axhenda pa lidhje me axhendën e modernizimit të vendit”, tha kryeministri Rama.

September 26, 2017 10:08
Komento

8 Komente

 1. Adih September 26, 13:19

  Sa i lexueshem ,e ipokrit je o Kryemin …Tentove ,me egurzine me te madhe per kete problem , ta beje .Te humben milionat e miliardat ne euro .Terheqja ska te beje ,me zerin e masave ,,popullit qe duhet ta degjojme , por e verteta eshte se do kishje pune me politikanet opozitare , ku ata e dine ku fle lepuri . E them dhe e argumentoj kete problem …:::Nuk ti jep as edhe nje shtet europjan plehrat . Hajde provoje . Por ske as edhe nje shanc ,se i perdorin per vehten e tyre . I riciklojne per industri ,plus me mbeturinat e pa ricikluara ,i perdorin ,i djegin dhe perfitojne energji per ngrohjen ,e banesave dhe te uin e ngrohte te dusheve . Ku ne kryeqytet e europes rreth 30,deri ne 40 % qe perdoren per ngrohje. Pyet z Rama . .Pa te permendur dhe transportin, qe do i kushtonte nje djall e gjysem . Nuk jam me as edhe nje parti ,por kesaj here e falenderoj opoziten ,per te cjerre masken e fitimit ,mbi shendetin e popullit te pa mbrojtur .Personalisht per kete problem ,skam fare respekt por perkundrazi ,se gjoja me mbetjet do vinin edhe mbeturinat e radio …..bertha…ku paguhen renshem ne para dhe e kane problem ,hedhjen e groposjen e ketyre helmeve kanseroze ,ku duhen 3 miliard vite te ………………..???!!!

  Reply to this comment
 2. Adih September 26, 13:30

  Ju lut ..kom tim..

  Reply to this comment
 3. Adih September 26, 14:43

  Gazete e nderuar Dita .Kam thene nje te vertete ,ku e vertetoj kete problem . Pse nuk e ipni komentin tim ? Ne qofte se ju fus ne siklet ,beni cte doni . Por neser ,ose me vone nuk ka efekt ta ipni . Duhet ndihimuar ,e sinjalizuar populli . Kete koment te fundit , ju lutem mos e ipni ,se nuk ka vlere dhe nuk ndihmon as edhe nje gje . Ju faleminderit.

  Reply to this comment
 4. Merre me long... September 26, 19:32

  Ky mund te terhiqet sa te doje nga INICIATIVA, por per qytetarin do te mjaftonte vetem TENATIVA, per te kuptuar se cfare INTRIGE u provua te luhej ne kurriz te JETES se tyre.

  Reply to this comment
 5. Merre me long... September 26, 19:36

  Edhe pas 2 oresh komenti i fundit i z.Adih nuk ishte publikuar.

  STOP CENSUREN !

  Reply to this comment
 6. Adih September 26, 20:13

  Laura ,rrespekte per keshillen qe te mbylle gojen se nuk i dihe…..I kam rregulluar femite e mi. Nuk te mburrem ,por jane me tituj shkencore DR ne perendim ,dhe me mbi 7 gjuhe te huaja ,per femijte e mije shanc i mire ,kurse per mua kenaqesi .. Une i kam kryer detyrat qe me takonin , .E kam ngrene cahirin une moj Vajze. Nga karakteri ,une moj vajze nuk i kam thene kurre derrit daje. , Megjithate te faleminderit per keshillen Z LAURA …

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim