Rama thirrje: Tani na duhen ndihma monetare, jo materiale

November 28, 2019 08:43

Rama thirrje: Tani na duhen ndihma monetare, jo materiale

Kryeministri Edi Rama kishte një lutje për të gjithë ata që kërkojnë të ndihmojnë të prekurit nga tërmeti.

Më e nevojshme tha ai, është ndihma financiare dhe jo materiale.

“Plaga është tek mungesa e banimit dhe strehimit. Ndaj duhet të fokusohemi tek ky kontribut. Për këtë kontribut unë mendoj që është shumë pozitive dhe ndihmëse për ne që në komitetin kombëtar të rindërtimit të na përfshihen edhe organizatat që kanë grumbulluar një sasi të konsiderueshme monetare nga kontributet e të gjithë njerëzve nëpër botë, por edhe brenda Shqipërisë që do të jenë në tryezë për të garantuar bashkëpunim, për të qenë një me qeverinë në këtë situatë. Është me rëndësi që planet dhe projektet të jenë të koordinuara”, tha ai.

Çdo financim tha Rama do të jetë transparente dhe do të monitorohet nga shumë sy.

“Do të garantojmë një transparencë në përdorimin e çdo qindarke, qoftë nga buxheti, qoftë nga donatorët. Çdo qindarkë, çdo euro, çdo dollarë do të jetë i supermonitoruar nga shumë sy dhe do të jepet llogari për çdo shpenzim. Do bëjmë një transparencë të plotë për mënyrën si do zbatohen planet e financimit”, tha Rama.

j.l./ dita

November 28, 2019 08:43
Komento

8 Komente

 1. anticensurë25642654 November 28, 09:05

  “Është me rëndësi që planet dhe projektet të jenë të koordinuara”, tha ai.”
  jepi me PPPs,ose e thënë jgatë ParaPasPidhit satëme??
  o qen bir qeni,ti që ke bërë si askush tjetër para teje për këtë shtet,ku i ke rezervat për situata të tilla??
  ku e ke atë ushtrinë që e katandise në pabrekëse dhe e konvertove për “emergjenca natryrore”??
  o qën e bir qëni që dhe tashti do të vjedhësh,do të bëhesh K/M duke mësuar tërmet pas tërmeti??
  hy ndyrësirë,qën mutngrënës!!

  Reply to this comment
  • Mashtrues November 28, 11:01

   Jep doreheqjen o mashtrus se nuk je per kete pune!
   Ik mos vajto si kukumjacke ne televizor se na ben vetem per te vjelle!

   Shko e pirdhu ti bashke me gjithe hajdutet qe ke vene se e keni shkateruar kete shtet me keq se ca e la vicidoli!

   Reply to this comment
 2. Poli November 28, 09:05

  Ske administrate fiskale e shkaterrove me Brisrat e Vjerot tani kerkon leke…turp…I zhduke te gjithe specialistet….

  Reply to this comment
 3. ME EMER November 28, 10:34

  Merreni dhe ngulini neper xhepat tuaja or “pjella” qe s`u paskemi ditur ..!

  Reply to this comment
 4. Kuksiani November 28, 10:46

  Na jep pak numrin e llogarise Edo qe te besojme dhe ne te pabindurit qe perfundojne te gjitha ne xhepin!
  U rregulluan shtepite e atyre qe u prishen nga termetet e qershorit dhe shtatorit?
  Ne djall me ty dhe zhgaravinat qe te vijne pas!!!

  Reply to this comment
 5. Messerschmidtt November 28, 10:56

  gjakdhjeri nr 1 albanezi !

  tani shko e futi ndonje dore basketboll me gjakdhjerin arrixxhi gerrrci vucic dhe rracen e putinve !

  Reply to this comment
 6. Arb November 28, 12:42

  Thuaj lejfenit te nxjerr ndonje fote tjeter . Mundesisht te jete i para 30 viteve . Hajt se e rregullon ti dhe lejfeni kete pune , jeni 1 ne lavazzh truri . Por po shoh se ju ka mbaruar shampoja . Do ta paguani , mjere ju .
  Para’ para’ para’ para’ para’ para’ para’
  burg burg burg burg burg burg burg
  ppp ppp ppp ppp ppp ppp ppp ppp
  tani shkoni ne P .. te semes

  Reply to this comment
 7. . November 28, 13:52

  ju me jepni para dhe mi besoni 100%. thote edrama i pacipe

  Sic kerkoi tepsine i vetem zgjedhjet e 2017 kur u fsheh pas Lulit me Cader.

  Ky qellimisht mban ne politike Lulin Berishen e Meten se keta mbajne edramen.
  Kriminel dhe vrases njelloj me ta.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Tirana Bank