Rama thumbon Lekën e vogël për Qemal Stafën dhe gjyshin e tij

April 27, 2016 14:08

Rama thumbon Lekën e vogël për Qemal Stafën dhe gjyshin e tij

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot i pranishëm në ceremoninë e 90-vjetorit të gjimnazit “Qemal Stafa”.

I pranishëm ka qenë edhe Leka II, të cilin kryeministri Rama e ka thumbuar me një batutë.

“Ju sot keni këtu edhe Princin Leka, i cili edhe pse nuk ka studiuar në këtë gjimnaz ka ardhur këtu. Madje, gjyshi i tij ka patur probleme të mëdha me Qemal Stafën”,- tha Rama, ndërkohë që Leka II buzëqeshte.

Rama vlerësoi disa figura që kanë studiuar në këtë gjimnaz, si Alfred Moisiu dhe Agim Fagu.

April 27, 2016 14:08
Komento

3 Komente

 1. Veronika April 27, 14:26

  Sipas kastriot Myftarajt Kryeministri rama eshte gjysem xhaxha i Princit Leka II, keshtu qe me shume se batute eshte kujtese e gjysem xhaxhait per nipin!

  Reply to this comment
 2. shqiptari April 27, 16:40

  Keta te dy jane djem xhaxhallaresh, Ndryshimi eshte se Leka ka trasheguar pasuri nga gjyshi ndersa shalgjati ka vjedhur 200 milione $ per 3 vjet.

  Reply to this comment
 3. info analitike April 27, 17:01

  Sa prej atyre qe ishin aty kane studjuar tek Qemal Stafa o Kryepsikopat karagjoz?
  Erjonka e inauguroi gjimnazin por punimet aty ende vazhdojne. Pastaj mos keput brockulla se medemek tani na qenka bere dinjitoze godina. Qemal Stafa ka nuk ka vuajtur per kushtet dinjitoze te godines por per mosperballimin e numrit gjithmone ne rritje te gjimnazisteve per shkak te dyndjes masive ne Tirane nga te gjithe zonat e Shqiperise.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*